Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 04:32
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Zderzyły się 4 auta, za chwilę dwa kolejne...

17 maja doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń na autostradzie w rejonie powiatu oławskiego
Podziel się
Oceń

Oławscy policjanci, pomimo słonecznej pogody i bardzo dobrych warunków atmosferycznych, odnotowują w ostatnim czasie zwiększoną ilość wypadków i kolizji. Apelują o rozwagę i większe skupienie oraz przestrzegają kierowców przed zbyt szybką jazdą. - Nie dajmy się zwieźć ładnej pogodzie, nawet w dobrych warunkach praw fizyki nie jesteśmy w stanie oszukać - mówi st. asp. Wioletta Polerowicz. Dobre warunki atmosferyczne mogą stwarzać złudzenie poczucia bezpieczeństwa na drodze i tym samym skutecznie uśpić czujność nawet najbardziej doświadczonych kierowców. W takich warunkach kierowca powinien zdecydowanie surowiej oceniać prędkość, z jaką się porusza, redukując ją, tak aby mógł błyskawicznie zareagować na sytuację na drodze.

Wczoraj kilka minut przed godz. 19:00 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w którym brały udział cztery samochody osobowe. Sytuacja miała miejsce na 176,5 km autostrady A4 w kierunku Katowic. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, kierując samochodem osobowym Mercedes CLS nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego, na prostym odcinku drogi, przodem kierowanego pojazdu najechała na tył poprzedzającego pojazdu marki Opel Astra. Zarówno kierowca Mercedesa jak i kierowca Opla tj. 57letni mieszkaniec powiatu Kłobuckiego oraz jego pasażer, zostali przewiezieni na SOR w Oławie, celem zaopatrzenia medycznego. Kilka minut później, następstwem wspomnianego wypadku i powstałego zatoru było kolejne zdarzenie. Tym razem na 176 km autostrady A4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Mitsubishi, 20-letnia mieszkanka powiatu średzkiego, jadąc lewym pasem jezdni w kierunku Katowic nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu marki Peugeot, który prawidłowo zatrzymał się w sytuacji wynikłej na drodze, w związku z wcześniejszym zdarzeniem drogowym. Pojazdem marki Peugeot kierowała 36-letnia mieszkanka powiatu stargardzkiego. W wyniku zdarzenia kierująca oraz pasażerowie pojazdu Mitsubishi zostali przetransportowani m.in. do Szpitala w Oławie oraz Pogotowiem Lotniczym do Szpitala w Opolu.



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama