Po wczorajszych głosowaniach wszyscy byli zaskoczeni wynikiem. Samo Starostwo Powiatowe najwyraźniej ma z tym problem, bo na oficjalnym profilu (26 czerwca g.9.45) ani słowa o sesji, choć zwykle bardzo szybko pojawiały się informacje o odbytej sesji i wynikach głosowania.
Wczoraj na gorąco sprawę komentowali starosta i przewodniczący Rady Powiatu. Do nieudzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w mediach społecznościowych odniosła się Anna Leszczyńska, wiceprzewodnicząca RP. Co ciekawe, Leszczyńska i starosta Marek Szponar są z tego samego ugrupowania, czyli z Koalicji Obywatelskiej, ale od dawna wiadomo, że między nimi iskrzy, bo są w innych frakcjach dolnośląskiej KO.
- Niestety, Zarząd Powiatu nie otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium mimo pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej - komentuje Leszczyńska. - Jak wskazano w uchwale RIO, którą odczytałam, plan dochodów i wydatków budżetowych wykazany w sprawozdaniu uwzględniał zmiany wynikające z uchwał Rady i Zarządu Powiatu. Niemniej jednak ocena gospodarki środkami publicznymi pod kontem celowości i gospodarności należy do organu stanowiącego, czyli do radnych. Radni, nie udzielając absolutorium oraz wotum zaufania Zarządowi, wyrazili swoje zdanie. W mojej ocenie jest to dowód na to, że w samorządzie nie tylko wykonanie budżetu według uchwał jest ważne. Równie ważna jest współpraca i dialog, które są podstawą wspólnych działań...

Napisz komentarz
Komentarze