Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 06:25
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Mistrzowskie starty sztangistów z Wierzbna

Podziel się
Oceń

Ciężary MMP 8 i 9 października w warszawskim kompleksie wystawowym "Expo XXI" rozgrywano młodzieżowe mistrzostwa Polski, w których uczestniczyli zawodnicy w wieku od 21 do 23 lat. Świetnie spisała się tam dwójka wychowanków LKS Polwica Złoty medal w kategorii wagowej do 58 kg wywalczyła Katarzyna Kraska, reprezentująca barwy Górnika Polkowice. Zawodniczka rodem z Wierzbna już kilkakrotnie zdobywała na zawodach tej rangi mistrzowskie tytuły, ale ostatnio - w latach 2014 i 2015 - startowała w wyższej kategorii wagowej (do 63 kg). Mimo iż teraz mocno zbijała wagę, by móc konkurować z lżejszymi rywalkami, nie dała im szans. W rwaniu zaliczyła dwa podejścia, uzyskując 80 i 86 kg. Chociaż spaliła trzecią próbę, gdy sztanga ważyła 89 kg, to po pierwszym boju wyprzedzała główną rywalkę do złota - Agnieszkę Baczewską z UKS Talent Wrocław, aż o 25 kg, co praktycznie z góry rozstrzygnęło też rywalizację w dwuboju. W podrzucie jej główna konkurentka zakończyła dźwiganie przy sztandze ważącej 75 kg. Wierzbnianka natomiast rozpoczęła walkę od 108 kg, więc w praktyce rywalizowała sama ze sobą. Ten ciężar zaliczyła bez większego trudu, pieczętując wygraną w dwuboju, złoty medal i już szósty w karierze tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski. W kolejnych podejściach Kasia próbowała podrzucić 112 i 113 kg, ale bez powodzenia. Mimo to uzyskała w klasyfikacji Sinclaira 275 pkt i dzięki temu okazała się najlepszą zawodniczką warszawskich mistrzostw. Tym udanym występem zapewniła też sobie prawo startu w tegorocznych młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w grudniu w izraelskiej Ejlacie. W grupie mężczyzn w Warszawie rywalizowało dwóch sztangistów z naszego powiatu. Paweł Ostapski z MAKS Tytan Oława zajął ósme miejsce w kategorii wagowej do 85 kg, natomiast Mieczysław Dereń z LKS Polwica Wierzbno wywalczył brązowy medal w kategorii do 94 kg. Podopieczny trenera Adama Kraski wyrwał 126 kg i podrzucił 156 kg, co dało mu w dwuboju 282 kg. Sztangistę z Wierzbna wyprzedzili tylko Adam Zasłonka z UKS Impuls Warszawa (317 kg) i Michał Rusak z MLKPC Sokołów Podlaski (285 kg). Dereń wywalczył także dwa małe medale - brązowy w rwaniu i srebrny w podrzucie. Cała trójka naszych sztangistów, a zwłaszcza dwójka medalistów, walnie przyczyniła się do zwycięstwa województwa dolnośląskiego w klasyfikacji regionów. Gratulujmy! Krzysztof A.Trybulski [email protected] Fot. Wojciech Kowalski i Jacek Góralski

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Dildo Star Treść komentarza: Zastosowano w tym artykule pewne skróty myślowe... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 16:58 Źródło komentarza: Bezskutecznie próbował zatamować krwawienie. Jego stan szybko się pogarszał Autor komentarza: Mayhem Treść komentarza: Policja kontrolująca klatkę schodową 😁. Widział ktoś kiedyś piesze patrole? Co się w tym artykule nie klei. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:03 Źródło komentarza: Bezskutecznie próbował zatamować krwawienie. Jego stan szybko się pogarszał Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Miłość w Milocicach kwitnie... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:00 Źródło komentarza: Miłocice dziękują, bo jest za co... Autor komentarza: DM Treść komentarza: i tu są fani , widać odrazu w jakim wieku , mistrz Data dodania komentarza: 22.06.2026, 11:25 Źródło komentarza: GMW play Depeche Mode na scenie Dni Oławy - Dni Koguta Autor komentarza: He he Treść komentarza: Dałbym się potrenować takiej trenerce. :D Data dodania komentarza: 22.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Aleksandra Kucharska trenerką drużyny seniorów Piast Instal Miłocice Autor komentarza: ciotka Treść komentarza: Prawomocnie skazany za łapówki który przez pare lat brał pensje choć miał sądowy zakaz nie tylko sprawowania swojej funkcji ale nawet wejścia do urzędu. Kogo nagradzacie ??? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:34 Źródło komentarza: Jan Kownacki zasłużony dla sportu
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama