Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 16:42
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

#olawamaserce czyli pomoc dla schroniska

Podziel się
Oceń

Marta lubi pomagać. To nie jest pierwsza akcja, którą wymyśliła. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o jej pomyśle na wsparcie dla oławskiej "Tęczy". Dla przypomnienia:

Wykorzystując dużą popularność na Instagramie (ponad 48 tys. obserwujących) oławianka znów chce wciągnąć jak najwięcej osób w pomoc, tym razem oławskiemu schronisku dla zwierząt. - Chcę was zachęcić do pięknej akcji - mówi. - W oławskim przytulisku brakuje karmy dla psów i kotów. Chciałabym, abyśmy wspólnie zebrali jej jak najwięcej do Mikołajek. Już wkrótce święta i czas, w którym otwierają się nasze serca i myślimy o tym, jak sprawić przyjemność innym. Ale przecież możemy także sprawić przyjemność sobie, poprzez niesienie pomocy tym biednym zwierzakom, których los nie oszczędził. Jestem przekonana, że #olawamaserce i wspólnie zasypiemy schronisko karmą, ciepłymi kocami, budami! Niech najbliższy czas pokaże jak wielka siła tkwi w nas wszystkich. Zapraszam do akcji każdego z mojej okolicy! Więcej na Instagramie: https://www.instagram.com/p/BbwMvXWHtTK/ Marta prywatnie wiele razy pomagała zwierzętom ze schroniska, przekazywała karmę, obroże itp. - Jestem cały czas w kontakcie z Martą Aksman i wspólnie chcemy tą akcje promować, aby dotarła do jak największej liczby osób - mówi oławianka. - Moje akcje dla stowarzyszenia "Tęcza" były bardzo udane, ale nie mogę zapominać o naszych zwierzakach. Dlatego robię co mogę, aby pomóc. Może świata nie uratuję, ale kiedy takie przedsięwzięcia przynoszą pozytywny skutek, jest to dla mnie bardzo satysfakcjonujące. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej inicjatywie, jeśli każdy przyniesie do schroniska choćby 1 kg karmy, to już będzie ogromny sukces. Zachęcamy do odwiedzania facebookowego profilu schroniska: https://www.facebook.com/przytulisko.olawa/ i strony www: http://schronisko.olawa.pl/

UWAGA! Przytulisko jest czynne codziennie od godz. 8.00 do 9.00 i od 15.00 do 16.00, wtedy można dostarczać prezenty dla zwierzaków!

(AH)

Napisz komentarz

Komentarze

Wojtek 04.12.2017 22:53
Czytam wasze komentarze i naprawdę nie będę komentować negatywnie zbiórki karmy na schronisko, ważne ze jest inicjatywa i to się liczy. Jednak schronisko zwane przytuliskiem potrzebuje znacznie szerszej pomocy. Widać to zazwyczaj w okresie zimowym i jesiennym. Najwazniejsze są teraz środki finansowe na prace remontowe typu naprawa ogrodzenia, zadaszenie boksów, nowe oswietlenie itp. rzeczy. Mile widziani sa osoby które zasponsorują materiały budowlane, siatki ogrodzeniowe, itp. rzeczy. Informacje podane w moim komentarzu nie są wyssane z palca. Jestem tam regularnie.

dobra rada 23.11.2017 18:56
Trochę dziwne bo ja dostałam karmę od schroniska, notabene niektóra była już przeterminowana.

Wojtek 23.11.2017 14:44
Każdy pomaga jak chce i może, więc jeśli to przynosi jakiekolwiek dobre efekty, nie krytykujmy, a już na pewno nie wtedy, kiedy sami nic nie robimy poza klikaniem w klawiaturę. Chcesz, pomagaj. Nie chcesz, nie musisz. Pani Marto - tak trzymać!

x 23.11.2017 11:29
Bardzo fajnie ,że dziewczyna organizuje pomoc dla zwierząt ze Schroniska ale widać ze z pewnością żadko tam bywa, albo i w ogóle bo karmy w ostatnim czasie na pewno nie brakuje, rąk do pracy owszem- trzeba przygotować zwierzakom kojce przed przyjściem zimy. Co do samej karmy ludzie często kupują ją w bardzo dużych ilościach ale bardzo słabej jakości, najtańsze jakie są w dużych marketach, która nawet bezdomnym psiakom i kotom nie służy zbyt dorbrze. Nie każdego stać na karmę dobrej jakości, ale lepiej podarować nie wiele dobrego niż hutrowo byle czego.

Marta 23.11.2017 14:12
Jak widać zawsze znajdzie się pole do narzekań, bo właśnie przed zbiórką kontaktowałam się z Martą Aksman z zapytaniem czego brakuje - karmy dla psów i kotów, małych bud. To, że pomagam w taki sposób nie oznacza, że mam obowiązek bywania w schronisku. Mam prace i małe dziecko, zatem robie co mogę aby pomoc jakkolwiek. Nie dogodzi się każdemu.

Marta 23.11.2017 14:30
P.S. A może pani/pan zorganizuje zbiórkę obwarowaną przeróżnymi wymaganiami, bo ja nie miałam śmiałości. Akcja jest symboliczna, chodzi o zwrócenie uwagi na fakt, że schronisku potrzebna jest różnoraka pomoc. Takie dosłowne odczytywanie tytułu prowadzi właśnie później do takich komentarzy...

Kitos 23.11.2017 14:40
Nie warto przejmować się takimi komentarzami. Widać, że ktoś kto pisał powyzszy komentarz nie ma pojecia ze karma i koce są potrzebne cały czas, bo przecież bezdomnych zwierzat wciaz przybywa. Bardzo dobra akcja. Bede wspierac. Chodzi o to, zeby ludziom od czasu do czasu przypomniec o problemie.

Fru 22.11.2017 22:16
U mojego dziecka w szkole 2x do roku jest taka akcja.

PP 22.11.2017 20:02
Może dzieci ze szkoły z Marcinkowic zamiast podrzucać przed zimą zwierzęta innym na posesje zrobią coś pożytecznego dla takich własnie porzucanych zwierząt w schronisku i wspólnie z rodzicami zorganizują zbiórkę karmy.

25.11.2017 11:16
??????? tak robią???

25.11.2017 12:04
Niestety, tak robią w Marcinkowicach. Podrzucono mi na posesje zmaltretowne,wycieńczone, chore zwierzątko . Monitoring, który mam zainstalowany na posesji pokazał ,że zrobiły to dzieci ( trzy dziewczynki) ze szkoły podstawowej. Bardzo przykre. Ocenę zachowania dzieci i wychowania ich przez rodziców pozostawiam Państwu.

Stop 26.11.2017 12:31
Z opisanego przez internautę przypadku w Marcinkowicach jednoznacznie wynika , że w naszym kraju w XXI w z pokolenia na pokolenie nadal przekazuje się okrucieństwo wobec zwierząt.. Właściciele w bestialski sposób pozbywają się swoich niechcianych psów i kotów , a małoletnie dzieci patrzą na to lub jak tutaj pomagają w tym swoich rodziców. Tacy ludzie są mało empatyczni, niewrażliwi, nie znają i nie przestrzegają prawa w zakresie ochrony zwierząt. w związku z tym nieodpowiedzialnie podejmują decyzje o posiadaniu zwierząt i łatwo z nich rezygnują . W takich domach dzieci wzorują się na postępowaniu rodziców i nie sa nauczone ,że zwierzę to istota żywa , które czuje i cierpi. Do nas wszystkich należy reagowanie w sytuacjach, gdy zwierzę potrzebuje pomocy. Pamiętajmy także , że dorośli ludzie czy dzieci którzy są okrutni wobec zwierząt, są też zawsze okrutni wobec innych ludzi.

zwierzolubna 22.11.2017 19:33
Piękna i dobra!

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Czyli ewentualny przyszły radny powiatowy z konfy już mówi, że może współpracować z Koalicją Obywatelską 😂😂Ciekawe co na to władze partii ?Data dodania komentarza: 14.03.2026, 14:48Źródło komentarza: Jadczak: - Iskra, pomysł, zapał wychodziły od nas, z MiłoszycAutor komentarza: ...Treść komentarza: Uważajcie na potłuczone butelki, bo tych jest bardzo dużo pod drzewami na wysokości "łąki" przy ul. Strzelnej.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 12:27Źródło komentarza: KO zaprasza na wspólne sprzątanie OławyAutor komentarza: MieszkaNiedzTreść komentarza: A czemu to rądo jest pobetonowane! Stop betonozie! Uwarzam że na rądach w mieście trzeba nasadzić kartofli, że by Mieszkańcy mogli skorzystać.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 11:13Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?Autor komentarza: RafaTreść komentarza: I jak chwalipięty. Gdzie dojechaliście?Data dodania komentarza: 14.03.2026, 10:34Źródło komentarza: Dzisiaj ruszyli z Tajlandii do OławyAutor komentarza: NataTreść komentarza: Taaa... Słyszałam go już wcześniej!!!Data dodania komentarza: 14.03.2026, 10:13Źródło komentarza: Jeden z utworów zabrzmi ponownie po 300 latach milczeniaAutor komentarza: Hieronim KotowskiTreść komentarza: Rozumiem te wątpliwości. Warto jednak pamiętać, że Klementyna Sobieska, wnuczka Jana III Sobieskiego, jest postacią historycznie bardzo interesującą i zdecydowanie bardziej uniwersalną niż tylko kolejny Sobieski. Jej historia daleko wykracza poza lokalne spory dynastyczne- była jedną z najbardziej znanych Polek XVIII wieku, królową Anglii , Szkocji i Irlandii w środowisku jakobickim , osobą o niezwykle silnym charakterze i symbolicznej biografii. W wielu miejscach Europy jest postacią rozpoznawalną, w Oławie miejscu urodzenia mało rozpoznawalną. Nazwanie jej imieniem ronda w Oławie to nie tylko odwołanie się do wspaniałego rodu Sobieskich, ale także jako upamiętnienie ważnej postaci w historii Polski i element przypominania o naszych związkach z historią europejską. A przy okazji może stać się ciekawym pretekstem do rozmowy o historii, której często w lokalnej przestrzeni brakuje. Dlatego uważam , że rondo imienia Klementyny Sobieskiej to pomysł wart poparciaData dodania komentarza: 14.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama