Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:44
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Dobra jesień "Manty"

Podziel się
Oceń

Od początku jesiennego sezonu młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Pływackiego "Manta" Jelcz-Laskowice startują w zawodach różnej rangi i odnoszą znaczące sukcesy

Pływanie Medalowy plon

W pierwszy weekend października rywalizowali w Pucharze Regionów i Miast Partnerskich Opola. 12 zawodników "Manty" wywalczyło tam w różnych kategoriach i na różnych dystansach łącznie 25 medali, z tego 6 (pięć złotych i jeden srebrny) zdobył Michał Raszczuk. W klasyfikacji drużynowej, w gronie dwudziestu zespołów, "Manta" zajęła 4. miejsce.

11 października szesnastu pływaków z jelczańskiego klubu startowało w Oleśnicy. Z rozgrywanych tam ogólnopolskich zawodów "Torpeda Cup" przywieźli 19 medali, w tym 12 złotych. Trzy zdobył Arkadiusz Kwapisz, a dwa Szymon Wrabec. W klasyfikacji drużynowej "Manta" zajęła drugie miejsce, za "Juvenią" Wrocław, a przed "Torpedą" Oleśnica.

18 października odbywał się w Tarnowskich Górach III Ogólnopolski Mityng Pływacki, z udziałem Otylii Jędrzejczak w roli honorowego gościa. Zespołowo "Manta" zajęła drugie miejsce, a najlepszy wynik indywidualnie osiągnęła Joanna Zoglowek, wygrywając cztery konkurencje.

W ostatni weekend października najstarsi zawodnicy "Manty" - Aleksandra Bartyzel, Krzysztof Pelc i Michał Raszczuk - startowali w Krakowie, w zawodach z cyklu "Grand Prix Polski". Nie zdobyli medali, ale często przypływali do mety w czołówce.


Trójka młodszych zawodników, z rocznika 2004, uczestniczyła 25 października w IX zawodach o puchar burmistrza Dobrodzienia. Martyna Szamburska zdobyła tam dwa złote medale, Anna Kicińska dwa srebrne, a Szymon Wrabec - dwa  złote i jeden srebrny.

Najmłodsi  pływacy UKP "Manta", pod wodzą trenera Mirosława Górskiego, rywalizowali w oławskich "Termach Jakuba", w międzyklubowym zawodach o puchar prezesa "Swim Academy" Oława. Szczegółowe wyniki zaprezentowaliśmy w poprzednim wydaniu "GP-WO`. Przypomnijmy, że z pływaków "Manty" najlepiej spisali się w Oławie:  Maria Wilgosz (2 złote medale), Monika Kłak (srebrny), Jacek Woźny (2 złote), Karol Cembela (złoty) i Jan Szyndlarewicz (złoty i srebrny).

W osiągnięciach pływaków "Manty" spory udział ma trener Roman Żerek, który już ponad rok sprawuje pieczę nad podstawową grupą zawodników. Wspomagają go rodzice, głównie poprzez działalność we władzach klubu i sponsoring.

Na stronie internetowej www.ukp-manta.pl można znaleźć wszystkie szczegóły, dotyczące działalności klubu, m.in. dokładne informacje o sztabie szkoleniowym i o zawodnikach.

Krzysztof A. Trybulski [email protected]


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: cześ Treść komentarza: Jeszcze jak :D Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:38 Źródło komentarza: Aleksandra Kucharska trenerką drużyny seniorów Piast Instal Miłocice Autor komentarza: * Treść komentarza: Żałosny ten skowyt. Na szczęście nikt nic sobie z tego nie robi, i co miesiąc kolejna niedziela. Brawo drogie Panie. Lekceważcie tych "skowyczących". Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:30 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Nie ma tu nieuczciwości i złodziejstwa.Bądź pewny! Wszystko jest w tym temacie ok. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: Ale zaraz się wyleje hejt i obrażanie po tym pytaniu! W sumie ja też bym chętnie zapoznała się z rozliczeniem. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:17 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: nie mam nic do ukrycia Treść komentarza: Czy zobaczymy w końcu rozliczenie poprzednich zbiórek? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Znać, to ja się na tym zbytnio nie znam, ale jadąc wczoraj wieczorem autobusem zauważyłem w powstały gruzowisku, że tego zbrojenia w płycie mostu, to było tyle co kot napłakał? Nie będę snuł domysłów co by było gdyby?, tylko przypomnę słowa pewnego znanego mi inspektora BHP, że: "dzięki Bogu, że Bogu dzięki, bo jak nie daj Boże, to niech Bóg broni". Dopowiem tylko jako laik, że postęp prac zarówno na drodze 455 jak i 396 wydaje się być zadowalający, wprowadzone obostrzenia z jazdą jednokierunkową tymi drogami sprawdza się super. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:01 Źródło komentarza: "Runął" most między Oławą a Janikowem
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama