Tradycyjnej kolędy nie będzie, więc ksiądz wysłał druczki na przelew

  • 20.12.2020, 17:56
  • (tk)
Tradycyjnej kolędy nie będzie, więc ksiądz wysłał druczki na przelew
Wielu mieszkańców miejscowości, których wierni podlegają parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Godzikowicach zdziwiło się, gdy dostali dziś listy od księdza

Poinformował on, że ze względu na sytuację pandemiczną niemożliwym jest przeprowadzenie tradycyjnych wizyt duszpasterskich. Zaprosił wiernych do kościoła na grupową kolędę w mniejszych grupach, a tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w "mszy świętej kolędowej" z powodu kwarantanny, stanu zdrowia czy obawy związanej z pandemią, ale "pragnących pomóc w utrzymaniu parafii i księdza" zachęcił do wpłaty na konto bankowe. Dla ułatwienia - jak zaznaczył - do listu do łączył gotowy blankiet bankowy.

Co o tym myślicie?

(tk)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarz
Komentarz 30.12.2020, 20:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

LPK
LPK 26.12.2020, 16:04
https://www.polsatnews.pl/wiad…
Ja
Ja 24.12.2020, 11:17
Wole dać na biedne dzieci i zwierzęta
Kazik
Kazik 24.12.2020, 15:40
tylko nie dawaj 1% w deklaracji podatkowej na ten cel bo i te pieniądze ..... gdzieś giną
iustus
iustus 23.12.2020, 17:14
To calkiem normalne. Skorpo wiekszosc parafian nie moze przchodzic do kosciola z powodu limitow, skoro nie ma pomocy od panstwa i nei ma naormalnej koledy a parafie trzeba jakos utrzymac to jest to jak najbardziej na miejscu, tym bardziej ze niekt nie ma zadnego przypusu.
Zagadka
Zagadka 26.12.2020, 11:42
A po polsku napisać sie nie da?
Ada
Ada 23.12.2020, 12:56
przeczytałam we wstępie do komentarzy " Co o tym myślicie? " odsyłam zatem do portalu ONET.pl bo tam przeczytacie wypowiedź księdza z Godzikowic i konfrontacja ta dopiero pozwoli na wyrobienie sobie o jego propozycji opinii. Na tym właśnie polega profesjonalizm dziennikarski...a mieszkańcy mogą się jednocześnie dowiedzieć jak w innych rejonach naszego kraju próbuje się ten zwyczaj kolędowy rozwiązać.Polecam naprawdę pouczające.....Ja mieszkaniec Godzikowic listu od księdza np. nie dostałam a datek przeleję na konto internetowe parafii bo takie czasy już nastały.......jakby ktoś tego nie zauważył.
Kazik
Kazik 22.12.2020, 17:46
Ale kuźwa siedliście na tego księdza ..... bez względu jakim jest.

Rydzykowi wciskacie całe emerytury a tu centa żałujecie.
DOA
DOA 22.12.2020, 08:59
Wszyscy powinniśmy włożyć tam swoje rachunki do zapłaty... Ale by się te spaszone bydlaki ucieszyły z kolędy. Opodatkować zabrać nadmiar i oddać potrzebującym których kraj wydymał tak pięknie!
Ja
Ja 21.12.2020, 18:31
Bardzo dobrze, bo to wierni mają utrzymywać swój kościół. Ja nie życzę sobie dawać im ani złotówki, a w budżecie zaplanowali na kościół19 miliardów złotych.
datek na ubogich
datek na ubogich 21.12.2020, 17:32
Tak się składa, że znam tego księdza z jego poczynań z poprzedniej parafii, szkoda gadać; materialista i skandalista w jednym!!!
Augustus
Augustus 21.12.2020, 17:27
Dałbym 10 groszy. Czego się nie robi dla tych co nie mają pokus.
;)
;) 22.12.2020, 22:58
Dla sukienkowego dasz 0,10zl a za tą operację na poczcie lub w banku, ile zapłacisz 2zł czy 5zł, lub???
Czyli wyjdzie 2,10zl lub 5,10zl, lub???
żona Augustusa
żona Augustusa 21.12.2020, 19:28
bułki byś w Lidlu kupiła jak już tak piszesz i przy kasie jesteś
Rafał p
Rafał p 21.12.2020, 16:41
Ale ból *** :)
Danuta
Danuta 21.12.2020, 16:34
wg mnie bardzo rozsądna decyzja zwłaszcza w tej sytuacji z wirusem w tle. Propozycja zgodna z duchem czasu w sytuacji gdy musimy być odpowiedzialni i za siebie i za innych.Przykro czytać , że niektórzy mieszkańcy tego nie rozumieją. Odnoszę wrażenie, że nie doceniają również faktu, ze na miejscu mamy plebanię gdzie w razie potrzeby możemy załatwić niezbędne sprawy. Dzięki temu , że większości parafianom zależy na wizerunku wsi mamy zadbany kościół parafialny i cmentarz. na pewno też podejdą oni odpowiedzialnie do tego , że plebania też jest naszą wspólną sprawą i w tej trudnej sytuacji winniśmy wspierać jej funkcjonowanie. Pamiętajmy o tym , że to my ten kościół tworzymy i on jest dla nas jego parafian. DOBRYCH RODZINNYCH ŚWIĄT a przede wszystkim zdrowych , dbajmy o siebie i innych...
Ja
Ja 23.12.2020, 00:35
Daj kobieto, daj i bądź naiwną dalej. Twoja kasa, Twoja decyzja, ale pamiętaj, że "Ciemny" nigdy nie będzie "Białym"., nawet jak da.
;)
;) 22.12.2020, 23:03
Lud nie ma nic do powiedzenia sukienkowym o ich życiu prywatnym, a oni bardzo wpiep...ają się w życie prywatne ludu.
CzytającyPismo
CzytającyPismo 22.12.2020, 19:25
Gdzieś to było w Biblii napisane, że nie potrzeba świątyń żeby czcić Pana ale co ja wiem. Przecież ksiądz ma zawsze rację...
Jola
Jola 23.12.2020, 06:22
24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko. Dzieje 17
babcia
babcia 22.12.2020, 02:02
jak przykro, że niektórzy nie znają definicji słowa ,,parafianin ,,gdyby ktoś nazwał mnie parafianką uznałabym to za obelgę.....
xyz
xyz 21.12.2020, 16:00
Osoby które czytają forum, śmigają w internecie, są normalni nie dadzą a jest to garstka ludzi, stare babki, bogobojni i reszta da. My tu gadu gadu a pieniądze idą przelewami aż miło. Wiele lat musi minąć jak widać by ludzie zdali sobie sprawę co to ksiądz, wiara, kościół... :(
JP2GMD
JP2GMD 21.12.2020, 13:30
Pedofil przebrany za księdza to nadal pedofil.
janek
janek 21.12.2020, 12:16
Nie ma kolędy, nie ma pieniędzy, proste.
Marek
Marek 21.12.2020, 09:29
Nie rozumiem tego zdziwienia. Przecież każdy katolik ma obowiązek wspierać finansowo swoją parafię. Obowiązek! Niestety wygląda na to, że w Polsce sami katolicy bez wiedzy o zasadach panujących w ich Kościele.
;)
;) 22.12.2020, 23:07
Bez mojej zgody nażucono mi ta poj.....ną niby wiarę.
Anarchista
Anarchista 21.12.2020, 15:28
Hahaha. Proszę mi wskazać konkretny dokument, dekret, cokolwiek mówiący, że mam OBOWIĄZEK wspierać finansowo "moją parafie"
Obserwator
Obserwator 24.12.2020, 14:43
Z naszych podatków są robione remonty w kościele, ksiądz ma pensje od państwa też z naszych pieniędzy, więc nie musimy ,jeżeli nie chcemy, nic dawać
Salome
Salome 21.12.2020, 14:39
Zy wiesz, ile miliardów złotych rocznie idzie z podatków na bezproduktywny KK?
;)
;) 21.12.2020, 11:03
Walnij się w tę głowę :)
Wiesiek
Wiesiek 21.12.2020, 09:05
Jak nie ksiadz to rada parafialna rozda druczki.... tak robia co rok w Witowicach....a kto nie zrobi przelewu ten fuj i be....
Żadna nowość...
on
on 21.12.2020, 05:40
Jeszcze ktoś ma wątpliwości czym jest KK.Wierny w kościele jest potrzebny jak dziura w moście,ma oddać kasę i tyle.
jasiek
jasiek 21.12.2020, 05:21
no i co z tego ? czy to od dziś kościoły utrzymują się między innymi z datków ?
kto zechce - wpłaci jakieś tam środki a kto nie - tego nie zrobi.
w obecnej sytuacji nie widzę sensacji ale jak komuś zależy żeby dalej podpalać ten kraj to w zbieraniu przez pszczoły miodu dopatrzy się wykorzystywania i zlodziejstwa.
Pol
Pol 20.12.2020, 22:32
Ten ksiądz rozwiał wszelkie złudzenia , że kolęda to coś więcej niz tylko wyciąganie łapy po pieniądze od naiwnych parafian. Szkoda, że przelew nie wypełniono np na 100 zł....

Pozostałe