Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 06:55
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Zwycięstwo Huraganu

Podziel się
Oceń

W Minkowicach Oławskich rozegrano 12 sierpnia XXI turniej o "Puchar lata" i jednocześnie XI memoriał Mariusza Pasztetnika. Po raz pierwszy triumfowali gospodarze


Najpierw złożono kwiaty na grobie Mariusza Pasztetnika, tragicznie zmarłego strażaka, piłkarza Huraganu Minkowice. Zawody zorganizowała Rada Miejsko-Gminna Zrzeszenia LZS w Jelczu-Laskowicach. Rywalizowały drużyny: Zalesie Wójcie, Tramp Dziuplina, Pogoń Kopalina oraz Huragan Minkowice Oł. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, dwa razy po 20 minut. Sędziowali: Konrad Zawadzki, Paweł Urycz i Adam Rynkowski.
Po kilkugodzinnych zmaganiach wygrał Huragan, wyprzedzając Zalesie i Pogoń.
W najciekawszym spotkaniu, decydującym o zwycięstwie w turnieju, minkowiczanie pokonali rywala zza miedzy - wójcickie Zalesie. Od pierwszych minut toczyła się na boisku zacięta walka. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, natomiast wójciczanie kontratakowali. Gola dla podopiecznych Tomasza Mola zdobył Marcin Jaszczyszyn, sprytnym strzałem z kilkunastu metrów. Po zmianie stron Marcin Bocheński miał szansę na podwyższenie rezultatu, jednak przestrzelił z rzutu karnego.
Jak zwykle podczas minkowickiej imprezy, przyznano wyróżnienia. Statuetkę dla najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Bartłomiej Bobra z Huraganu. Najskuteczniejszym strzelcem był Dariusz Żerdziński, napastnik gospodarzy zdobył cztery bramki.
Honorowymi gośćmi byli: wiceburmistrz Jelcza-Laskowic Aleksander Mitek, przewodniczący Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach Henryk Koch, zastępca przewodniczącego jelczańskiego LZS Wit Suchy, radni Marek Starczewski i Michał Szelwach, przewodniczący rady sołeckiej w Minkowicach Mariusz Łukasik, oraz Stanisław Grzesik.
- Cieszymy się bardzo z pierwszego, "historycznego" zwycięstwa w "Pucharze Lata". Ten turniej był dobrym przetarciem przed rozpoczynającymi się wkrótce mistrzostwami klasy "A". Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej udanej imprezy. Szczególne podziękowania należą się strażakom z Jelcza-Laskowic - podsumował Waldemar Chmielewski, prezes Huraganu Minkowice i członek Rady Miejsko-Gminnej Zrzeszenia LZS w Jelczu-Laskowicach.

Tekst i fot.: Tomasz Neumann
[email protected]

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama