Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 20:06
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Na przekór sędziemu

Podziel się
Oceń

Marcin Pleśniak z Legnicy był najsłabszym ogniwem meczu w Gaci, co potwierdził obserwator. Arbiter robił wszystko, aby utrudnić zadanie podopiecznym trenera Krystiana Pikausa, ale gospodarze byli wyraźnie lepsi, a ich zwycięstwo powinno być bardziej przekonywujące

Gospodarze rozpoczęli mecz nie w pełni skoncentrowani, bo świetnych sytuacji nie wykorzystali Bartłomiej Płomiński, Łukasz Kucyniak i Marek Budny. Strzał tego ostatniego fantastycznie obronił Mateusz Barynów, a po uderzeniu Kucyniaka piłka odbiła się od poprzeczki.

Stara piłkarska zasada mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było w tym meczu. W 16 minucie goście przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Maciej Machowski podał do Grzegorza Rydola, który uderzył niecelnie na bramkę Marcina Mazura, bo przeszkadzał mu Paweł Przytuła. Sędzia Marcin Pleśniak wkroczył do akcji i podyktował rzut karny, a w dodatku pokazał obrońcy Foto-Higieny czerwoną kartkę. Jedenastkę pewnie wykorzystał Paweł Jaworski i Nysa objęła prowadzenie, a kibice jeszcze długo komentowali sytuację, poprzedzającą karnego. 
Podopiecznym trenera Pikasua nie przeszkadzała gra w osłabieniu i nadal przeważali. W 23 minucie Paweł Boczarski podał do wbiegającego na pole karne Marka Budnego, ale jego strzał i dobitkę obronił bramkarz gości. Później znowu przypomniał o sobie sędzia Pleśniak. Tym razem nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych dla Foto-Higieny. Najpierw po zagraniu ręką przez Sebastiana Monika, a później po faulu Barynowa na Kucyniaku.
W 33 minucie gościom zabrakło niewiele do szczęścia. Mazur wyszedł poza pole karne i podawał za lekko do Smolińskiego, w sytuację wmieszał się Rydol, przejął piłkę, ale próba lobowania była nieskuteczna.
Odpowiedź gacian była za to skuteczna, i szybka. Na jedenastym metrze piłkę przyjął Mateusz Biegański, obrócił się i mimo asysty obrońców, płaskim strzałem pokonał Barynowa.
Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie niespodziewanie zaatakowali goście. Dariusz Kowal próbował pokonać Mazura zza pola karnego, ale bramkarz Foto-Higieny złapał piłkę na raty. Po chwili Rydol przejął futbolówkę na połowie rywala i po indywidualnej akcji był sam na sam z Mazurem, lecz uderzył obok słupka.
W 55 minucie przebudzili się gospodarze. Kucyniak przeprowadził rajd prawą stroną, wycofał na 16 metr do Biegańskiego, ten przepuścił piłkę Sorbianowi, ale strzał kapitana gacian trafił w środek bramki, co ułatwiło interwencję Barynowowi.
Dziesięć minut później siły się wyrównały, bo po drugiej żółtej kartce boisko opuścił pomocnik gości, Paweł Kościuk. Od tego momentu gospodarze atakowali z większym impetem i bramki dla nich były kwestią czasu. Sytuacja z 70 minuty będzie się śniła Kucyniakowi bardzo długo. Przyjął podanie od Marka Budnego z lewej strony, był 5 metrów od bramki i nieatakowany przez nikogo, trafił w golkipera Nysy. W następnej akcji napastnik Foto-Higieny zachował się już dużo lepiej. Po prostopadłym podaniu od Sorbiana wpadł na pole karne, puścił piłkę obok Barynowa, ale bramkarz gości nieprzepisowo go powstrzymał i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Sorbian, zaliczając trzecie trafienie w obecnych rozgrywkach.
Cztery minuty później było już 3:1. Michał Gałaszewski wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Kucyniaka, ten minął zwodem obrońcę i płaskim strzałem zdobył dla Foto-Higieny trzeciego gola, a swojego czwartego w tym sezonie.
Rozbici goście nie mieli pomysłu na grę, a podopieczni trenera Pikausa chcieli strzelić kolejne bramki. Bliski tego był Gałaszewski, główkował z pięciu metrów, ale świetnie interweniował Barynów. Później egoistycznie zachował się Paweł Skorupa, który strzelił z ostrego kąta i trafił w słupek, choć w środku miał dwóch lepiej ustawionych kolegów - Kucyniaka i Budnego.
W końcówce przyjezdni próbowali zmniejszyć rozmiary porażki. W 84 minucie fantastyczną robinsonadą popisał się Mazur, broniąc strzał Jaworskiego z pięciu metrów. W doliczonym czasie Nysa zdobyła gola kontaktowego - po akcji Adriana Kaczana trafił Łukasz Jenczyk. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni, a szczęśliwi gospodarze wykonali na środku boiska taniec radości. Mieli kilka powodów do satysfakcji: wygrali po bardzo ciężkim meczu, nadal są jedynym zespołem w IV lidze, który nie stracił u siebie punktów i utrzymali pozycję lidera.
Trener Pikaus powiedział po meczu: - Zespół pokazał prawdziwy charakter, bo grając 75 minut w osłabieniu, zdołał wygrać i utrzymać pozycję lidera. Gra się nam coraz trudniej, bo wszystkie zespoły inaczej podchodzą do meczu z liderem i każdy trener zmienia ustawienie zawodników na boisku. Dzisiaj zgorzelczanie zagrali niezwykle defensywnie, ustawili się praktycznie całym zespołem na własnej połowie, z przodu pozostawiając tylko jednego napastnika i czyhali na kontry. Ewidentnie zadowalał ich remis, ja bym tak nigdy nie pomyślał. Gramy od połowy sierpnia co środę i sobotę, chłopaki mają prawo być zmęczeni. Każdego zespołu, prędzej czy później, dopada kryzys. Mam nadzieję, że Foto-Higiena przejdzie to bez szwanku. Wygraliśmy, więc dzisiejszych decyzji sędziego nie będę komentował.
 
Foto-Higiena Gać - Nysa Zgorzelec 3:2

0:1 - Paweł Jaworski (w 17 min.)
1:1 - Mateusz Biegański (35)
2:1 - Jacek Sorbian (74, z rzutu karnego)
3:1 - Łukasz Kucyniak (78)
3:2 - Łukasz Jenczyk (90)
 
Gać. 24 września 2011. Widzów około 200.
 
Sędziowali: Marcin Pleśniak jako główny oraz Piotr Ujec i Przemysław Leszczyński - asystenci liniowi (Legnica).
 
Czerwone kartki: Paweł Przytuła (w 16 min.) - za faul oraz Paweł Kościuk (65) - po drugiej żółtej, za faul.
 
Żółte kartki: Paweł Kościuk (w 25 i 65 min.), Michał Rachański (39), Mieczysław Przytuła (56), Grzegorz Monik (60), Mateusz Barynów (74) - wszyscy za faule.
 
Foto-Higiena Gać: Mazur - M.Przytuła, P.Przytuła, Smoliński, Płomiński - Skorupa, Boczarski, Sorbian (84 Mol), M.Budny - Biegański (64 Gałaszewski), Kucyniak (82 Tarasewicz).
 
Nysa Zgorzelec: Barynów - G.Monik (70 Ruszkiewicz), S.Monik, M.Monik (85 Jenczyk), Łuszczyk - Pirszel, Machowski (40 Kowal), Kościuk, Rachański (46 Kaczan), Jaworski - Rydol.
 
Tekst i fot.:
Mateusz E. Czajka
 
 
 
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Umysł Treść komentarza: Gratulacje decyzji w taki upalny dzień Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:00 Źródło komentarza: Biskupice Fire Challenge 2026. Czwarta edycja już w sobotę Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Ona nigdy nie była wiarygodna a wizerunek i wiarygodność to trzeba najpierw mieć . Data dodania komentarza: 25.06.2026, 16:37 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: bater79 Treść komentarza: czyli(i to jest smutne) bo, to świadczy o tym czego uczy się dzisiaj w szkole i jakich mamy nauczycieli(nie wszystkich)wygrało bezosobowość,bezideowość czyli zwykła ściema euopejska... Zaznaczam ,że był wybór Korczak,Brzechwa... Data dodania komentarza: 25.06.2026, 15:35 Źródło komentarza: Oławska „Ósemka” ma nowe imię Autor komentarza: Gośka wysoka Treść komentarza: Dzięki radnej miasto ma możliwość na refleksje Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:12 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: olx Treść komentarza: ALE czy Banki nie Moga Wyslac ,,,,,,takie Pismo do,,,,,Swoich Klijentow ze Nigdy nie Dzwonia do Klijentow !!!!!!!! to by bylo chyba dobre Ostrzezenie ,,,,,,,,,,,nie wszyscy wiedza ze banki nie dzwonia !!!!!i Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:07 Źródło komentarza: Uwierzył i stracił 14 tys. zł! Autor komentarza: Ruch Gaśnicowy Treść komentarza: "Jednogłośnie za " "górką na sanki" no brawo wy słaba opozycjo. Pis/Po jedno zło. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Burmistrz Piotr Stajszczyk z absolutorium i wotum zaufania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama