Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 18:51
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Sukcesy w turniejach SZS i LZS

W marcu rozpoczęła się rywalizacja o mistrzostwo województwa w tenisie stołowym. Sukcesami mogą się pochwalić reprezentanci M-G LKS "Odry" Oława
Sukcesy w turniejach SZS i LZS

Autor: fot. arch. klubu

Podziel się
Oceń

W tym sezonie rozpoczęło się od zawodów Szkolnego Związku Sportowego. Dziewczynki trenujące w M-G LKS Odra Oława zajęły drugie miejsce w strefie wrocławskiej Igrzysk Dzieci. Awansowały do finału dolnośląskiego. Zawody rozgrywane są drużynowo, mecz pomiędzy szkołami toczy się w grach pojedynczych i podwójnych. Oławianki wygrały między innymi bardzo trudny mecz z jedną ze szkół w Strzelinie. W finale zmierzyły się ze szkołą z Milicza. Szkoła Podstawowa nr 1 w Oławie wystąpiła w składzie: Adrianna Małek, Ewa Szandała oraz Julia Pukalska. 
 

Wśród chłopców zagrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie. Nie udało im się awansować dalej. 

W finale rozegranym 22 marca dziewczynki reprezentujące SP 1 zdobyły medal rangi mistrzostw województwa. W turnieju zagrały 5 meczów, zmagania kończąc z bilansem trzech wygranych i dwóch przegranych. Zawody wygrały tenisistki z Milicza, a oławianki wywalczyły miejsce na najniższym stopniu podium. Jest to pierwszy medal dziewcząt z "Odry" w tym sezonie. Niezmiennie od zawodów gminnych, przez powiatowe i strefowe występowały w wyżej wymienionym składzie. 

24 marca odbył się XXV Finał Dolnośląski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Z eliminacji strefowych przedostało się tam 7 oławian. Jerzy Michalak i Jeremiasz Kliszczak zebrali doświadczenie, grając w kategorii młodzików. Obycie się z imprezą, w której wystąpiło około 150 tenisistów we wszystkich kategoriach, na pewno przyda im się w przyszłości. W juniorkach piątą lokatę zajęła Karina Piszczyńska, a siódme miejsce Izabela Pasierbska. Karina w poprzednich latach reprezentowała Dolny Śląsk na Mistrzostwach Polski. W tym roku startując w wyżej kategorii wiekowej zagrała na miarę swoich aktualnych możliwości. Najlepiej spisały się młodziczki. Adrianna Małek była o krok od zdobycia awansu na imprezę centralną zajmując 4 miejsce. Aurelia Popów po dobrej grze zajęła miejsce 5. Ewa Szandała uplasowała się na miejscu 9. 

Wyjazd na turniej LZS był możliwy dzięki wsparciu gminy Oława.


 



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Czyli ewentualny przyszły radny powiatowy z konfy już mówi, że może współpracować z Koalicją Obywatelską 😂😂Ciekawe co na to władze partii ?Data dodania komentarza: 14.03.2026, 14:48Źródło komentarza: Jadczak: - Iskra, pomysł, zapał wychodziły od nas, z MiłoszycAutor komentarza: ...Treść komentarza: Uważajcie na potłuczone butelki, bo tych jest bardzo dużo pod drzewami na wysokości "łąki" przy ul. Strzelnej.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 12:27Źródło komentarza: KO zaprasza na wspólne sprzątanie OławyAutor komentarza: MieszkaNiedzTreść komentarza: A czemu to rądo jest pobetonowane! Stop betonozie! Uwarzam że na rądach w mieście trzeba nasadzić kartofli, że by Mieszkańcy mogli skorzystać.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 11:13Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?Autor komentarza: RafaTreść komentarza: I jak chwalipięty. Gdzie dojechaliście?Data dodania komentarza: 14.03.2026, 10:34Źródło komentarza: Dzisiaj ruszyli z Tajlandii do OławyAutor komentarza: NataTreść komentarza: Taaa... Słyszałam go już wcześniej!!!Data dodania komentarza: 14.03.2026, 10:13Źródło komentarza: Jeden z utworów zabrzmi ponownie po 300 latach milczeniaAutor komentarza: Hieronim KotowskiTreść komentarza: Rozumiem te wątpliwości. Warto jednak pamiętać, że Klementyna Sobieska, wnuczka Jana III Sobieskiego, jest postacią historycznie bardzo interesującą i zdecydowanie bardziej uniwersalną niż tylko kolejny Sobieski. Jej historia daleko wykracza poza lokalne spory dynastyczne- była jedną z najbardziej znanych Polek XVIII wieku, królową Anglii , Szkocji i Irlandii w środowisku jakobickim , osobą o niezwykle silnym charakterze i symbolicznej biografii. W wielu miejscach Europy jest postacią rozpoznawalną, w Oławie miejscu urodzenia mało rozpoznawalną. Nazwanie jej imieniem ronda w Oławie to nie tylko odwołanie się do wspaniałego rodu Sobieskich, ale także jako upamiętnienie ważnej postaci w historii Polski i element przypominania o naszych związkach z historią europejską. A przy okazji może stać się ciekawym pretekstem do rozmowy o historii, której często w lokalnej przestrzeni brakuje. Dlatego uważam , że rondo imienia Klementyny Sobieskiej to pomysł wart poparciaData dodania komentarza: 14.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama