Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 18:15
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Kraska z Szostak najlepsi

Podziel się
Oceń

W małej hali OCKF przy ulicy Sportowej rywalizowało siedem par z sześciu polskich klubów. Czwarty "Wieczór Tytanów" rozegrano 7 grudnia

Oprócz miejscowego MAKS Tytan Autoliv Oława wystartowali sztangiści Górnika Polkowice, Andaluzji Piekary Śląskie, Budowlanych Nowy Tomyśl, Śląska Wrocław oraz Talentu Wrocław. W zespole było po jednym reprezentancie płci żeńskiej i męskiej. Sztangiści konkurowali w rwaniu i podrzucie. O miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała ilość zdobytych punktów Sinclaira.

Wygrała para z Górnika Polkowice, wywodząca się z powiatu oławskiego, osiągając 594,06 pkt. Adam Kraska, wielokrotny reprezentant Polski w kategorii wagowej powyżej 105 kg, były podopieczny trenera MAKS Tytan Waldemara Ostpaskiego, był najlepszym sztangistą turnieju - uzyskał 382,02 pkt. W dwuboju podniósł 350 kg, wyrwał 160 kg i podrzucił jako jedyny 200 kg. Natomiast Katarzyna Szostak, czwarta zawodniczka mistrzostw Polski seniorek oraz złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zgromadziła 212,04 pkt i indywidualnie była trzecia. Wychowanka LKS Polwica Wierzbno osiągnęła w rwaniu 77 kg, a w podrzucie 92 kg. Kolejne próby na 97 i 98 kg były nieudane.
- Do Oławy przyjechaliśmy w słabszej dyspozycji, bo jesteśmy w okresie roztrenowania, ale w tych zawodach liczy się przede wszystkim dobra zabawa - powiedział Kraska. - Chcieliśmy się pokazać przed oławską publicznością, bo nie mamy zbyt wielu okazji w ciągu roku. Cieszy mnie, że udało się wygrać, ale nie było łatwo. Kasia spisała się poniżej oczekiwań i musiałem nadrabiać punkty w podrzucie. Teraz czeka mnie chwilowy odpoczynek od treningu, ale lada dzień wezmę się do ostrej pracy, bo w styczniu wystartuję na zawodach w Moskwie. Wszyscy sztangiści z mojej kategorii wagowej są niedysponowani, więc wybór padł na mnie. Nie chcę dać plamy, dlatego muszę się odpowiednio przygotować.  
Drugie miejsce zajął duet Tadeusz Biega z Agatą Grzegorek z oławskiego klubu, uzyskując niecałe dwa punkty mniej niż zwycięzcy. Biega wyrwał 145 kg i podrzucił 175. Zgromadził 367,12 pkt i uplasował się tuż za Kraską w klasyfikacji indywidualnej.
Pierwsza wśród kobiet była jego partnerka, Agata Grzegorek. Tegoroczna multimedalistka ogólnopolskich zawodów juniorek i seniorek osiągnęła 225,15 pkt - wyrwała 75 kg i podrzuciła 98.
Ostatni stopień na podium zajęli Ewa Binkowska ze Śląska Wrocław i Michał Haczko z Talentu Wrocław, uzyskując 484,76 pkt. Binkowska podniosła 57 kg w rwaniu i 75 w podrzucie, dało jej to 164,43 pkt i piąte miejsce w rywalizacji kobiet. Haczko zaliczył 320,33 pkt i uplasował się na trzecim miejscu wśród mężczyzn.
Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła zawody para z Budowlanych Nowy Tomyśl, gromadząc 484,18 pkt. W tym zespole wystąpiła Patrycja Piechowiak, tegoroczna mistrzyni Polski do lat 17 i brązowa medalistka mistrzostw Europy. Zdobyła 212,25 pkt i uplasowała się na miejscu w punktacji kobiet. Podopieczna trenera Waldemara Ostapskiego z kadry Polski, w przyszłym sezonie ma pomóc Tytanowi Oława w walce o drużynowe mistrzostwo Polski kobiet. - To już jest pewne, w przyszłym sezonie Agnieszka Piechowiak pomoże nam w drużynówce - mówi trener Ostapski. - Ustaliłem już wszystko z jej ojcem i jednocześnie trenerem. Agę znam od dłuższego czasu, bo jestem jej trenerem w kadrze narodowej do lat 17. Uważam, że będzie sporym wzmocnieniem.
Partnerem Patrycji był Krystian Łodyga, który z wynikiem 270,93 pkt zajął indywidualnie szóste miejsce.
Piąte miejsce zajęli Marcin Gruszka z Moniką Dzienis. Sztangiści Talentu Wrocław uzyskali 456,66 pkt. 36-letni Gruszka to aktualny mistrz świata do 69 kg, w kategorii wiekowej Masters, czyli zawodników powyżej 35. roku życia. Jest też aktualnym rekordzistą Polski seniorów w rwaniu i dwuboju, w kategorii wagowej do 62 kg. W Oławie zajął czwarte miejsce, z wynikiem 304,80 pkt - wyrwał 100 kg i podrzucił 125. Monika zajęła w tym roku czwarte miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w kategorii do 53 kg. "Wieczór Tytanów" zakończyła w grupie kobiet na siódmym miejscu, z wynikiem 151,86 pkt.
Druga oławska para Paweł Biega z Sarą Kowalską uplasowała się na szóstym miejscu. Młodszy z braci Biegów zdobył 272,9 pkt i zajął piąte miejsce wśród mężczyzn. Uzyskał 110 kg w rwaniu oraz 140 w podrzucie. Sara wyrwała 65 kg i podrzuciła 80, uzyskując 156,88 pkt. Indywidualnie zajęła szóste miejsce.
Na miejscu siódmym z dorobkiem 403,72 pkt, uplasował się duet z Andaluzji Piekary Śląskie. Barwy tego klubu reprezentował 13-letni Daniel Gad, który był najmłodszym uczestnikiem "Wieczoru Tytanów". Poprawił swoje rekordy życiowe w rwaniu i podrzucie, które teraz wynoszą 53 kg i 68. W punktacji Sinclaira zgromadził 195,53 i uplasował się na siódmym miejscu w rywalizacji mężczyzn. Jego partnerką była Jolanta Wiór, która z wynikiem 209,19 pkt zajęła czwarte miejsce wśród kobiet. Wyrwała 80 kg i podrzuciła 96.
- Cieszy mnie, że udało się zgromadzić siedem par, bo turniej zyskał na atrakcyjności - podsumował trener Ostapski. - Z roku na rok jest coraz lepiej i mam nadzieję, że w grudniu 2012 zorganizujemy tę imprezę w dużej hali OCKF, a burmistrz Franciszek Październik nam w tym pomoże. Do ostatniej chwili liczyliśmy na przyjazd Gruzina Arsena Kasabijewa, reprezentanta Polski w zawodach międzynarodowych, ale zatrzymały go sprawy rodzinne. Walka była niezwykle zacięta. Różnica pomiędzy pierwszą a drugą parą wyniosła mniej niż dwa punkty. Agata spisała się bardzo dobrze i myślę, że w przyszłym sezonie w podrzucie będzie dźwigała ponad 100 kg. Tadkowi Biedze nie udał się atak na rekord życiowy w podrzucie, ale pięć kilogramów, o które chciał się poprawić, to naprawdę sporo. Z dobrej strony zaprezentował się jego młodszy brat Paweł, który niedawno wrócił do systematycznych treningów. 
 
Tekst i fot.:
Mateusz Czajka
 
 
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Umysł Treść komentarza: Gratulacje decyzji w taki upalny dzień Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:00 Źródło komentarza: Biskupice Fire Challenge 2026. Czwarta edycja już w sobotę Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Ona nigdy nie była wiarygodna a wizerunek i wiarygodność to trzeba najpierw mieć . Data dodania komentarza: 25.06.2026, 16:37 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: bater79 Treść komentarza: czyli(i to jest smutne) bo, to świadczy o tym czego uczy się dzisiaj w szkole i jakich mamy nauczycieli(nie wszystkich)wygrało bezosobowość,bezideowość czyli zwykła ściema euopejska... Zaznaczam ,że był wybór Korczak,Brzechwa... Data dodania komentarza: 25.06.2026, 15:35 Źródło komentarza: Oławska „Ósemka” ma nowe imię Autor komentarza: Gośka wysoka Treść komentarza: Dzięki radnej miasto ma możliwość na refleksje Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:12 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: olx Treść komentarza: ALE czy Banki nie Moga Wyslac ,,,,,,takie Pismo do,,,,,Swoich Klijentow ze Nigdy nie Dzwonia do Klijentow !!!!!!!! to by bylo chyba dobre Ostrzezenie ,,,,,,,,,,,nie wszyscy wiedza ze banki nie dzwonia !!!!!i Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:07 Źródło komentarza: Uwierzył i stracił 14 tys. zł! Autor komentarza: Ruch Gaśnicowy Treść komentarza: "Jednogłośnie za " "górką na sanki" no brawo wy słaba opozycjo. Pis/Po jedno zło. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Burmistrz Piotr Stajszczyk z absolutorium i wotum zaufania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama