Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 kwietnia 2026 21:56
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Modlą się o nowego prezydenta

Podziel się
Oceń

To sytuacja bez precedensu. Komitet poparcia Andrzeja Dudy zaprasza wiernych na msze święte w intencji ojczyzny i dobrego wyboru prezydenta. Pierwsza odbyła się wczoraj - w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach - Tego, który miłuje prawo i sprawiedliwość prosimy o dobry wybór - mówił ksiądz z ambony Eucharystię odprawiali księża Marcin Stania i Dariusz Janiak. - Gromadzimy się na eucharystii, podczas której chcemy się modlić za naszą ojczyznę - mówił ks. Janiak. - Chcemy prosić Boga o dobrego prezydenta i wolny kraj. Z ambony nie padło nazwisko Andrzeja Dudy. Było jednak kilka zwrotów, które mogły sugerować wyborcom, na kogo mają zagłosować w niedzielę. - Niech Duch Święty oświeci serca i umysły wyborców, aby poszli na wybory i w zgodzie z własnym sumieniem wybrali nowego prezydenta Rzeczypospolitej. Księża modlili się również za wyborców, którzy w niedziele oddadzą swój głos oraz o to, by dobro zwyciężyło nad złem. Mówili do wiernych: - Razem z Maryją, tego który miłuje prawo i sprawiedliwość wspólnie błagamy w sposób szczególny o dobrego prezydenta dla nas. Kolejna msza tej w intencji dziś o 18.00 w Oławie - w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. (kt) AKTUALIZACJA. OŁAWA Za Ojczyznę i mądry wybór w niedzielę Wierni modlili się o wybór "tego, spośród tych dwóch, który będzie bliżej Ewangelii" Jedną z intencji mszy świętej, odprawionej 22 maja w kościele pw. ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła, był mądry wybór prezydenta RP. Ksiądz proboszcz Janusz Gorczyca poinformował wiernych, że intencję taką zamówił lokalny komitet poparcia Andrzeja Dudy. Mówił, że to dobra intencja i należy się modlić o dobre wybory dla Polski.. Proboszcz Gorczyca mówił, że Polska  i Europa potrzebują pasjonatów chrześcijańskiego życia. Pasjonaci prawdy i Ewangelii są potrzebni wśród działaczy lokalnych i polityków wyższego szczebla.  To nic, że czasem są opluwani, krytykowani przez media i innych, ale idą swoją drogą. W homilii proboszcz mówił o tych, którzy wyrzekli się swoich przekonań, tak jak wyrzekano się Chrystusa, w imię układów i wygodnego życia. Przykład św. Piotra pokazuje jednak, że można podnieść się z upadku i iść dalej. We mszy wzięli udział członkowie komitetu poparcia Andrzeja Dudy oraz członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. (MON)

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama