Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 19 sierpnia 2026 19:55
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Budują tu "Dom Pod Skrzydłami"

Fundację Atena znacie - aktywnie działa na terenie Oławy i gminy Wiązów. Chcą zbudować "Dom Pod Skrzydłami". Co to będzie?
Budują tu "Dom Pod Skrzydłami"
Fundacja Atena w budynku po dawnej Szkole Muzycznej w Witowicach tworzy "Dom Pod Skrzydłami" - przestrzeń dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
Podziel się
Oceń

Wyobraź sobie miejsce, w którym Twój bliski - mama, tata, babcia, dziadek albo osoba z niepełnosprawnością - może czuć się bezpiecznie, spokojnie i po prostu dobrze. Miejsce, gdzie nie jest sam. Gdzie otrzyma wsparcie, życzliwość i pomoc w codziennym życiu. 

Właśnie takie miejsce tworzą. Fundacja Atena w budynku po dawnej Szkole Muzycznej w Witowicach tworzy "Dom Pod Skrzydłami" - przestrzeń dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Powstaną tutaj:

  • Dom Dziennego Pobytu
  • mieszkania wspomagane i treningowe
  • opieka wytchnieniowa dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami
  • miejsce spotkań, wolontariatu i sąsiedzkiej pomocy.    

 

- Chcemy, żeby osoby potrzebujące wsparcia mogły żyć godnie, aktywnie i bez poczucia  samotności - informuje Fundacja. - Udało nam się zdobyć dofinansowanie z Funduszy Europejskich i zapewnić finansowanie działania Domu Dziennego Pobytu na parterze budynku do końca 2027roku oraz rozpocząć pierwszy etap zadania - remont parteru i budowę rampy dla osób z utrudnionym poruszaniem się. Niestety okazało się, że budynek wymaga dużo większych prac, niż zakładaliśmy. Nie można rozpocząć korzystania z budynku bez dostosowania go do obecnych przepisów przeciwpożarowych i potrzeb osób z niepełnosprawnościami.                                                                  

    Przed nami kosztowne prace:

  • przebudowa klatki schodowej,
  • instalacja przeciwpożarowa,
  • nowe przyłącze wody,
  • wymiana instalacji elektrycznej,
  • wymiana drzwi i okien,
  • montaż windy i rampy
  • remont dachu i elewacji
  • wyposażenie budynku                                                                                  

 

Z pomocą ludzi o dobrym sercu damy radę otworzyć to miejsce.  

Dlatego prosimy o wsparcie.       

 Każda wpłata ma znaczenie. Nawet najmniejsza pomaga nam być bliżej celu-stworzenia domu, który da komuś bezpieczeństwo, opiekę i nadzieję.  

Zobacz TU:

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Piter Treść komentarza: "Uznał, że sądowe zakazy to tylko sugestia." najwyraźniej tak to działa skoro złapał aż trzy! Także te sądowe zakazy to można sobie do szuflady schować, jeśli nie idą za tym żadne dodatkowe odczuwalne konsekwencje. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 15:35 Źródło komentarza: Uznał, że sądowe zakazy to tylko sugestia. Wypity alkohol też nie stanowił dla niego problemu Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Ukraińcy będą mieli gdzie przesiadywać. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 14:06 Źródło komentarza: Tak będzie wyglądał park przy ulicy Zacisznej Autor komentarza: oławiak Treść komentarza: już były plany z tężnią w Oławie i co ? lipa temat ucichł! Data dodania komentarza: 19.08.2026, 13:12 Źródło komentarza: Tak będzie wyglądał park przy ulicy Zacisznej Autor komentarza: Mayhem Treść komentarza: Ciekawy jestem jak ktoś prowadzi działalność gospodarczą na /w tej samej posesji?. Dla kolegi pytam. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 12:55 Źródło komentarza: Złamał zakaz zbliżania się. Został zatrzymany Autor komentarza: Gdzie te czasy Treść komentarza: Podobno jedno z kół wędkarskich chce zupełnie przejąć staw i wtedy będą oni łowić, wprowadzą monitoring i będą pilnować ryb i by nikt nie wchodził do wody. Były takie pytania od jednego z kół wędkarskich. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 11:12 Źródło komentarza: Zakaz kąpieli nad stawem w Jelczu-Laskowicach Autor komentarza: Naczelnik Twardijewicz Treść komentarza: Gdyby Pan zechciał łaskawie rzucić okiem – pozwoliłem sobie zrobić makietkę. Właśnie chciałem wprowadzić pewne innowacje, które w przyszłości pozwoliłyby nam uniknąć podobnych wypadków. Data dodania komentarza: 19.08.2026, 11:08 Źródło komentarza: Tak będzie wyglądał park przy ulicy Zacisznej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama