Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 21:10
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Z kranów popłynie lepsza woda

Zakład Gospodarki Komunalnej rozpoczyna przebudowę stacji uzdatniania wody w Piekarach. Modernizacja ma poprawić jakość wody i wpłynąć na obniżenie jej ceny
Podziel się
Oceń

Jelcz-Laskowice Inwestycje

- Technologia funkcjonowania stacji jest przestarzała i energochłonna, stąd potrzeba przebudowy i wymiany urządzeń - mówi Paweł Jankowski, dyrektor do spraw technicznych ZGK. - Będzie zmodernizowane praktycznie wszystko, począwszy od sposobu oczyszczania wody, przez sposób jej pompowania, po budowę zbiorników wody czystej. Obecnie mamy tylko jeden taki zbiornik, po modernizacji będziemy mieć dwa dużo większe, które pozwolą na zgromadzenie wystarczającej rezerwy.

Przyniesie to korzyści, nie tylko pod względem bezpieczeństwa, spowoduje też oszczędność energii elektrycznej. Woda będzie wydobywana głównie nocą, gdy prąd jest tańszy. Dzięki nowoczesnym filtrom i pozostałym urządzeniom poprawi się też jej jakość, chociaż zdaniem specjalistów z Politechniki Wrocławskiej jest ona równie dobra, jak 30 lat temu, gdy budowano stację uzdatniania wody w Piekarach. Zmieni się też wygląd stacji. Z trzech budynków pozostanie jeden zmodernizowany i docieplony. Zniknie też kotłownia węglowa. Budynek będzie ogrzewany pompą ciepła.                       

Przebudowa stacji ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu, a zakończyć w październiku 2014. Będzie kosztowała ponad 10 mln zł.  Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma ABT z Częstochowy. Chociaż prace będą bardzo zaawansowane, prezes ZGK Mariusz Ciechanowski zakłada, że nie będzie przerw w dostawie wody. - Mamy to zagwarantowane w umowie z wykonawcą inwestycji - mówi.     

Tekst i fot.: Wioletta Kamińska [email protected]


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Platyn Treść komentarza: Co do lelarzy. Podziękuj pis- owi że tak zarabiają. Straszyli , że pojadą do UK , to rząd stworzył przepisy i kasa z ,,kranu,, zaczęła płynąć Data dodania komentarza: 21.06.2026, 15:44 Źródło komentarza: Dni Oławy - Dni Koguta 2026, czyli koncerty i wiele więcej Autor komentarza: Kazik Treść komentarza: Edit To mialo być do @Znający sprawę. Powiatowa tak skacze w komórce ( same reklamy) , że nie trafiłem w to miejsce co trzeba Data dodania komentarza: 21.06.2026, 15:41 Źródło komentarza: Dni Oławy - Dni Koguta 2026, czyli koncerty i wiele więcej Autor komentarza: Leszek Górecki Treść komentarza: Haaaa Co te modelki prezentowały ? Skąpy ubiór , czy swoje ciało ? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 15:22 Źródło komentarza: Modelki na scenie Dni Oławy - Dni Koguta Autor komentarza: wJanek Treść komentarza: A jakie to ma znaczenie? To ich sprawa czy wierzą, w co wierzą, jak wierzą. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 14:33 Źródło komentarza: Noc Świętojańska – Wieczór Integracji Pokoleń Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Kto to jest nocny kochanek?! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 11:28 Źródło komentarza: Nocny Kochanek porwał publiczność (GALERIA) Autor komentarza: Kazik Treść komentarza: Jurczaka nie było i Oława też była znana. O Domańskim zapomniałeś napisać Data dodania komentarza: 21.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Dni Oławy - Dni Koguta 2026, czyli koncerty i wiele więcej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama