Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 02:22
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Straż Miejska i policja łączą siły! Trwa akcja "Czyste miasto"

Oława. Wspólne patrole straży miejskiej i policji mają pomóc w utrzymaniu porządku w mieście. Akcja "Czyste miasto" będzie prowadzana cyklicznie
Podziel się
Oceń

Od wielu lat jest problem z osobami, które pozbywają się odpadów w sposób nielegalny lub nie przestrzegają przepisów zawartych w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Tu nie tylko chodzi o wyrzucanie śmieci do rowów, czy zaśmiecanie ulic, strażnicy miejscy wspólnie z dzielnicowymi zwracają uwagę m.in na tereny gdzie deweloperzy i osoby prywatne budują domy. Strażnicy przypominają, że na kierownikach budów spoczywają obowiązki związane z wyposażeniem budowy w kontenery, a  niestety często się zdarza, że tę sprawę tratują po macoszemu...  Gromadzą śmieci przy budowach, później wiatr roznosi to po całym osiedlu. Tak jest w Nowym Otoku. Ostatnio znów Straż Miejska tam interweniowała, kierownik budowy dostał mandat, ponieważ mimo wcześniejszego upomnienia, wciąż nie zamówił kontenera, a folie i styropian "fruwały" po pobliskich posesjach. - Temat ze sprzątaniem i zaśmiecaniem wraca każdego roku, najczęściej właśnie na wiosnę - mówi Paweł Gardyjan ze Straży Miejskiej.  - Dlatego mamy wspólną inicjatywę z policją. Prowadzimy wspólne patrole z dzielnicowymi. Policja chętnie korzysta z naszych doświadczeń, będzie podejmować też działania poza miastem. Taka współpraca jest dobra. To są  kontrole związane z czystością na terenie Oławy. Od 11 kwietnia do końca miesiąca wspólnie z dzielnicowymi przeprowadzimy 12 takich kontroli (4 razy w tygodniu po trzy godziny dziennie). Oprócz tego Straż Miejska prowadzi osobne działania w tym zakresie. Będziemy sprawdzali i reagowali, jeśli ktoś nie będzie sprzątał również w rejonie swojej nieruchomości. Gdyby każdy zarządca, właściciel nieruchomości wykonywał swoje obowiązki, to tych śmieci by nie było - dodaje Gardyjan. - Ludzie zapominają, że jest np. obowiązek sprzątania chodnika na wysokości nieruchomości, czy sprzątania na swoim gruncie, to są obowiązki ustawowe. Nie każdy o tym wie. Nam zależy na tym, aby uświadamiać ludzi. Porządek nie zależy tylko od straży miejskiej, policji, burmistrza, tylko od wszystkich w mieście. Straż Miejska apeluje, aby zgłaszać przypadki zaśmiecania miasta, nielegalnego pozbywania się odpadów, tereny budów, gdzie śmieci nie są właściwie zabezpieczone. Dbajmy o porządek wspólnie! Widzisz reaguj!


Napisz komentarz

Komentarze

Jak na to wpadłeś, Sherlocku?! 13.04.2022 11:09
Obok budowy znalezli liczne smieci w workach? Niesamowite!

ojciec/dyrektor 13.04.2022 10:09
dać im miotły i do roboly

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama