Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 14:44
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Co z parkingiem przy szpitalu w Oławie?

Hołyński nie odpuszcza Szponarowi. Tym razem poszło o parking
Co z parkingiem przy szpitalu w Oławie?
Co z parkingiem przy szpitalu w Oławie?

Autor: Jerzy Kamiński

Podziel się
Oceń

- Na jakim etapie są prace nad parkingiem przy szpitalu? - pytał na ostatnie sesji przewodniczący Rady Powiatu Józef Hołyński.

- Jest już robiony projekt, praktycznie na ukończeniu - odpowiadał starosta i tłumaczył, że dyrektor szpitala zgłaszał, że ze względów organizacyjnych tylko część będzie mogła być robiona w tym roku, bo robienie na raz w całości zdezorganizowałoby pracę szpitala. Ani pracownicy szpitala, ani pacjenci nie mieliby gdzie zaparkować. 

- Czy to będzie parking płatny, bo takie słyszę informacje? - dopytywał dalej przewodniczący. 

- Nie - odpowiedział mu starosta

- Zarząd Powiatu tego nie opiniował?

- Zarząd nie opiniuje projektu - odpowiedział starosta, ale gdy dodał, że parking Powiat realizuje za własne środki, usłyszał: 

- Proszę nie wprowadzać w błąd - kontrował Hołyński. - Marszałek obiecał 1 mln zł na ten parking, proszę więc nie mówić że nie dostaliśmy, bo dostaliśmy, tylko na projekt zamienny. Stąd moje pytanie, dlaczego Zarząd nie opiniuje projektu, a powinien, bo dotyczy parkingu przy szpitalu. Powinien, opiniować, aby mieć pełną wiedzą, jak on ma wyglądać. 

- Była sytuacja, że pan przewodniczący starał się o dofinansowanie na ten parking, ale województwo nie mogło tego dofinansować - odpowiadał mu starosta. - Dostaliśmy milion złotych, ale na cztery drogi, za co jesteśmy wdzięczni Urzędowi Marszałkowskiemu. 

- Ja tu widzę problem, bo takie zachowanie powoduje potem, że są kiepskie relacje z Zarządem Województwa Wrocławskiego - mówił Hołyński.

Starosta na to: - Moje relacje z tym urzędem są bardzo dobre.

*

Parking przy szpitalu będzie budowany w miejscu obecnie istniejącego, ewentualnie także na terenie zielonym przy przychodni, żeby uzyskać więcej miejsc parkingowych. 

- Przypomnę, że rok temu zwiększyliśmy liczbę miejsc parkingowych o 30 przy lądowisku, po drugiej stronie szpitala - mówił starosta Marek Szponar. 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Nauczyciel Treść komentarza: Niestety, nie tylko w tej szkole wcześniej wcześniej była ustawka w Specjalnej Data dodania komentarza: 28.06.2026, 13:09 Źródło komentarza: Agnieszka Szawan-Paras nowym dyrektorem CKZiU Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: To ,że p.Mazurek zachowuje sie jak na własnym folwarku to od dawna wiadomo.A z tego co pamietam , nie udało się go poprzedniej RM odwołac, bo koalicja miała wiekszosć i wszystko w tym temacie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Znów chcą odwołać przewodniczącego RM w Oławie Autor komentarza: * Treść komentarza: Jak to nie ma? A kto podał „najprawdziwsze” dane o chodniku przy dworcu PKS i tak pokazał filmik, żeby nie było widać, że wszystko jest ok? Same „korzyści” z działalności pani radnej. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:50 Źródło komentarza: Znów chcą odwołać przewodniczącego RM w Oławie Autor komentarza: Pekińczyk Treść komentarza: Spójrzcie na to z tej strony, skoro Mazurka dali na przewodniczącego to jak krótka jest ławka BBS-PiS. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:38 Źródło komentarza: Znów chcą odwołać przewodniczącego RM w Oławie Autor komentarza: Mieszkaniec miasta Treść komentarza: Czytajac ten wywiad nawet dziecko się zorientuje że żadnego konkursu nie było wszystko wysterowane od początku Panie starosto Pan na takie rzeczy pozwala? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:24 Źródło komentarza: Agnieszka Szawan-Paras nowym dyrektorem CKZiU Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: W tej komisji weryfikującej to ktoś z zewnatrz był czy sami kolesie Pani Domaradzkiej? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:19 Źródło komentarza: Agnieszka Szawan-Paras nowym dyrektorem CKZiU
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama