Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 grudnia 2025 14:47
Reklama BMM
Reklama Michał Rado

Złoto dla Szatkowskiego i Franczyka

Podziel się
Oceń

Sztangiści LKS Polwica Wierzbno zdobyli sześć medali w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce

Ciężary W Dobryszycach

Sztangiści w wieku do lat 17 rywalizowali od 12 do 14 lipca. W finale OOM uczestniczyło prawie 200 zawodników z 52 klubów. Najliczniej ekipy, po 12 osób, startowały z CLKS Mazovia Ciechanów i LKS Dobryszyce.

Kolejny udany występ zaliczył Mateusz Szatkowski z LKS Polwica. Nie miał sobie równych w wadze do 69 kg. Wyrwał 138 kg, podrzucił 145, uzyskując 327,97 pkt w klasyfikacji Sinclaira. Podopieczny Adama Kraski był najlepszym zawodnikiem tej imprezy.

Drugie miejsce zajął w tej kategorii Paweł Nurkiewicz z Tarpanu Mrocza - 303,01 pkt, wyprzedzając Kamila Przybysza (Orlęta Łuków) - 287,83 pkt.

Rywalizację w wadze do 56 kg zdominował polwiczanin Adrian Franczyk. Z wynikiem 322,88 pkt wygrał zdecydowanie, wyprzedzając drugiego w tej kategorii o ponad trzydzieści punktów. Adrian zaliczył w rwaniu 91 kg, a w podrzucie - 115 kg.

- Franczyk atakował w podrzucie 120 kg, próbując pobić o kilogram kilkuletni rekord Polski - - mówi trener Adam Kraska. - Zarzucił sztangę na klatkę piersiową, ale nie zdołał z nią wstać. Ma przed sobą jeszcze trzy starty w tym roku - na mistrzostwach Europy do lat 17, na mistrzostwach Polski seniorów i w drużynowych mistrzostwach kraju. Mam nadzieję, że uda mu się pobić ten rekord. Adrian i Mateusz pojadą 18 lipca do Zakopanego, na zgrupowanie kadry narodowej do lat 17. Będą tam szlifować formę na mistrzostwa Europy. Są w podstawowym składzie i jeżeli nie przydarzy się im żadna kontuzja, to powinni zakwalifikować się do reprezentacji.

W rywalizacji dziewcząt zawodniczki z Wierzbna wywalczyły dwa srebrne medale. W wadze do 44 kg Magdalena Szymańska zajęła drugie miejsce, za Sylwią Oleśkiewicz z Dobryszyc. Polwiczanka zaliczyła 43 kg w rwaniu i 53 w podrzucie, uzyskując 172,59 pkt. Drugie miejsce zajęła również Patrycja Kostrzewa z Polwicy, w wadze do 58 kg. Wyprzedziła ją Izabela Wróblewska z Mazovii Ciechanów, ustanawiając rekord Polski w rwaniu. Podopieczna Adama Kraski wyrwała 48 kg i podrzuciła 65, uzyskując 169,28 pkt.

Brązowy medal w wadze do 69 kg wywalczyła policzanka Daria Ressmer. Z wynikiem 168,52 uplasowała się za Dorotą Kubicą z LKS Dobryszyce i Martą Wesołą z Budowlanych Nowy Tomyśl.

Bardzo dobry start zaliczył Patryk Suseł. Zdobył srebro w wadze do 62 kg. Zawodnik z Wierzbna wyrwał 94 kg i po pierwszej rundzie zajmował czwarte miejsce. W podrzucie poprawił o 5 kg swój rekord życiowy, który aktualnie wynosi 125 kg, a z rezultatem 320,07 pkt zajął drugi stopień na podium. Poza zasięgiem dla niego był Paweł Brylak z Mazovii Ciechanów, który uzyskał w dwuboju 230 kg. Trzecie miejsce zajął Szymon Rotnicki z Zamku Gołańcz - był gorszy od Patryka o niecałe dwa punkty.

Poza miejscami w czołowej trójce uplasowały się Kamila Czechowska i Dominika Skowron, rywalizujące w kategoriach do 44 i do 63 kg.

W klasyfikacji drużynowej polwiczanie zajęli trzecie miejsce, z łącznym dorobkiem 50 pkt. Wygrali gospodarze, LKS Dobryszyce - 57 pkt. Dwa punkty mniej wywalczyła Mazovia Ciechanów.

- Słowa pochwały należą się całej naszej ósemce, która startowała w dobryszyckim finale - podsumowuje trener Kraska. - Na wyrazy uznania zasługuje Kamila Czechowska. Trenuje systematycznie dopiero od kilku miesięcy, a już zakwalifikowała się do finału tej prestiżowej imprezy. Tam walczyła dzielnie, ale zabrakło jej kilku centymetrów do medalu. Miała już sztangę nad głową, ale nie zablokowała rąk. Dobry start zaliczyła także Magdalena Szymańska, zaliczając wszystkie podejścia.

Mateusz E. Czajka [email protected].

pl Fot.: archiwum LKS Polwica Wierzbno


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Zenek ze ZwierzyńcaTreść komentarza: Ostatnio czytałem w Powiatowej , dosyć dawno to bylo , że oczyszczalnia jack pol byla zbudowana niezgodnie z projektem. Ponoć miala byc rozbierana. Teraz czytam to .... Czy musicie wk***ć ludzi takimi artykułami? Bylem świadkiem interwencji przy kanale Odry jak syf wypływal obok śluzy. Kto zaplacił za koszta poniesione w zwiazku z działaniami tych służb. ? Jack pol robi swoje , burmistrz swoje . I ciężko jest komuś kogoś za ten syf przydupić? Teraz te papiery , analiza. Łaskę k**wa robią , że ją zrobią? To nie Białoruś.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 12:59Źródło komentarza: Chciał zawieszenia potępowania w sprawie Jack-Polu. Jest odpowiedź burmistrzaAutor komentarza: KazikTreść komentarza: Pani Karolino W ten sposób nie dochodzi się roszczeń. Nikt nie ma obowiązku czytać Powiatowej. Proszę w internecie w/g tablic rejestracyjnych namierzyć ubezpieczyciela pojazdu sprawcy. W ubezpieczalni zgłosić szkodę i przedstawić wszystkie dowody o tym wykroczeniu. Na Policji priszę też zgłosić zdarzenie , choć z autopsji wiem , że dużo ten fakt do sprawy nie wnuesie. Tu nie trzeba podpisu sprawcy . Ubezpieczyciel sam dojdzie co i jak i w dodatku , (zwyle tak bywa) zastosuje regresję wobec winnego . Nie chciałbym być w Jego skórze wtedy....Data dodania komentarza: 17.12.2025, 12:50Źródło komentarza: Daje mu czas do jutra do 15.00. Potem idzie na policjęAutor komentarza: MaklerTreść komentarza: Ciekawe dlaczego mi w Kwadraciaku nie wydali filmiku z kolizji przed Ich parkingiem ....(?)Data dodania komentarza: 17.12.2025, 12:44Źródło komentarza: Daje mu czas do jutra do 15.00. Potem idzie na policjęAutor komentarza: chwalichrząszczTreść komentarza: a policja: umożenie z powodu nie wykrycia sprawcy i cyk, pora na CSa :-DData dodania komentarza: 17.12.2025, 11:43Źródło komentarza: Daje mu czas do jutra do 15.00. Potem idzie na policjęAutor komentarza: NataTreść komentarza: Bardzo szlachetna idea... Szkoda że pobliski kościół nie został w nią włączony.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 10:57Źródło komentarza: Zbiórka żywności Caritas „Tak. Pomagam!” w Archidiecezji WrocławskiejAutor komentarza: serpTreść komentarza: Na pewno się tym razem wybiorę.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 10:49Źródło komentarza: Wystawa BODY WORLDS powraca do Wrocławia z nową odsłoną!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama