Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 17:54
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Nowy kierownik dzielnicowych

Podziel się
Oceń

Na zawodowym koncie ma 18 lat służby w policji. Od sierpnia cieszy się z awansu. Asp. sztab. Rafał Bargiel został kierownikiem rewiru dzielnicowych oławskiej komendy

Przygodę w policji zaczynał od oddziałów prewencji we Wrocławiu, potem przeniesiono go do komendy w Oławie, ale po około dwóch latach trafił do Jelcza-Laskowic, gdzie działał przez większość lat - najpierw jako dzielnicowy, później jako specjalista do spraw nieletnich, a z tej komórki awansował na kierownika rewiru dzielnicowych w Jelczu Laskowicach. 1 sierpnia znów wrócił do Oławy i jest szefem rewiru dzielnicowych. - Z jednej strony byłem zaskoczony, że tak szybko awansowałem z kierowniczego stanowiska w Jelczu-Laskowicach, bo jednak tam miałem trochę mniej ludzi "pod sobą", a z drugiej strony to awans, z którego się bardzo cieszę, bo daje możliwości dalszego rozwoju. Przecież jeszcze lata służby przede mną - mówi asp. sztab. Rafał Bargiel. Czy nowy kierownik wprowadzi zmiany w pracy dzielnicowych? - Nie da się iść starym tokiem, bo od jakiegoś czasu sporo się zmieniło - dodaje Bargiel. - Teraz dzielnicowy ma wyjść zza biurka i być bardziej widoczny, po prostu bliżej ludzi. Stawiam na profilaktykę, żeby funkcjonariusze byli częściej w szkołach, na spotkaniach z seniorami, na festynach. Chcę, żeby sami wychodzili z inicjatywą, a nie czekali na ruch mieszkańca. Taki jestem z charakteru, że zawsze wolałem z czymś wyjść wcześniej, niż siedzieć i czekać. Dzielnicowy ma być widoczny i rozpoznawalny na swoim terenie. Jestem na tym stanowisku od sierpnia i już widzę zmiany w pracy dzielnicowych, ale to jest proces, który będzie cały czas zachodził. Muszą być bardziej dostępni. Przypominamy, że każdy dzielnicowy ma służbowy telefon komórkowy. Numery i rejony działania poszczególnych funkcjonariuszy już publikowaliśmy. Wciąż jednak można je znaleźć w internecie na www.olawa.policja.gov.pl w zakładce "Twój dzielnicowy". Polecamy również aplikację "Moja komenda" do pobrania na smartfon. *** Zmiany zaszły również na komisariacie policji w Jelczu-Laskowicach. Nowym szefem rewiru dzielnicowych został tam asp. sztab. Mirosław Olchówka. O nim więcej w kolejnym wydaniu "Powiatowej". (AH)

Napisz komentarz

Komentarze

Zaczadzony 19.10.2017 09:52
Życzę Panu Kierownikowi samych sukcesów w mieście Oława. Niech smród i bród Pana prowadzą ku świetlanej przyszłości. Profilaktyka i edukacja to podstawa. Oławska Straż Miejska ma doświadczenie w temacie a efekty ich wieloletniej pracy można zobaczyć tutaj: youtu.be/ehIu8088mjw

18.10.2017 11:34
ciekawe czy dzielnicowy ze swą dostępnością obsłuży wszystkich obywateli w 8 godz. z swojego terenu. brawo

anonim 18.10.2017 00:01
Mieczysław Nocul

17.10.2017 19:29
Gratuluję i pozdrawiam!

Zbysio 17.10.2017 19:16
A co z przedstawieniem społeczeństwu Pana Kierownika RD /zdjęcie/ - tak pytam ? /medialnie/ Czym się różnią te stanowiska ? tego tak ! tamtego nie ! Dziękuję i Pozdrawia mieszkaniec Oławy

17.10.2017 18:48
Niech dzielnicowy zainteresują się licznymi przypadkami przebijania opon w samochodach na ul. Chrobrego w Oławie

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Czyli ewentualny przyszły radny powiatowy z konfy już mówi, że może współpracować z Koalicją Obywatelską 😂😂Ciekawe co na to władze partii ?Data dodania komentarza: 14.03.2026, 14:48Źródło komentarza: Jadczak: - Iskra, pomysł, zapał wychodziły od nas, z MiłoszycAutor komentarza: ...Treść komentarza: Uważajcie na potłuczone butelki, bo tych jest bardzo dużo pod drzewami na wysokości "łąki" przy ul. Strzelnej.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 12:27Źródło komentarza: KO zaprasza na wspólne sprzątanie OławyAutor komentarza: MieszkaNiedzTreść komentarza: A czemu to rądo jest pobetonowane! Stop betonozie! Uwarzam że na rądach w mieście trzeba nasadzić kartofli, że by Mieszkańcy mogli skorzystać.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 11:13Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?Autor komentarza: RafaTreść komentarza: I jak chwalipięty. Gdzie dojechaliście?Data dodania komentarza: 14.03.2026, 10:34Źródło komentarza: Dzisiaj ruszyli z Tajlandii do OławyAutor komentarza: NataTreść komentarza: Taaa... Słyszałam go już wcześniej!!!Data dodania komentarza: 14.03.2026, 10:13Źródło komentarza: Jeden z utworów zabrzmi ponownie po 300 latach milczeniaAutor komentarza: Hieronim KotowskiTreść komentarza: Rozumiem te wątpliwości. Warto jednak pamiętać, że Klementyna Sobieska, wnuczka Jana III Sobieskiego, jest postacią historycznie bardzo interesującą i zdecydowanie bardziej uniwersalną niż tylko kolejny Sobieski. Jej historia daleko wykracza poza lokalne spory dynastyczne- była jedną z najbardziej znanych Polek XVIII wieku, królową Anglii , Szkocji i Irlandii w środowisku jakobickim , osobą o niezwykle silnym charakterze i symbolicznej biografii. W wielu miejscach Europy jest postacią rozpoznawalną, w Oławie miejscu urodzenia mało rozpoznawalną. Nazwanie jej imieniem ronda w Oławie to nie tylko odwołanie się do wspaniałego rodu Sobieskich, ale także jako upamiętnienie ważnej postaci w historii Polski i element przypominania o naszych związkach z historią europejską. A przy okazji może stać się ciekawym pretekstem do rozmowy o historii, której często w lokalnej przestrzeni brakuje. Dlatego uważam , że rondo imienia Klementyny Sobieskiej to pomysł wart poparciaData dodania komentarza: 14.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama