Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Oleśniczanki” przygotowały wyjątkową prezentację, odtwarzając klimat świętojańskiego wydarzenia. Nie zabrakło tradycyjnych elementów, które co roku przyciągają mieszkańców i gości, budując niepowtarzalną atmosferę wspólnego świętowania. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządu – wójt gminy Oława Artur Piotrowski oraz sekretarz gminy Małgorzata Sienkiewicz, podkreślając znaczenie inicjatywy dla integracji lokalnej społeczności.
Jak zaznacza Monika Matuszewicz, sołtys Oleśnicy Małej i jednocześnie członkini KGW „Oleśniczanki”, komisja była pod ogromnym wrażeniem zarówno samej miejscowości, jak i przygotowanego wydarzenia: - Była pod ogromnym wrażeniem zarówno samej miejscowości, jak i niesamowitego klimatu wydarzenia - podkreśla sołtys.
Piknik Nocy Świętojańskiej to przykład inicjatywy, która nie tylko pielęgnuje lokalne tradycje, ale także skutecznie integruje mieszkańców i promuje wieś jako miejsce aktywne i otwarte na wspólne działania.
fot. KGW Oleśniczanki












Napisz komentarz
Komentarze