Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 12:13
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

19-latek aresztowany. Ugodził nożem w szyję. Groził też ekspedientce

Na trzy miesiące do aresztu trafił 19-letni mieszkaniec powiatu oławskiego, który zaatakował nożem 28-letniego mężczyznę oraz groził pozbawieniem życia pracownicy sklepu
  • Źródło: KPP Oława
Podziel się
Oceń

Do jednego ze zdarzeń doszło w niedzielę (13 listopada) na terenie Oławy. Policjanci ustalili, że nieznany zgłaszającemu mężczyzna, pod pretekstem rozmowy w sprawie pracy wyprowadził pokrzywdzonego w okolice rzeki Oława, a następnie stosując względem niego przemoc doprowadził do bezbronności, po czym zadał mu cios nożem w okolicę szyi, powodując ranę ciętą. Policjanci szybko ustalili, kto zaatakował. 19- letni mieszkaniec powiatu oprócz zarzutu usiłowania zabójstwa 28- latka będzie odpowiadał również za zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych. Okazało się, że 12 listopada podczas zakupów w jednym ze sklepów znajdujących się na terenie miasta, stojąc przy kasie wyciągnął w kierunku ekspedientki nóż i groził jej pozbawieniem życia.

Decyzją sądu, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności


Napisz komentarz

Komentarze

oborowy 21.11.2022 21:46
za żebro śmiecia powiesic na rynku w Oławie

Czytelnik 21.11.2022 18:55
Kara śmierci i po kłopocie. Po co tarmolić się z gościem.

anonianonim 21.11.2022 13:03
Dlaczego policja nie ustaliła i nie ujęła sprawcy kiedy to 12 listopada groził nożem ekspedientce sklepu? Czy trzeba było czekać do 13 listopada kiedy sprawca zranił nożem osobę?

Waldek z cargo 21.11.2022 11:25
a tego 12 listopada to nie będzie przypadkiem rozbój lub wymuszenie rozbójnicze zamiast gróźb i zniszczenia mienia?

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: O Ława Treść komentarza: Mogę się mylić, ale trochę trąca podejściem typu: "Podpisałem, jak miałem z tego benefit, ale skoro już nie mam, to mi się nie podoba ten pomysł. W ogóle po co tam sąd przenosić?!" Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: Senator, czy inny radny?! Treść komentarza: Deszcz pada i są kałuże, no kto by pomyślał?! Tak to jest jak się szuka promocji na "ex-skluzywnych" osiedlach... Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:50 Źródło komentarza: To nie droga, tylko asfalt techniczny - tłumaczy dyrektor Poślad Autor komentarza: * Treść komentarza: Coś się komuś "pozajączkowało" z tym artykułem. Panie Poślad, można przy co drugiej posesji zrobić drenaż francuski, i będzie spokój do czasy zrobienie odwodnienia i ulicy. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:34 Źródło komentarza: To nie droga, tylko asfalt techniczny - tłumaczy dyrektor Poślad Autor komentarza: Pekińczyk Treść komentarza: "Ten wniosek złożyłem, bo muszę teraz jako były rady RM walczyć z radnymi nieporadnymi koalicji rządzącej" jak pan Mikosiak pięknie określił radnych koalicji BBS-PiS. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Były radny nie odpuszcza, bo przejście jest, ale... suchą nogą przejść się nie da Autor komentarza: Bój w hucie Treść komentarza: Ile dzieci urodziło się w tym czasie? Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:58 Źródło komentarza: Odeszli w maju 2026 r. Autor komentarza: Stich Treść komentarza: Ja już nie wiem co jest lepsze dla radnych BBS, czy jak drzemią i milczą przez całą sesję, czy jak się odezwą i pokażą swoją hipokryzję i zainteresowanie wyłącznie własnymi korzyściami. Gazeta opisała sprawy w jakich głos zabrał radny Prus na ostatniej sesji. 1. Asfaltowanie ulic na osiedlu Nowy Górnik i oświetlenie (zapytał o ulicę przy której sam mieszka i sąsiednie głównie dojazdowe do jego ulicy, pomijając większą część osiedla Nowy Górnik). 2. Nowa siedziba Sądu przy ul. Opolskiej i sugestia aby jednak wybudować go przy wyjeździe na Wrocław, bo jako adwokata go to dotyczy i lepiej byłoby mieć blisko domu niż na drugim końcu miasta. Tak dba o interes mieszkańca (czyli siebie) radny Prus. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:57 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama