Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 15:12
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Będą nowe ciągi pieszo-rowerowe w Oławie

Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej w ramach tzw. "dużej korekty budżetu" 2,4 mln zł przeznaczono na budowę oczekiwanych przez mieszkańców ciągów pieszo-rowerowych w południowym rejonie Oławy
Będą nowe ciągi pieszo-rowerowe w Oławie
Pod koniec tego roku samorząd chce wyłonić wykonawcę ścieżek rowerowych i ciągów pieszych wzdłuż ulicy Południowej.
Podziel się
Oceń

- To inwestycja, która będzie realizowana w ramach środków zewnętrznych, ale - jak na sesji powiedział burmistrz - dofinansowanie będzie w roku 2027. Wtedy też mają się zakończyć związane z tym prace. Ich zakres jest jednak tak duży, że już teraz muszą się rozpocząć. 

Dodał, że w pierwszej kolejności Miasto ogłosi przetarg, by wyłonić wykonawcę, który poszerzy drogę ulgi od parku do ul. Kilińskiego i wybuduje w tym miejscu ciąg pieszy oraz rowerowy. Te  prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Pod koniec tego roku samorząd chce też wyłonić wykonawcę ścieżek rowerowych i ciągów pieszych wzdłuż ulicy Południowej. Przewidywany koszt całości prac to około 10 mln zł.

Niebawem - jak już pisaliśmy - rozpocznie się też budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Sikorskiego - na dawnym terenie kolejowym, z tyłu dawnego Tesco (od ul. Sikorskiego do 3 Maja), który po latach zabiegów w końcu udało się pozyskać. W tym roku na budowę tej ścieżki przeznaczono 1 mln zł. Jeżeli chodzi o dalszy odcinek, tj. od ul. 3 Maja do Portowej, to - jak wyjaśniał burmistrz - wciąż nie można nic tam robić. Po 10 latach zabiegania o ten teren Oława otrzymała decyzję komunalizacyjną, ale PKP się odwołało - a patrząc na sposób postępowania spraw administracyjnych toczonych w tym zakresie możemy się spodziewać, że zajmie to kolejnych kilka lat - dodał.  

Dodatkowo 500 tys. zł przeznaczono na oświetlenie istniejących ścieżek rowerowych przy ulicach: Żeromskiego, Opolskiej i Kilińskiego.

 


Napisz komentarz

Komentarze

pieszy 07.05.2026 12:15
Skansen i zacofanie.

Z osiedla 06.05.2026 14:23
Na Szmaragdowej też o chodnik się prosi. .... i zrobić jego jest gdzie.

Pozdrawiający 06.05.2026 12:34
A przejazd na wiejskiej dalej w czarnej....

Staszek Porażka 06.05.2026 14:19
Pozdrawiający 06.05.2026 12:34
A przejazd na wiejskiej dalej w czarnej....
Chodnik na Zwierzyńcu też ....

Mieszkaniec Południowej 06.05.2026 10:45
Nie musicie pisać że radny Mierzwiak o to walczył przez lata i miesiące - bo po co być rzetelnym, ale on publikował nam wiele razy że walczy w naszej sprawie na Południowej - słabo piszecie w tej swojej gazecie! Wstyd!

Łagodna 06.05.2026 10:44
A co z połączeniem chodnika na łagodnej? Przejść przez jezdnię się nie da. Auto za autem. Poza tym jest to droga do przedszkola, do sklepów. Czekamy na tragedię?

Serdeczna 06.05.2026 11:57
Łagodna 06.05.2026 10:44
A co z połączeniem chodnika na łagodnej? Przejść przez jezdnię się nie da. Auto za autem. Poza tym jest to droga do przedszkola, do sklepów. Czekamy na tragedię?
Pytał radny Gawlas na sesji o tę drogę, odpowiedź burmistrza była taka, że projektanci złożyli zbyt drogie oferty na projekt i będzie powtórzone zapytanie na zaprojektowanie tam chodników.

SERDECZNA ŁAGODNA 06.05.2026 20:10
Zapraszam w takim razie WcCz Tomasza Frischmanna w godzinach 10-12 w sobotę na skrzyżowanie serdecznej i łagodnej. Zobaczy na własne oczy jak „łatwo” jest przejść przez jezdnię i pójść na zakupy.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: O, jak coś nie po myśli, pani komentującej, hejtującej i obrażająccej, to nawet teraz " gazetę" obraża. Pokazała klasę nie ma co!!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:53 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: pamiętliwy Treść komentarza: Ja na miejscu " posła '' byłbym ostrożny bo radna kiedyś pisała donosy za niego a teraz napisze donos na niego . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Drugi chodnik w Nowym Górniku, czy pierwszy na Zwierzyńcu? Autor komentarza: * Treść komentarza: Na przykładzie tego co się dzieje w Starostwie, dokładnie widać, jak przebiega "walka" między "starymi wyjadaczami" z KO-PO, a "młodymi wilkami" z KO-PO, którzy chcą władzy. Jak w soczewce to widać. Żadne "mydlenie oczu" o dobru ogólnym tego nie przysłoni Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:11 Źródło komentarza: Leszczyńska: - Równie ważne są współpraca i dialog Autor komentarza: * Treść komentarza: Droga redakcjo. Ten komentarz to jest przykład, jak traktujecie wybiórczo komentujących. Jak o fekaliach i hejcie pisze przedstawiciel tzw. Oławskiej opozycji, to jest wszystko oki. Tekst się pokazuje i nikt go nie usuwa. A jak ktoś przedstawicielowi tzw. Oławskiej opozycji odpisze w taki i podobny sposób, to tekst usuwacie. Tacy to, droga redakcjo, jesteście bezstronni. Niestety przykre to, że stosujecie cenzurę na komentarze innych osób niż przedstawicieli tzw. Oławskiej opozycji. Serdecznie pozdrawiam Redakcję. Bo sam tekst i komentarz jest żałosny i na poziomie tzw. Oławskiej opozycji Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: Dno Treść komentarza: Poziom dyskusji na tym portalu wybitny. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 11:52 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: TUBA ALERT!!!!1111 Treść komentarza: Gosia i tak wszyscy wiemy, że jak Frischmann narobi ci na stół to będziesz podziwiać kształt i konsystencje oraz zachwycać się nutą zapachową. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:49 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama