Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 09:06
Reklama
Reklama

NIE ŻYJE, BO... jechał za szybko... pisał sms... był nietrzeźwy...

Nietypowe nekrologi zawisną na terenie naszego powiatu. Mają pomóc dotrzeć Policji z ostrzeżeniem, z przesłaniem
  • Źródło: Policja Oława
NIE ŻYJE, BO... jechał za szybko... pisał sms... był nietrzeźwy...
Oławska policja wystosowała szczególny apel - wypisany w formie nekrologu

Źródło: Policja Oława

Podziel się
Oceń

Policjanci z Wydziału Prewencji oławskiej jednostki mają kolejny, nietypowy sposób, by dotrzeć do wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nekrologi z nietypowym apelem zostaną rozwieszone na terenie powiatu, m.in. w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Oławie oraz w Dolnośląskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Oławie.

Mimo zmian przepisów ruchu drogowego oraz wielu działań profilaktycznych i prewencyjnych, prowadzonych kampanii społecznych i apeli dotyczących odpowiedzialnej i trzeźwej jazdy, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz ostrożności na drodze, w dalszym ciągu dochodzi do zatrważającej liczby kolizji i wypadków z udziałem kierujących oraz pieszych i rowerzystów - „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”.

Chcąc uświadomić wszystkim, że nieodpowiedzialne zachowanie i brak rozwagi mogą sprawić, że na zawsze pożegnamy się z życiem, oławska policja wystosowała szczególny apel, który został wypisany w formie nekrologu.

Pomysł może wydać się kontrowersyjny, najważniejsze jednak, by przekaz trafił do wyobraźni wszystkich użytkowników dróg. Wszystko po to by im uświadomić, że ofiarą wypadku drogowego może być każdy z nas.

Oławscy funkcjonariusze próbują dotrzeć do sumień kierowców przekonując, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – innych kierujących, pasażerów, rowerzystów i pieszych.

Bezimienne nekrologi - kierowca, motocyklista, rowerzysta lub pieszy. Powód śmierci? Jechał za szybko, był nietrzeźwy, był pod wpływem środków odurzających, rozmawiał przez telefon, zignorował czerwone światło, pisał SMS lub przechodził w miejscu niedozwolonym...

Tak kolejny raz apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze, a formuła klepsydr ma przyciągnąć uwagę i uświadomić skalę problemu.


Napisz komentarz

Komentarze

Janek 29.10.2022 17:13
Notorycznym zwyrolom za kółkiem niewiele te nekrologi dadzą do myślenia. Taka patologiczna recydywa nie boi sie wsiadać do auta napruta, po ćpaniu czy bez lejcy, często robi to świadomie i z premedytacja wiec wątpię ze coś zmieni taka karteczka. Tu trzeba ciężkich kar , konfiskat i przepadku mienia i dla niereformowalnych kratę z przymusowa praca z której pieniądze przechodzić beda na rzecz poszkodowanej osoby/osób.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: To miasto nie ma gospodarza, jakby miał odrobinę honoru to podałby się do dymisji i oddał pobrane wynagrodzenie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 07:47Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Składam należne gratulacje! Dodam, że Rowerem przez Jelcz w ubiegłym roku doceniło talent Wojtka Ganczarka organizując odsłonięcie jego gwiazdy w dębińskiej alei. Gratuluję również rodzicom, którzy wychowali tak zdolnego człowieka! Oboje, przez długie lata związani są ze szkolnictwem. A my? cóż, pozostaje nam cieszyć się, że Wojtek Ganczarek w tak piękny sposób rozsławia nasze miasto!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:31Źródło komentarza: Wojciech Ganczarek z Grand Prix Festiwalu HumanDOCAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Prawdziwa uczta dla miłośnika muzyki barokowej , wspanialeData dodania komentarza: 5.12.2025, 04:23Źródło komentarza: Wyjątkowy koncert w Sali RycerskiejAutor komentarza: JaTreść komentarza: Zbudujmy kopułę nad miastem i odetnijmy się od reszty świata. To jest moja propozycja. Druga to powieście ten dokument w ratuszu tam gdzie król piechotą chodził. Tylko nie wiem czy starczy kartek dla wszystkich mieszkańców. W końcu wszyscy za to zapłaciliśmy to powinniśmy mieć prawo z tego skorzystać.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 22:50Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: **Treść komentarza: Teraz jest zimno i biedny dziadek z rowerkiem zamiast chodzika koło 12 /13 chodzi sobie chodnikiem koło zacisznej lub Iwaszkiewicza w kierunku kościoła lub sklepu Społem. Oława. Jest niski szczupły i napewno potrzebuje nowych ciepłych spodni sweterka i kurtki.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 21:37Źródło komentarza: Rusza akcja "Podziel się z potrzebującymi"Autor komentarza: &&Treść komentarza: Może pomożecie dziadkowi, który prawie codziennie ledwo chodzi z rowerkiem w okolicach Iwaszkiewicza zacisznej i Jakuba sklepu oława Wydaje się bardzo potrzebujący.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 21:31Źródło komentarza: Rusza akcja "Podziel się z potrzebującymi"
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama