Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 sierpnia 2025 17:18
Reklama
Reklama https://www.mario-web.pl/?fbclid=IwY2xjawKmdmpleHRuA2FlbQIxMABicmlkETFoU1Vyd1F2VmVBTEJTZXZIAR4R7OQoIiStikie9PkVq_jed6ugpLqCXRABOmzOXsgh5-xjWxRaek2puL_0KA_aem_vRRkult5-xnxh4novgQbiw

Jak wybrać najlepszy kredyt w Oławie

Zamierzasz zaciągnąć kredyt w Oławie, ale nie wiesz, jak wybrać najlepszą ofertę? W takim razie lektura poniższego artykułu pomoże Ci w podjęciu prawidłowej decyzji. Przeczytaj tekst i sprawdź, na co zwracać uwagę, poszukując oferty dowolnego kredytu w Oławie.
  • 15.12.2020 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak wybrać najlepszy kredyt w Oławie

Niezależnie od tego, jaki rodzaj kredytu Cię interesuje, zaciągniesz go w jednym z oławskich banków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wyłącznie banki mają prawo do udzielania kredytów – w odróżnieniu od pożyczek, które można otrzymać także w firmach z sektora pozabankowego. Bez względu na to, jaki kredyt chcesz zaciągnąć, istnieją pewne uniwersalne reguły, którymi warto się kierować, poszukując najkorzystniej oferty bezpośrednio w bankach w Oławie lub przez Internet, np. przy użyciu porównywarki kredytowej https://finanse.rankomat.pl/kredyty/.

Koszty

Podstawowym aspektem, na który klienci banków zwracają uwagę podczas poszukiwania kredytu, są oczywiście koszty. Wszystkie produkty są objęte odsetkami i większość prowizją, choć bywają oferty, które są jej pozbawione. Wysokość odsetek zależy natomiast od oprocentowania. Z kolei w przypadku kredytów hipotecznych często wymagane jest dodatkowo ubezpieczenie, np. z tytułu utraty pracy czy w celu zabezpieczenia niskiego wkładu własnego. Poza prowizją, odsetkami i ubezpieczeniem niektóre banki pobierają opłatę przygotowawczą (zwaną też administracyjną czy wstępną) z tytułu rozpatrzenia wniosku kredytowego.

Jak widać, kredyt może być objęty różnymi opłatami, dlatego aby ułatwić ocenę kosztów i tym samym porównywanie poszczególnych ofert pomiędzy sobą, banki są zobowiązane do publikowania wskaźnika RRSO swoich produktów. RRSO w ujęciu procentowym przedstawia rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wskaźnik ten obejmuje wszystkie rodzaje opłat, z jakimi klient musi się liczyć, decydując się na zaciągnięcie kredytu. Dlatego aby sprawdzić, która oferta jest tańsza, wystarczy porównać RRSO. Jednocześnie należy pamiętać, żeby osobno sprawdzić koszty windykacji i wydłużenia czasu spłaty zobowiązania, ponieważ nie są one zawarte w RRSO, a warto mieć ich świadomość.

Maksymalna wysokość kredytu

Poza kosztami należy zwrócić uwagę także na wysokość dostępnej kwoty, która może się różnić w zależności od banku. To szczególnie istotna kwestia dla każdego, kto chce pożyczyć znaczną sumę, np. w ramach kredytu hipotecznego na sfinansowanie zakupu mieszkania czy budowy domu. Fakt, że w jednej placówce w Oławie otrzymasz np. o 50 000 zł większy kredyt niż w innej, może być wręcz decydujący przy wyborze oferty.

Formalności

Innym ważnym aspektem, który powinno się uwzględnić przy poszukiwania kredytu, są wymagane formalności. To niezwykle istotne dla osób uzyskujących niewielkie przychody lub zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych. Oczywiście zarówno ilość, jak i rodzaj wymaganych formalności zależą również od wysokości kwoty, jednak w niektórych bankach nawet niskie kredyty wiążą się z wieloma procedurami. Jednocześnie część placówek reklamuje swoje produkty jako „na dowód” lub na oświadczenie, które można sporządzić własnoręcznie.

Dodatkowe produkty

Ponieważ wiele kredytów jest obecnie udzielanych w pakiecie z innymi produktami bankowymi – chodzi przede wszystkim o konta osobiste i karty kredytowe – w przypadku wyboru takiej oferty trzeba je gruntownie prześwietlić. Aby podjąć właściwą decyzję, musisz wiedzieć, ile będzie Cię kosztować rachunek czy karta. Jeśli okaże się, że są to wybitnie drogie produkty, być może nie będzie sensu zaciągania danego kredytu.

--- Artykuł sponsorowany ---


ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Dwaj radni blokują rozwój miasta. Nara z nimi i niech się wyprowadzą do Niemiec. Szkodniki OławyData dodania komentarza: 1.08.2025, 16:30Źródło komentarza: To jej projekt do BO zaakceptowano. Jako jedyny. Reaguje na komentarzeAutor komentarza: OlaTreść komentarza: Zieliński i Bartek są zazdrośni i mściwi. W nich zero sympatii do mieszkańców Oławy. Generalnie nadają się do mieszania i nic nie robienia. Pobierają dietki i to dla nich najważniejsze 😀Data dodania komentarza: 1.08.2025, 15:36Źródło komentarza: To jej projekt do BO zaakceptowano. Jako jedyny. Reaguje na komentarzeAutor komentarza: symetrystaTreść komentarza: A może tak Szanowny Panie powinno miasto pomagać w tym jak to Pan określił w poprawianiu niedorzecznych projektów? Może powinniśmy się starać aby jak najwięcej projektów było przyjmowanych, wtedy rzeczywiście mieszkańcy czuliby, że partycypują w rozwoju miasta? Czy nie jest tak, że decyzje powinny być transparentne, przejrzyste - a nie pisanie, że coś jest niedorzeczne? I na koniec czy naprawdę nie odczuwa Pan braku zieleni w naszym mieście - jest Pan zadowolony z tego jak to wygląda w Oławie?Data dodania komentarza: 1.08.2025, 15:09Źródło komentarza: To jej projekt do BO zaakceptowano. Jako jedyny. Reaguje na komentarzeAutor komentarza: ChybioneTreść komentarza: Kogo obrażają? Wskaż konkretny przykład. Akurat z tym sponsorowaniem sportu nie trafiłeś - ostatnio był artykuł, że nowa firma ARCHON została sponsorem Moto JelczaData dodania komentarza: 1.08.2025, 14:21Źródło komentarza: To jej projekt do BO zaakceptowano. Jako jedyny. Reaguje na komentarzeAutor komentarza: GosiaTreść komentarza: To ta pani co krótko przed wyborami dostała od Frischmanna stypendium za osiągnięcia sportowe i udział w zawodach chociaż nigdzie nie startowała?Data dodania komentarza: 1.08.2025, 14:03Źródło komentarza: To jej projekt do BO zaakceptowano. Jako jedyny. Reaguje na komentarzeAutor komentarza: PsychicznyTreść komentarza: Sławku znajdź jakąś pracę, bo jesteś nudny. Całe życie na rencie?Data dodania komentarza: 1.08.2025, 13:46Źródło komentarza: To jej projekt do BO zaakceptowano. Jako jedyny. Reaguje na komentarze
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama