Listy do redakcji
W ostatni weekend odbyła się pierwsza edycja "Rzeczowiska"- bezgotówkowej wymiany rzeczami. Projekt zorganizowany w ramach konkursu "Aktywna Oława" Oławskiego Centrum Rozwoju Społecznego."Rzeczowisko" powstało z inicjatywy dwóch młodych mam, Kamili Sander oraz Pauliny Skibińskiej, które widzą potrzebę stworzenia w Oławie przestrzeni umożliwiającej pozbywanie się i nabywanie rzeczy z drugiej ręki w niekonwencjonalny sposób, na zasadzie zabawy przez wymianę.Celem wydarzenia jest propagowanie idei rozsądnego, ekologicznego pozbywania się nadmiaru zbędnych rzeczy.Przynosimy z domów przedmioty, których już nie używamy, a są wciąż w dobrym stanie, liczymy na to, że spotkamy osoby, dla których te rzeczy będą przydatne i będą skłonne się z nami wymienić. Nadajemy rzeczom drugie życie. Ważna jest kreatywność, umiejętność negocjacji oraz dobra zabawa. Pamiętamy przy tym, że jest to wymiana bezgotówkowa. W wymianach mogą uczestniczyć więcej niż dwie osoby - liczy się fantazja w celu zdobycia upragnionej rzeczy - nie zniechęcamy się, jeśli nie mamy co zaoferować drugiej osobie, tylko szukamy sposobów na zdobycie innej rzeczy, która tej osobie możne się przydać lub spodobać.Na pierwszym "Rzeczowisku" górowała wymiana ubraniami, ale książki i zabawki też cieszyły się dużym zainteresowaniem. Impreza ma charakter kameralny, z ograniczoną liczbą miejsc. Wymagane jest wcześniejsze przesłanie zgłoszenia. W przyszłości planujemy organizować akcje tematyczne, na których dominować będą konkretne rzeczy np. tylko wymianki dla mam, z artykułami dziecięcymi, albo dla pasjonatów dobrych książek czy filmów. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszej strony na Facebooku - "Rzeczowisko".
Następna edycja imprezy już wkrótce, wszystko znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/Rzeczowisko-184742732097706/
Paulina Skibińska
Pierwsza edycja "Rzeczowiska" za nami
Pierwsza edycja "Rzeczowiska" za nami
Pierwsza edycja "Rzeczowiska" za nami
Napisz komentarz
Komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy. Bądź pierwszy, dodaj swój komentarz.
ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone.
Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ
Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.
Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.
Napisz komentarz
Komentarze