Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 29 kwietnia 2026 11:03
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Powiat oławski. Kto najlepszy w tych mistrzostwach?

2 marca rozegrano mistrzostwa powiatu w mini-koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci
  • Źródło: Paweł Nabiałczyk
Podziel się
Oceń

Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z roczników 2010 i młodsi. Na starcie stanęło pięć szkół, dwie z  Oławy: SP 1 i SP 8 oraz z gminy Jelcz-Laskowice PSP 1 Jelcz-Laskowice i z gminy Oława GSP Oława i SP Marcinkowice.
W kategorii chłopców triumfowała reprezentacja SP Marcinkowice, która w decydującym meczu pokonała SP nr1 Oława. Zwycięska drużyna wystąpiła pod opieką Agnieszki Rutkowskiej-Kłak w następującym składzie: Berg Tomasz, Grabuś Jan, Grdeń Maksymilian, Iwan Julian, Kędzior Szymon, Leszczyński Hubert, Łągiewczyk Kacper, Nowogrodzki Kacper, Pilch Marcel, Płonka Maciej, Wójtowicz Adam.
W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna PSP nr 1 z Jelcza-Laskowic przed GSP Oława i SP nr 8 Oława. Skład zwycięzców: Jasińska Maja, Kłapouch Lena, Kłosowska Aleksandra, Kogut Maja, Smaczna Oliwia, Tarka Maja, Tołłoczko Zofia, Wołyniec Zofia, Wota Hanna pod opieką Krzysztofa Szymalaka.
Wyniki:
GSP Oława – SP 8 Oława  16:4
SP 8 Oława – PSP 1 Jelcz-Laskowice  16:18
GSP Oława – PSP 1 Jelcz-Laskowice  12:20

W zawodach łącznie wzięło udział 53 dzieci (30 dziewcząt i 23 chłopców).
Zwycięskie szkoły uhonorowane zostały pucharami.
Turnieju została zorganizowana przez PSZS w Oławie i w całości sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Oławie.
 



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: LEXTreść komentarza: prokuratura w oławie to żart i to kiepskiData dodania komentarza: 29.04.2026, 10:06Źródło komentarza: Oława. Makabryczne odkrycie - w mieszkaniu znaleziono ciała matki i synaAutor komentarza: Czytelnik 2Treść komentarza: Windy to tylko część problemu. Wysokość peronu przy torach to chyba poważniejsza sprawa. Obecnie stosowana wysokość to 76 cm. A ile jest w Oławie? Według informacji PKP PLK to 33 cm dla toru 1 i 4 a 55 cm dla 2 na drugim peronie. Ile brakuje skoro 55 cm jest tylko dopuszczalna? I najważniejsze: na którą to wysokość będziemy wychodzić z pomieszczeń dworca skoro 33 cm na torze 1 to wysokość do korekty i dostosowania do przepisów i dostępności? Grunt to myślenie i koordynacja. Źródło informacji: https://www.plk-sa.pl/files/public/user_upload/pdf/Reg_przydzielania_tras/Regulamin_2019_2020/29.08.2019/N_ZAL_2.18_20192020_20190827141133.pdf oraz warunki techniczne i usytuowanie, którym powinny odpowiadać budowle kolejowe. Żadna wiedza tajemna.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:21Źródło komentarza: Za pół roku Oława ma mieć piękny dworzec kolejowy. A co z windami?Autor komentarza: KogutTreść komentarza: Szanowna Redakcjo, pod artykułami o takiej tragedii KOMENTARZE POWINNY BYĆ WYŁĄCZONE. Szanujcie uczucia Rodziny i Przyjaciół.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:14Źródło komentarza: Oława. Makabryczne odkrycie - w mieszkaniu znaleziono ciała matki i synaAutor komentarza: bacaTreść komentarza: Nie zrozumiała euforia tych z zdjęcia. Nie wstyd im że przez tyle lat utrzymywali w tak złym stanie te kilkaset metrow drogi , nie można było jej już dawno naprawić ? Musiało upłynąć wiele lat ? Powodów do dumy nie widzę panie wójcie Piotrowski.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 08:56Źródło komentarza: Droga z Janikowa do Hanny naprawionaAutor komentarza: GośćTreść komentarza: W końcu zrobili " niewielką robotę " po prawie 30 latach. Zbawcy......Data dodania komentarza: 29.04.2026, 06:39Źródło komentarza: Droga z Janikowa do Hanny naprawionaAutor komentarza: czytelnikTreść komentarza: windy muszą być i koniec tematu!!!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 05:05Źródło komentarza: Za pół roku Oława ma mieć piękny dworzec kolejowy. A co z windami?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama