Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie pięciu kradzieży z włamaniem, przywłaszczenie mienia oraz przywłaszczenie karty płatniczej, którą następnie wykorzystywał do nieuprawnionych transakcji. Łączna wartość strat poniesionych przez pokrzywdzonych przekroczyła 33 tysiące złotych.
Do zatrzymania doszło 18 czerwca w wyniku intensywnych działań operacyjnych prowadzonych przez oławskich kryminalnych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie licznych zarzutów.
Z ustaleń śledczych wynika, że od końca maja do 18 czerwca 2026 roku 26-latek dopuścił się pięciu kradzieży z włamaniem. Jego celem były m.in. szafki ubraniowe pracowników, szafki produkcyjne oraz pomieszczenia znajdujące się na terenie lokalnych przedsiębiorstw. Wykorzystując chwilową nieuwagę oraz brak nadzoru, kradł gotówkę i wartościowe przedmioty. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw oszacowano na 30 370 złotych.
Ponadto mężczyzna jest podejrzany o przywłaszczenie mienia o wartości 2 600 złotych oraz przywłaszczenie karty płatniczej należącej do jednej z pokrzywdzonych osób. Jak ustalili policjanci, wykorzystał ją następnie do sześciu nieuprawnionych płatności zbliżeniowych, powodując straty w wysokości blisko 361 złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda taka transakcja stanowi odrębne przestępstwo.
26-letni mieszkaniec Oławy usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, przywłaszczenia mienia, przywłaszczenia karty płatniczej oraz dokonania nieuprawnionych transakcji przy użyciu cudzej karty. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

Napisz komentarz
Komentarze