Kilkanaście minut przed godz. 5:00 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej. Kierujący samochodem osobowym marki Audi, przejeżdżając przez miejscowość Stary Otok stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wypadł z drogi. Jak się okazało 37- letni mieszkaniec Oławy prowadził samochód mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany dzięki szybkiej i właściwej reakcji świadka, który zgłosił zdarzenie policji i nie pozwolił mężczyźnie oddalić się z miejsca kolizji.
Kolejna osoba nietrzeźwa została zatrzymana około godz. 9:30 w Jelczu-Laskowicach na ul. Tańskiego.
Funkcjonariusze jelczańskiej patrolówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Mitsubishi. Okazało się, że mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Trzecią okazała się 31-letnia mieszkanka Oławy zatrzymana na ulicy Kopernika. Kobieta kierowała audi mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Samochody wszystkich nietrzeźwych kierowców zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym.
Teraz o losie kierujących zadecyduje Sąd, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodatkowo w niedzielę policjanci z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 45-letniego mieszkańca Oławy, który w Oławie na ul. Bażantowej kierował samochodem osobowym marki VW po drodze publicznej, mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przypominamy, że kierowanie pojazdem przy aktywnym zakazie to przestępstwo za które grozi do 5 lat więzienia.
Znowu pijani kierowcy. Jeden z nich spowodował kolizję...
Tylko w niedzielę (15 stycznia) mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców oraz jednego posiadającego aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych
- 16.01.2023 12:32
- Źródło: KPP Oława
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze