Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 17:27
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

oława

Odnowiona przychodnia zdrowia w gminie Domaniów została otwarta!
Odnowiona przychodnia zdrowia w gminie Domaniów została otwarta!

To miejsce, w którym mieszkańcy gminy Domaniów mogą liczyć na kompleksową opiekę medyczną, przyjazną atmosferę i profesjonalny personel służący pomocą.

05.11.2023 09:10
Horoskop lokalny na nadchodzący tydzień
Horoskop lokalny na nadchodzący tydzień

Podobno akurat ten horoskop się sprawdza, więc... sprawdź go

05.11.2023 08:20
Odeszli w październiku 2023
Odeszli w październiku 2023

Tych osób nie ma już wśród nas. Sprawdź kto zmarł w październiku.

04.11.2023 14:18
Ciekawe dwie godziny z lokalną historią w pierwszy piątek miesiąca
Ciekawe dwie godziny z lokalną historią w pierwszy piątek miesiąca

Wczoraj listopadowe spotkanie Klubu Poszukiwaczy Zaginionej Historii Oławy cieszyło się wyjątkową frekwencją. Gościem specjalnym był Marcin Diakowski - archeolog prowadzący ze swoim zespołem badania na terenie oławskiej starówki.

04.11.2023 10:40    3
Podczas badań małych pacjentów ośmielała maskotka Myszka Miki
Podczas badań małych pacjentów ośmielała maskotka Myszka Miki

Dziś o godz. 9.00 przy Oławskim Centrum Rozwoju Społecznego rozpoczęły się badania USG jamy brzusznej u dzieci pomiędzy 9 miesiącem a 6 rokiem życia w ramach bezpłatnego Ogólnopolskiego Programu Badań Profilaktycznych „NIE nowotworom u dzieci”.

03.11.2023 14:49
Ogromne pieniądze na opiekę zdrowotną na Dolnym Śląsku. Tylko w tym roku przeznaczono 84 mln zł!
Ogromne pieniądze na opiekę zdrowotną na Dolnym Śląsku. Tylko w tym roku przeznaczono 84 mln zł!

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od lat jako priorytet stawia sobie stałe podnoszenie jakości opieki zdrowotnej w regionie. W 2023 roku przekazano dotacje dla podmiotów leczniczych na zakup sprzętu, remonty czy rozbudowy w wysokości 84 mln zł. W stolicy Dolnego Śląska powstaje Nowy Szpital Onkologiczny, czyli największa w historii regionu inwestycja w zdrowie Dolnoślązaków.

03.11.2023 14:01    13    1
Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (119)
Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (119)

Zdjęcie nr 1 pochodzi z albumu pani Anieli Szaler, a zrobiono je na ulicy Zwierzynieckiej na początku lat siedemdziesiątych w pobliżu cmentarza. Na zdjęciu widzimy brata pani Anieli, czyli Henryka Berozowskiego. Ulica wtedy była w przebudowie. Po wojnie była wąska, wysadzana drzewami. Potem podjęto decyzję o budowie Zakładu Wielkiej Płyty na ulicy Portowej i z tego powodu ulicę poszerzono.

03.11.2023 11:27    1
Przechwycili 183 kg marihuany o wartości ponad 8 mln zł
Przechwycili 183 kg marihuany o wartości ponad 8 mln zł

Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), Straży Granicznej (SG) oraz Policji wykryli 183 kg marihuany pod podłogą naczepy samochodu ciężarowego. Wartość przejętych przez służby narkotyków to ponad 8 mln zł. W sprawie aresztowano dwie osoby.

03.11.2023 09:21    6    2
Parking monitorowany we Wrocławiu
Parking monitorowany we Wrocławiu

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie zaparkować swoje auto w centrum Wrocławia, postaw na parking przy Narodowym Forum Muzyki. Dostępnych jest aż 662 miejsc postojowych w samym sercu miasta. To bezpieczny i wygodny obiekt znajdujący się w pobliżu Starego Miasta.

03.11.2023 08:30
Klubowy rekord wyrównany
Klubowy rekord wyrównany

Liczna grupa młodych oławian rywalizowała w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby podczas II Dolnośląskiego Grand Prix Młodzików w Brzegu Dolnym

02.11.2023 12:19
Czy zetną te lipy przy Starostwie Powiatowym w Oławie?
Czy zetną te lipy przy Starostwie Powiatowym w Oławie?

Pytał o to jeden z radnych podczas sesji Rady Miejskiej 31 października, gdy zauważył oznaczenia, wskazujące, że 14 drzew jest przeznaczonych do wycinki

02.11.2023 11:25    8    1
Kolejny turniej koszykówki organizowany przez Miejski SZS.
Kolejny turniej koszykówki organizowany przez Miejski SZS.

We wtorek 31 października odbył się kolejny turniej koszykówki organizowany przez Miejski SZS. Tym razem rywalizowały ze sobą drużyny chłopców z klas IV – VI.

02.11.2023 10:48
Reklama