Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 27 lipca 2026 22:44
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Ciemna strona Oławy

- A lampy w Oławie jak nie działały, tak nie działają - zgłasza nam pan Robert
Ciemna strona Oławy
A lampy w Oławie jak nie działały, tak nie działają - zgłasza nam pan Robert
Podziel się
Oceń

LIST:

- Kilkakrotnie zgłaszałem awarie oświetlenia ulicznego do Straży Miejskiej zgodnie z prośbami burmistrza, żeby zgłaszać takie awarie do SM, a czwarty tydzień nadal nie działa oświetlenie ulicy 11 Listopada (od sądu w stronę ronda, wiaduktu), Sienkiewicza czy Karola Miarki - napisał do nas dzisiaj pan Robert.  - Oświetlenie nie działało już przed Dniami Koguta, gdy przy tych ulicach porządku pilnowała SM, która ma zgłaszać takie przypadki. Zdjęcia z wczoraj w załączniku.

Zapytaliśmy w Straży Miejskiej, czy faktycznie otrzymywała takie zgłoszenia, przekazywała dalej i jaki był tego efekt?

Oto odpowiedź; 

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że Straż Miejska w Oławie otrzymywała zgłoszenia dotyczące awarii oświetlenia ulicznego, które były następnie przekazywane do firmy Tauron. Po kilkukrotnym przesłaniu zgłoszeń, Straż Miejska otrzymała odpowiedź mailową od ww. firmy, w której poinformowano, że brak jest podstaw do dalszego przyjmowania zgłoszeń, gdyż pomiędzy Strażą Miejską a firmą Tauron nie została zawarta żadna umowa.

Zgłoszenia dotyczące awarii oświetlenia ulicznego na ulicach 11 Listopada, Sienkiewicza oraz Karola Miarki zostały przekazane do Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Oławie za pośrednictwem poczty elektronicznej w dniach: 13 czerwca, 24 czerwca oraz 1 lipca br.

Działania Straży Miejskiej w tym aspekcie ograniczają się wyłącznie do działań kontrolnych.

Z wyrazami szacunku,

Paulina Karłowicz

Sekretariat Straży Miejskiej w Oławie

*

Skoro tak, to wystosowaliśmy zapytanie do  Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Oławie  - do dalej z tymi zgłoszeniami się stało. Czy Tauron na nie jakoś zareagował, bo mieszkańcy wciąż skarżą się na ciemne ulice? 

Czekamy na odpowiedź. 

Niżej fotki ciemnej Oławy od pana Roberta. 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Redaktor 17.07.2025 17:10
Wow no to Tauron popłynął. Zamiast podziękować za informację i zgłoszenie.. nieźle.. uśmiechnięta Polska

głupi 18.07.2025 10:02
"redaktor" z pis-u czy z urodzenia?

Redaktor 18.07.2025 10:53
głupi 18.07.2025 10:02
"redaktor" z pis-u czy z urodzenia?
Zaskoczę Cię - z uśmiechniętej Polski

Nata 17.07.2025 15:06
Tauron do sądu!!!!!!!!

gapa 17.07.2025 14:32
A od czego jest Burmistrz?! On ma ( jego ludzie) zgłosić to do Tauronu skoro SM nie jest partnerem dla tej firmy !!!

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Kres Treść komentarza: Bardzo Dużo jak nie większość mieszkańców powiatu oławskiego ma pochodzenie Kresowe , albowiem przed rokiem 1945 na tych ziemiach przodkowie Nasi nie mieszkali. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 21:14 Źródło komentarza: Świetna frekwencja na Jelczańskim Spotkaniu Kresowym Autor komentarza: * Treść komentarza: Oczywiście, że zgadzam się z tym, że należy sprzątać. Też podróżuje po Polsce i niestety nigdzie nie jest tak tip top posprzątane. To tak samo jak w domu. Sprzątasz, ale zawsze gdzieś kurz i śmiecia można znaleźć. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:52 Źródło komentarza: LIST: - Nowe parki i skwery na pokaz, a pod Urzędem Miasta wstyd i brud! Autor komentarza: * Treść komentarza: Żenujący wpis przedstawiciela tzw. Oławskiej opozycji. Jak się nie ma argumentów w dyskusji, i nic mądrego do powiedzenia, to właśnie używa się takich wpisów pt. „Gosia”. Totalna żenada jak cała tzw. Oławska opozycja. Nie kompromituj się więcej. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:47 Źródło komentarza: KOMENTARZ Łopatką w głowę i płacz Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Może jeszcze lotnisko? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:14 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników Autor komentarza: TYLE Treść komentarza: Dino to polska marka robi konkurencje Niemcom i Portugalczykom itp. Dzięki Dino pozostali nie mogą windować dowolnie cen a to że "solidarnościuchom" leniuchom nie chce się pracować to problem w wielu firmach. Związkowcy nie jedną firmę w kraju położyli i dobrze że właściciel Dino się nie daje tym nierobom na etacie. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:13 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników Autor komentarza: Klotz Treść komentarza: Szkoda że nikt tu nie napisał z jakimi problemami męczy się teraz Dino. Strajki pracowników, zwolnienia, złe traktowanie i brak podwyżek. Trudna sprawa. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 18:08 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama