Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 22:05
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Maciek skacze wysoko

Podziel się
Oceń

Bardzo udane starty mają za sobą młodzi sportowcy z nowo powstałego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orlica" Domaniów. W halowych mistrzostwach Dolnego Śląska zdobyli trzy medale

Lekkoatletyka Zawody w Wałbrzychu

Zawody rozgrywano w hali lekkoatletycznej Klubu Sportowego Górnik Wałbrzych.

9 lutego rywalizowali juniorzy. Świetnie spisał się Grzegorz Matyjewicz, zdobywając dwa medale - srebrny w skoku wzwyż (wynik: 185 cm) oraz brązowy w skoku w dal (6,00 m). O podium otarł się Tomasz Michniewicz. W grupie juniorów młodszych był czwarty w skoku wzwyż.  

16 lutego walczyli o medale młodzicy. Najlepiej z naszych sportowców spisał się Maciej Grynienko. Ustanowił w skoku wzwyż nowy rekord życiowy - 175 cm, wywalczył tytuł  championa regionu oraz zakwalifikował się  do mistrzostw Polski. Maciek uczestniczył także  w skoku w dal i z wynikiem 5,34 m awansował do ścisłego finału.

Udanie w tych mistrzostwach zaprezentowali się również pozostali młodzicy z UKS "Orlica". Przemysław Michniewicz był czwarty w skoku wzwyż i podobnie jak Maciej, także ustanowił rekord życiowy (165 cm). Szóste miejsce w tej konkurencji zajął Michał Reszczyński, ale dlatego, że miał  więcej strąceń niż rywale, którzy byli na czwartej i piątej pozycji.  

Warto też wyróżnić Kamilę Ferenc, która dopiero w przyszłym roku będzie młodziczką. Startując w wałbrzyskich mistrzostwach poza konkursem, uzyskała w skoku wzwyż 140 cm, plasując się w ścisłej czołówce.

Młodzi sportowcy z Domaniowa przygotowywali się do mistrzostw  Dolnego Śląska, startując pod koniec stycznia w wałbrzyskim mityngu lekkoatletycznym. Junior Grzegorz Matyjewicz zajął tam  drugie miejsce w skoku wzwyż, z wynikiem 190 cm. Kamila Ferenc pokonała poprzeczkę, zawieszoną na wysokości  145 cm i była trzecia w grupie dziewcząt.

Zawodnicy, rodzice oraz trenerka Lilla Mikoda dziękują za naszym pośrednictwem domaniowskiemu Urzędowi Gminy, Gminnemu Centrum Kultury i Kultury Fizycznej oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii - za wsparcie i pomoc przy wyjeździe na wałbrzyskie zawody.

Krzysztof A. Trybulski

[email protected]


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: nie mam nic do ukrycia Treść komentarza: To niezwykle zaskakujące, że akurat obrońcy od razu piszą o kradzieży lub nieuczciwości. Ja pytam wyłącznie czy są gdziekolwiek rozliczenia. Jest wykorzystywane mienie publiczne powinno być ogólnodostępne rozliczenie, tak jak w przypadku zbiórek. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: * Treść komentarza: Oczywiście przyznaje ci rację. W tym miesiącu zapytałaś pierwszy raz. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Sugerowanie kradzieży pieniędzy czy co ? Po co ci te rozliczenia ? Wszystko jest tu uczciwe i nie ma żadnych wątpliwości że te akcje są uczciwe.I oby były jak najdłużej organizowane te akcje bo są potrzebne. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Kazik Treść komentarza: Będzie śmierdziało w Oławie Data dodania komentarza: 23.06.2026, 18:28 Źródło komentarza: UWAGA! Mogą wystąpić problemy z odbiorem odpadów komunalnych Autor komentarza: * Treść komentarza: Naprawdę masz wszystkich czytelników za głupszych od siebie? Serio? Nie kompromituj się takimi wypisami i masz rację, nie wychodź na słońce. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 17:23 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: * Nie rób ze mnie głupka, wiem co to jest hejt!!! A poza tym zapytałam pierwszy raz! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 17:20 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama