Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 29 kwietnia 2026 00:19
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Kradną choinki. Policja i straż leśna prowadzą kontrole

Te drzewka to symbol świąt, jest sporo punktów, które prowadzą sprzedaż choinek, również takich pochodzących z kradzieży. Mundurowi prowadzą wzmożone kontrole w podoławskich lasach
Podziel się
Oceń

- Zdarza się również, że nieuczciwi sprzedawcy proponują zakup drzewek pochodzących z nielegalnej wycinki leśnej - mówi asp. sztab. Wioletta Polerowicz. - Dlatego dbając o leśny dobrostan, policjanci działają we wspólnych parolach ze strażnikami leśnym. Ich działania mają na celu m.in. zapobieganie kradzieżom drzewa oraz choinek w okresie przedświątecznym. Mundurowi sprawdzają również, czy na terenach leśnych nie koczują osoby bezdomne, potrzebujące wsparcia i pomocy. Wykorzystując m.in. samochody terenowe, sprawdzają miejsca wcześniej ujawnianych przestępstw oraz wykroczeń lub te, gdzie dochodziło do aktów wandalizmu w obszarach leśnych. Podczas działań policjanci i strażnicy leśni zwracają również uwagę na osoby, które naruszają zakazy wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi lub stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w rejonie obszarów prawnie chronionych. Takie patrole mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na terenach leśnych i są cyklicznymi działaniami realizowanymi przez mundurowych.



Napisz komentarz

Komentarze

wiemznam 22.12.2022 13:52
zawsze byli złodzieje i prace mają policjanci

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama