Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 sierpnia 2026 06:09
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

WOŚP dla strażaków

Podziel się
Oceń

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała 178 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych 264 urządzenia i elementy wyposażenia, za łączną sumę 1,5 mln złotych. Wśród obdarowanych znaleźli się strażacy z Minkowic Oławskich

Fundacja zakupiła torby medyczne, defibrylatory, deski ortopedyczne, stabilizatory do unieruchomienia pediatrycznego, zestawy szyn Kramera, fantomy, motopompy, agregaty i pilarki. Uroczyste przekazanie sprzętu zorganizowano 6 października w Bydgoszczy. 178 wyróżnionych jednostek zostało wskazanych przez trzynaście centrów zarządzania kryzysowego, które koordynowały akcje ratownicze podczas sierpniowych nawałnic. WOŚP postanowiła pomóc także tym strażakom, którzy wcześniej zwracali się do fundacji o pomoc. Wśród nich byli ochotnicy z Minkowic Oławskich. Z inicjatywy Daniela Iwańskiego, członka Pokojowego Patrolu i wieloletniego szefa finałów WOŚP, poprosili fundację o sprzęt medyczny. Otrzymali profesjonalną torbę medyczną, dwa specjalistyczne zestawy do transportu amputowanych kończyn i nowoczesny defibrylator AED. - Strażakom za ich odwagę i poświęcenie należy się ogromny szacunek, a strażakom-ochotnikom szczególnie, bo działają całkowicie oddolnie i społecznie, a to często oni właśnie jako pierwsi trafiają na miejsce, gdzie ktoś pilnie potrzebuje pomocy - powiedział prezes WOŚP Jurek Owsiak - Obserwowaliśmy działania strażaków ochotników w czasie sierpniowych nawałnic i nie kryliśmy podziwu wobec ich sprawności i zaangażowania. Kiedy tylko pojawiły się apele o pomoc dla nich - decyzja fundacji była szybka i jednoznaczna. Tym bardziej, że mieliśmy już w fundacji cały segregator próśb nadesłanych wcześniej przez inne jednostki. Dzięki temu, że udało się pozyskać środki specjalnie na ten cel, Fundacja mogła wesprzeć w sumie 178 jednostek. Wszyscy dziś możemy czuć się bezpieczniej. Pieniądze na zakup sprzętu pochodzą z darowizn, które wpływają na konto WOŚP przez cały rok. Oprócz Owsiaka w uroczystości brali również udział Waldemar Pawlak, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, oraz Iwona Waszkiewicz - wiceprezydent Bydgoszczy. Strażacy ochotnicy z Minkowic Oławskich przekazali prezesowi WOŚP pamiątkową tabliczkę z podziękowaniem. - Dziękujemy raz jeszcze! - mówi Daniel Iwański. - Obiecujemy, że będziemy grać z orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej. Sprzęt będzie wyposażeniem nowego samochodu strażackiego, który zostanie przekazany jednostce 28 października. (kt)

Napisz komentarz

Komentarze

Halo 14.10.2017 15:48
Panowie strażacy chyba maja jakiś konflikt z prawem, bo twarze na zdjęciu są ucięte :(

Marek 13.10.2017 16:53
Brawo panie Iwanski !!! Robi pan robotę;)

Jola 13.10.2017 13:59
Brawo oa ie danieli jest pan fantastyczny

morowe 13.10.2017 13:41
jurek jestes wielki .a dobra zmiana chce ciebie zniszczyc.dziekuje.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: * Treść komentarza: Jak na razie to tylko ty, mąż lub brat lub rodzina, piszesz o pani Gosi, i dzięki tobie jej osoba jest ciągle i wciąż komentowana tutaj. Więc to dzięki tobie pani Gosia, lub twoja żona lub siostra lub ktoś z rodziny, jest zapisywana w ludzkiej pamięci. Tylko ty ją tutaj gloryfikujesz. Nie wiem czy to pani Gosia ci każe, czy to robisz z miłości do niej, ale muszę przyznać jesteś w tym mistrzem. Nikt tak jak ty nie potrafi tak pięknie pisać o pani Gosi. Gratuluję ci wytrwałości. Data dodania komentarza: 21.08.2026, 22:34 Źródło komentarza: Tak będzie wyglądał park przy ulicy Zacisznej Autor komentarza: Zrównoważony Treść komentarza: Oprócz ewidentnego celu, by zostać radną, więc próbujesz się anonimowo wybielać, to dodatkowo cel w sam w sobie jest taki, że często piszesz w godzinach pracy, więc trudno by ci było pisać pod nazwiskiem, bo byłaby następna afera. Data dodania komentarza: 21.08.2026, 21:22 Źródło komentarza: Tak będzie wyglądał park przy ulicy Zacisznej Autor komentarza: Stowarzyszenie Patriotyczne Jednostka Sokołów Treść komentarza: Brawo 👏🏻 piękny artykuł 🇵🇱 Data dodania komentarza: 21.08.2026, 20:12 Źródło komentarza: Bohaterowie nie odchodzą, dopóki żyje pamięć o ich czynach Autor komentarza: * Treść komentarza: Jakoś jak „nie rodzina”, to dużo wiesz. Np to, ze toczą się jakieś sprawy. Ja o tym nie wiem, a to ty cały czas „szastasz” słowem afera. Więc panie kolego rodziny się nie wypieraj. Trochę to pokrętne twoje tłumaczenie co do wyborów. Dlaczego się boicie, że „twoja” panią Gosię zwolni następca jak nie zostanie radna? Może wyjaśnisz wszystkim swoje obawy co do pracy „swojej” Gosi w urzędzie. Jak do tej pory nie słyszałem od żadnego radnego z tzw. Oławskiej opozycji, żeby kogoś zwolniono z urzędu, bo nie został radnym. No ale Ty pewnie więcej wiesz od swojej pani Gosi. Bardzo proszę rozjaśnij wszystkim te zawiłości. I aż tak nie wypieraj się rodziny z panią Gosią, bo coraz bardziej widać, że jesteś z nią powiązany. Data dodania komentarza: 21.08.2026, 18:10 Źródło komentarza: Tak będzie wyglądał park przy ulicy Zacisznej Autor komentarza: xyz Treść komentarza: jednostka powiatu od zarządzania drogami ma za zadanie i obowiązek jeździć regularnie i sprawdzać stan drogi, co obejmuje też stan roślinności przy drodze. Jak są martwe drzewa przy drodze to mają je usunąć bo równie dobrze mogły się przewrócić na drogę i tam kogoś zabić. Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:43 Źródło komentarza: Ostrzegaliśmy! I stało się. O mały włos od tragedii! Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Przecież te konary mogą kogoś zabić!!!!!!!! Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:21 Źródło komentarza: Ostrzegaliśmy! I stało się. O mały włos od tragedii!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama