Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 grudnia 2025 21:35
Reklama
Reklama Michał Rado

Bezpieczeństwo podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.
Bezpieczeństwo podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Źródło: www.policja.pl
Podziel się
Oceń

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
  • głównych ciągach komunikacyjnych;
  • miejscach dobrze oświetlonych;
  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
  • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

(KGP mw)


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: RedaktorTreść komentarza: Pozytywna, miła wiadomość. Dobrą prace zawsze warto docenić. Gratulacje. Jeszcze tylko wał "kierownica" w Siedlcach do naprawy pozostał.Data dodania komentarza: 19.12.2025, 20:08Źródło komentarza: Most na przynajmniej sto lat? Można już tamtędy jeździćAutor komentarza: NataTreść komentarza: Pan Bartek ma rację. Wzajemne obrażanie się kibiców drużyn przeciwnych powinno być karane z urzędu!!!Data dodania komentarza: 19.12.2025, 19:11Źródło komentarza: Łuś: - Zamiast hejtować, przyjdź porozmawiaćAutor komentarza: NataTreść komentarza: Chorym i niepełnosprawnym najbardziej brakuje miejsca w którym mogliby się napić kawy lub herbaty i pogadać od serca...Data dodania komentarza: 19.12.2025, 18:41Źródło komentarza: "Bądź przy mnie blisko, bo tylko wtedy nie jest mi zimno"Autor komentarza: MarikTreść komentarza: Z tym krajem to masz na myśli chyba Królestwo KongresoweData dodania komentarza: 19.12.2025, 18:00Źródło komentarza: Trasa mostowa w Oławie coraz bliżejAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Prawda, zakazać powyżej 5 ton i tyle a osobówki niech jeżdżą.. te tiry z piaskowni to tragedia! Powinne mieć całkowity zakaz jazdy przez Bystrzycę. A co do drogie zwężenia to taka uwaga bo jeżdżę codziennie jak już musi być zwężenie to pierwszenstwo powinni mieć jadący od strony Janikowa ponieważ jest tam spory zakręt i nie ma najlepszej widoczności a poza tym więcej aut jeździ w stronę Oławy, zwłaszcza rano. Podsumowując powinne znaki zostać zmienioneData dodania komentarza: 19.12.2025, 17:59Źródło komentarza: Montują barierki, a za trzy miesiące ma powstać most tymczasowyAutor komentarza: **Treść komentarza: Mikołaj już 5 lat temu mówił o emeryturze. Jeszcze ma energię. Ciężko będzie znaleźć nowego mikołaja od serca.Data dodania komentarza: 19.12.2025, 16:09Źródło komentarza: Święty Mikołaj idzie na emeryturę, ale... nie mówcie dzieciom
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama