Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 sierpnia 2026 03:00
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka

Podziel się
Oceń

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To oficjalne święto w polskim kalendarzu. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

W Szkole Podstawowej w Marcinkowicach obchodziliśmy ten dzień szczególnie uroczyście. Na hali sportowej odbyło się podsumowanie tygodniowego projektu realizowanego pod hasłem „Dziecko to też człowiek i swoje prawa ma”. Uczniowie klas starszych przypomnieli krótką historię dotyczącą powstania Konwencji o Prawach Dziecka. Wszystkie klasy brały udział w quizie dotyczącym znajomości konwencji oraz praw dziecka, w którym główną nagrodą był zegar ścienny ufundowany przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Uczniowie pokazywali scenki przedstawiające poszczególne prawa, deklamowali wiersze mówiące o prawach dzieci. Na finał projektu w hali zabrzmiała piosenka mówiąca oczywiście o prawach dziecka. - Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu uczniowie stali się bardziej świadomi swoich praw i że będą pamiętać o najważniejszym: domagając się przestrzegania swoich musimy uważać, by nie łamać przy tym praw innych ludzi - mówi Barbara Kołodziej, nauczycielka. B.K.

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: * Treść komentarza: Jak na razie to tylko ty, mąż lub brat lub rodzina, piszesz o pani Gosi, i dzięki tobie jej osoba jest ciągle i wciąż komentowana tutaj. Więc to dzięki tobie pani Gosia, lub twoja żona lub siostra lub ktoś z rodziny, jest zapisywana w ludzkiej pamięci. Tylko ty ją tutaj gloryfikujesz. Nie wiem czy to pani Gosia ci każe, czy to robisz z miłości do niej, ale muszę przyznać jesteś w tym mistrzem. Nikt tak jak ty nie potrafi tak pięknie pisać o pani Gosi. Gratuluję ci wytrwałości. Data dodania komentarza: 21.08.2026, 22:34 Źródło komentarza: Tak będzie wyglądał park przy ulicy Zacisznej Autor komentarza: Zrównoważony Treść komentarza: Oprócz ewidentnego celu, by zostać radną, więc próbujesz się anonimowo wybielać, to dodatkowo cel w sam w sobie jest taki, że często piszesz w godzinach pracy, więc trudno by ci było pisać pod nazwiskiem, bo byłaby następna afera. Data dodania komentarza: 21.08.2026, 21:22 Źródło komentarza: Tak będzie wyglądał park przy ulicy Zacisznej Autor komentarza: Stowarzyszenie Patriotyczne Jednostka Sokołów Treść komentarza: Brawo 👏🏻 piękny artykuł 🇵🇱 Data dodania komentarza: 21.08.2026, 20:12 Źródło komentarza: Bohaterowie nie odchodzą, dopóki żyje pamięć o ich czynach Autor komentarza: * Treść komentarza: Jakoś jak „nie rodzina”, to dużo wiesz. Np to, ze toczą się jakieś sprawy. Ja o tym nie wiem, a to ty cały czas „szastasz” słowem afera. Więc panie kolego rodziny się nie wypieraj. Trochę to pokrętne twoje tłumaczenie co do wyborów. Dlaczego się boicie, że „twoja” panią Gosię zwolni następca jak nie zostanie radna? Może wyjaśnisz wszystkim swoje obawy co do pracy „swojej” Gosi w urzędzie. Jak do tej pory nie słyszałem od żadnego radnego z tzw. Oławskiej opozycji, żeby kogoś zwolniono z urzędu, bo nie został radnym. No ale Ty pewnie więcej wiesz od swojej pani Gosi. Bardzo proszę rozjaśnij wszystkim te zawiłości. I aż tak nie wypieraj się rodziny z panią Gosią, bo coraz bardziej widać, że jesteś z nią powiązany. Data dodania komentarza: 21.08.2026, 18:10 Źródło komentarza: Tak będzie wyglądał park przy ulicy Zacisznej Autor komentarza: xyz Treść komentarza: jednostka powiatu od zarządzania drogami ma za zadanie i obowiązek jeździć regularnie i sprawdzać stan drogi, co obejmuje też stan roślinności przy drodze. Jak są martwe drzewa przy drodze to mają je usunąć bo równie dobrze mogły się przewrócić na drogę i tam kogoś zabić. Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:43 Źródło komentarza: Ostrzegaliśmy! I stało się. O mały włos od tragedii! Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Przecież te konary mogą kogoś zabić!!!!!!!! Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:21 Źródło komentarza: Ostrzegaliśmy! I stało się. O mały włos od tragedii!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama