Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 lipca 2026 18:37
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Jakubowicz wśród odznaczonych

NOWA SÓL/OŁAWA 11 maja podczas V Ogólnopolskiej Konferencji „Bezpieczeństwo i ochrona mieszkańców przed zagrożeniami” odbywającej się w Modrzycy koło Nowej Soli, Zbigniew Jakubowicz, nasz redakcyjny kolega, a na co dzień starszy inspektor Straży Gminnej w Oławie, w uznaniu zasług, został w imieniu Zarządu Krajowego Polskiego Związku Straży Miejskich i Gminnych odznaczony medalem XXXV lat Straży Miejskich i Gminnych w Polsce
Jakubowicz wśród odznaczonych
Zbigniew Jakubowicz, nasz redakcyjny kolega, a na co dzień starszy inspektor Straży Gminnej w Oławie, w uznaniu zasług, został w imieniu Zarządu Krajowego Polskiego Związku Straży Miejskich i Gminnych odznaczony medalem XXXV lat Straży Miejskich i Gminnych w Polsce
Podziel się
Oceń

Wydarzenie skierowane było zarówno do przedstawicieli służb mundurowych, jak również włodarzy miast i gmin, którego celem jest zacieśnianie współpracy i wspólnych działań pomiędzy służbami mundurowymi a przedstawicielami organów samorządowych. Wzięli w nim udział prezydent Nowej Soli Beata Kulczycka, burmistrz Żar Edyta Gajda, prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Artur Hołubiczko ze Straży Miejskiej w Częstochowie oraz komendanci i funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w: Nowej Soli, Słubicach, Gorzowie Wielkopolskim, Żarach, Żaganiu, Witnicy, Wschowie, Lesznie, Komornikach, Gliwicach, Częstochowie, Sopocie i Siechnicach. Także ze Straży Gminnych w: Kłodawie, Lyskach, Lubomi i Oławie. 

Organizatorami konferencji, w trakcie której omawiano mi.in. zintegrowany system łączności radiowej na potrzeby zarządzania kryzysowego oraz poprawę bezpieczeństwa ekologicznego poprzez działania na terenach wiejskich byli wiceprefekt lubuski Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Dariusz Rączkowski ze Straży Miejskiej w Nowej Soli i wiceprezes Krajowego Zarządu Polskiego Związku Straży Miejskich i Gminnych Adam Mandera ze Straży Gminnej w Lyskach. Punktem kulminacyjnym spotkania była oferta firmy PHU „Arpol” Sp. z o.o. z Zielonej Góry, która jest wieloletnim producentem i dostawcą długoterminowych racji żywnościowych stosowanych szeroko przez służby ratownicze na terenie Polski m.in. przez Siły Zbrojne RP, Państwową Straż Pożarną, TOPR, GOPR CSRG, Wydziały Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego różnych szczebli, Policję, Straż Graniczną, Straż Leśną i Straże Miejskie Gminne. Produkty tej firmy były użyte i potwierdziły swa funkcjonalność w akcjach powodziowych w Polsce, podczas usuwania skutków trzęsienia ziemi w Haiti, przy gaszeniu pożarów wielkopowierzchniowych w Czarnogórze i wielu innych. 

(JAK)


Napisz komentarz

Komentarze

sołtys 16.05.2026 12:39
Jak za komunistycznych czasów powręczali sami sobie na gali kilogramy medali i odznaczeń jakby to miało dodać im szacunku ? Dalej ueażam że to firnacja pasożytnicza. Nie dawno kilogramy złomu też wręcxali sobie strażacy ale ci przynajmniej robią coś pożytycznego i nie muszą się wstydzić tym gdzie pracują.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama