Skra Wojnowice - Foto-Higiena Gać 0:4
Nie było niespodzianki w spotkaniu beniaminka III ligi z zespołem B-klasowym. Goście udokumentowali swoją wyższość już w pierwszej połowie, zdobywając dwie bramki, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Biegański. Po zmianie stron dwa kolejne trafienia zaliczył Dawid Schie, były to jego pierwsze gole w nowym zespole.
Goście kończyli mecz w osłabieniu, bo czerwoną kartkę (po drugiej żółtej) otrzymał Tomasz Grabowski. Trener Krystian Pikaus dał wolne kilku zawodnikom z podstawowej jedenastki.
Foto-Higiena: Dudzik - M.Przytuła, Płomiński, Bartocha, Koszelowski - Skorupa, Boczarski, Grabowski, Budny - Dewerenda, Biegański. W II połowie grali także: Tarasewicz, Aleksandrzak i Schie.
Wratislavia Wrocław - Sokół Marcinkowice 0:3
Podopieczni Mieczysława Łuszczyńskiego są ostatnio na fali. W pierwszej kolejce okręgówki pokonali na wyjeździe Pumę Pietrzykowice 3:1, a tydzień później wygrali w Sadowicach z Orłem Sadków 2:1.
W 1/32 okręgowego Pucharu Polski marcinkowiczanie trafili na juniorów wrocławskiej Wratislavii. W pierwszej połowie goście grali w mocno eksperymentalnym składzie, ale objęli prowadzenie po golu Sebastiana Smotryckiego. W drugiej połowie dołożyli po bramce bracia Mateusz i Łukasz Soroczyńscy, więc Sokół odniósł zasłużone zwycięstwo.
Sokół: Raczyński - Rabiniak, M.Soroczyński, Majewski, Jasiak - Smotrycki, Woźniak,
Kędzior, Kumaszka, Golec - Nowak. W II połowie grali: Dunaj, Ł.Soroczyński, Diakowski.
Widawa Kiełczów - Czarni Jelcz-Laskowice 2:1
Podopieczni Krzysztofa Konona grali mecz pucharowy po dwóch porażkach w okręgówce. Z Widawą w Kiełczowie chcieli przerwać złą passę, poprawiając sobie humory przed następną kolejką w klasie "O".
W pierwszej połowie goście byli zespołem lepszym, stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. Efektem było trafienie Przemysława Zygmunta, który wykorzystał centrę Krzysztofa Telatyńskiego. Jeszcze przed przerwą "Tela", Zygmunt, Wojciech Jaszczyszyn i Mateusz Wilkowski mieli sytuacje podbramkowe, ale zabrakło im zimnej krwi pod bramką Widawy.
Po zmianie stron gospodarze zaczęli śmielej atakować i coraz bardziej niepokoili bramkę Rafała Maliszewskiego. W 70 minucie Grzegorz Lew znalazł sposób na bramkarza Czarnych i wyrównał na 1:1. W końcówce Adrian Gaca zdobył drugiego gola dla miejscowych i niespodzianka stała się faktem.
W zespole gości zabrakło Krzysztofa Burego, Marka Bartosiewicza i Mateusza Czajki.
Czarni J-L: Maliszewski - Sado, Grzęda, Gogola, Zaskórski - Telatyński, Jaszczyszyn, Wilkowski, Kemski, Jackiewicz - Zygmunt. W II połowie grali także: Łebek, Domino, Kopek, Minicz i Januszkiewicz.
Burza Bystrzyca - Motobi Bystrzyca Kąty Wr. 1:1 (3:4 w karnych)
Ciekawe widowisko zafundowali widzom w Bystrzycy piłkarze obu zespołów. Po regulaminowym czasie gry i półgodzinnej dogrywce był remis, a zwycięzcę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych.
Spotkanie zaczęło się pomyślnie dla podopiecznych Jacka Sorbiana. W 4 minucie Michał Gałaszewski pokonał bramkarza gości. Później gospodarze mieli dwie okazje na podwyższenie wyniku, ale Patryk Dobrzański był nieskuteczny. Trzecioligowcy z Kątów Wrocławskich wyrównali pod koniec pierwszej połowy.
Tuż po zmianie stron czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Marcin Korczowski i Burza grała w osłabieniu. Wyżej notowany rywal nie potrafił wykorzystać braku zawodnika, a bliżsi zwycięskiego gola byli bystrzyczanie. Jednak Dobrzański nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Po 90 minutach oraz półgodzinnej dogrywce, sędzia zarządził serię jedenastek. Rzuty karne lepiej wykonywali goście z Kątów Wrocławskich, więc awansowali do dalszej fazy.
*
Nie brakowało sensacji w innych spotkaniach 1/32 Pucharu Polski w okręgu wrocławskim. A-klasowy Błysk Kuźniczysko pokonał trzecioligową Polonię Trzebnica 4:1, natomiast Orzeł Święta Katarzyna z klasy "B" odprawił z kwitkiem swojego imiennika z Sadkowa, wygrywając 3:2.
Tekst i fot.:
Mateusz E. Czajka







Napisz komentarz
Komentarze