Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 16:32
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Nowa droga przez park!

Podziel się
Oceń

Już można korzystać ze świeżo wybrukowanej drogi prowadzącej przez oławski park przy PKP. Przypominamy, że zamontowano specjalne bramki uniemożliwiające przejazd pod wiaduktem kolejowym pojazdom o wysokości przekraczającej 2,10 m. Niektórzy mieszkańcy obawiają się, że po nowej drodze kierowcy będą jeździć zbyt szybko, wcześniej były tam dziury zmuszające kierowców do maksymalnego ograniczenia prędkości. Jak będzie teraz?

fot. Agnieszka Herba

 

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!

Nowa droga przez park!


Napisz komentarz

Komentarze

Bubu 13.11.2019 14:34
Wczoraj jechałem tą drogą fajny pomysł:) Tylko dlaczego za mostem asfalt ukradli :)

Olga 13.11.2019 07:58
Te odpowiedzi są albo od urzędników, albo z dalekiego kontynentu, od ludzi którzy nie znają Oławy, albo nie mają pojęcia o organizacji ruchu. Absurdalna odpowiedź, że karetka może zajechać z drugiej strony, nie zasługuje na komentarz . zrozumcie, jak się coś robi i wydaje duże pieniądze , to niech to czemuś służy, szczególnie w szczególnych sytuacjach, a takich nie brakuje. Powstała nie droga, raczej parking w parku, Łatwiej przez Kilińskiego? przez tory kolejowe? akurat kiedy pociąg. Ciekawe jakby taki mądrala poczekał i nie doczekał karetki - to co by wypisywał?

PU 13.11.2019 14:20
A do tej pory jak było, ktoś się nie doczekał...???

cvb 12.11.2019 11:26
Ile jest tej nowej drogi, czy do ul. Kilińskiego dochodzi?

uruk 12.11.2019 09:28
Dokładnie tak jak napisał Jakub, po cholerę karetka i straż ma się pchać przez zakorkowane miasto by dojechać od strony parku do działek i boiska a znając życie to jakby nie ten ogranicznik to wszystkie busy by tamtędy jeździły by ominąć miasto , to tylko byłaby kwestia czasu a tak stop.

PU 12.11.2019 11:48
Karetka i straż nigdy tamtędy nie jeździły, bo nawet przed remontem było 2,1m, więc po co ta cała gównoburza?! Nie można było pogłębić,bo PKP PLK nie wydało zgody, gdyż osłabić to może konstrukcję wiaduktu, ot co... Wracając do przejazdu służb ratunkowych, to na działki i Cichą, łatwiej i bliżej mają przez Kilińskiego. Poza tym nie przypominam sobie, żeby na Cichą dotychczas w/w służby jeździły od strony boiska, bo tam drogi w zasadzie nie było :) Cały czas odnoszę wrażenie, że 90% komentatorów traktuje drogę przez park jak najważniejszą inwestycję w regionie, jak obwodnicę, która ma rozwiązać problemy transportu w powiecie, a to tylko zwykła droga dla usprawnienia ruchu "lokalnego". Droga, która ma służyć tylko tym, którzy "muszą" z niej korzystać, tym samym te 90% komentatorów w ciągu roku przejedzie nią może ze trzy razy... Poza tym może wreszcie po przysłowiowych 100 latach wypadało zorganizować sensowny przejazd przez park, wpisujący się w klimat otoczenia, co się UDAŁO :) Tylko przypominam o ustawieniu znaku B-36 ;)

Adam 12.11.2019 13:09
100 % zgoda

Jakub 12.11.2019 08:45
A gdzie karetka nie dojedzie? Co za nie przemyślany komentarz. Wjeżdża wszędzie. A na drugą stronę (za most) wjeżdża od strony Kilińskiego. Tyle w temacie.

12.11.2019 09:58
biorąc pod uwagę obecną sytuację komunikacyjną w mieście (czyli kompletny paraliż w godzinach szczytu) i nieudolność władz w tym zakresie, istotnym jest zwiększanie ilości możliwych dojazdów służb ratunkowych, ale no cóż, jak zwykle się nie dało...

Ewa 12.11.2019 08:34
No i karetka nie przejedzie, a kasy trochę poszło.

Antoni 12.11.2019 08:14
Droga jak najbardziej potrzebna ale ta droga wciąż nie jest skończona. Brakuje asfaltu do Kilińskiego. Czy nie można bylo zrobić tej drogi do końca za jednym razem. Jaki jest sens robienie tego projektu na raty. Ciekaw jestem o ile więcej bedzie to kosztowac.

PU 12.11.2019 07:37
Tymczasem

PU 12.11.2019 07:36
Dlaczego zdjęto, lub jeszcze nie zamontowano znaków drogowych B36 - zakaz zatrzymywania się?! Pamiętam jaka batalia była o rozjeżdżany park, a tym czasem...

Gość 12.11.2019 06:42
A gdzie komentarz Pani/czytelniczki, która krytykowała wykonanie i połączenie krawężników. Może jakieś słowa przepraszam albo dziękuję, że tak ładnie wyszło i wszystko jest ok. Ja osobiście dziękuję Panu Burmistrzowi za tą drogę. Pzdrawiam

12.11.2019 08:40
zapomniałeś się podpisać, więc na premię w ratuszu się nie liczy

AsusROG 12.11.2019 12:16
A wiesz że w tym miejscu nie ma żadnej kanalizacji jak to pokazywali na zdjęciach :v

Ta od zdjęć krawężników. 12.11.2019 18:32
Ano dlatego, że nie krytykowała tylko wysłała zdjęcia do gazety z pytaniem czy tak miało być, więc jeśli już to sam sobie kogoś przepraszaj bo Ja nie zamierzam.

Zzz 11.11.2019 21:56
a most na Oławce wytrzyma samochody?

AsusROG 11.11.2019 21:25
A po ciula dzięciole tam mają wjeżdżać tiry i inne ciężarowe skoro tak nic nie ma. Co do bramek to za ich postawienie ktoś powinien w łeb dostać wystarczył by znał od strony wjazdu do parku.

12.11.2019 08:39
tiry i ciężarowe nie, ale karetka czy straż pożarna to już inna para kaloszy, karetka chociażby na boisko, a straż pożarna działki gasić, czy na Cichą jak jest korek na wiadukcie i Kilińskiego

11.11.2019 20:11
Jeżdżę trochę po Polsce i w wielu miejscach (również na tej samej trasie kolejowej) pod wiaduktami są robione wgłębienia aby normalnie można było się poruszać pod takim mostem kolejowym, tylko w Oławie się nie da...

Mariuszem z półobrotu 12.11.2019 09:40
Sam masz wgłębienie. Ciekawe którędy chciałbyś odprowadzić wodę deszczową z tego wgłębienia?

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Redaktor Treść komentarza: Co się dzieje w tej: "Pławie.." Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:20 Źródło komentarza: Sesja przerwana. Znów mail o bombie Autor komentarza: Redaktor Treść komentarza: Pytanie retoryczne ze swej natury nie wymaga odpowiedzi.. to swoista forma okrucieństwa wobec zadającego je.. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:19 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: Kazik Treść komentarza: Tyle razy juź było trąbione .... Mnie , starego dziadka na olx chcieli nabrać. Nie dałem się Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:07 Źródło komentarza: Uwierzył i stracił 14 tys. zł! Autor komentarza: * Treść komentarza: No i Pani radna straciła na wizerunku i wiarygodności. Lepiej czasami się nie wychylać. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:05 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: * Treść komentarza: Miasto w artykule pokazało całość, i widać chodnik dookoła. Ktoś chciał wszystkich delikatnie okłamać, i traci na wiarygodności. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:02 Źródło komentarza: Radna o tej inwestycji: - Największy niepokój budzi kwestia dostępności Autor komentarza: Oławski Treść komentarza: *** plus, tak widze to zapuszczone osiedle: "darmo dajo, to i dbać nie czeba" Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: MINUS dla braku reakcji
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama