Jubileuszowy turniej rozgrywano na dystansie 10 rund, tempem klasycznym (90 minut na partię dla zawodnika + 30 sekund za każde wykonane posunięcie). Uczestniczyło 62 zawodników, a wśród nich oławianie Maciej Wróbel i Bartosz Szyler, rozpoczynający rywalizację z 15. i 36. miejsca. Najlepszym szachistą w tegorocznym memoriale Marka Piasty był Radosław Szusterowski z ChTS Chorzów, który wyprzedził Karola Golę z KS AZS Politechnika Śląska Gliwice oraz Rafała Tymrakiewicza z LZS Goniec Kluczbork. Oławianie kończyli turniej w dobrych nastrojach, bo w końcowej klasyfikacji zajęli wysokie miejsca. Maciej Wróbel był piąty - w 10 partiach uzyskał 7 punktów (6 wygranych, 2 remisy i 2 porażki), a Bartosz Szyler zdobywając 6,5 punktu (5 wygranych, 3 remisy i 2 porażki), zajął siódmą lokatę. Dzięki dobrej postawie młody oławianin uzyskał I kategorię szachową oraz wiele punktów do rankingu Polskiego Związku Szachowego.
Bartosz Szyler, młody szachista MGLKS „Parnas” Oława i jego trener Maciej Wróbel, dobrze spisali się na X Memoriale Marka Piasty, rozgrywanym od 28 lipca do 4 sierpnia w Tarnowskich Górach
- Wynik Bartosza Szylera jest efektem systematycznych treningów, które przypieczętowały uzyskanie przez niego normy na I kategorię szachową - mówi trener Maciej Wróbel. - Wysoka forma młodego szachisty, to dobry znak przed kolejnym sezonem rozgrywkowym, ruszającym już we wrześniu, w którym nasza drużyna - MGLKS „Parnas” Oława - powalczy o powrót do III ligi.
Krzysztof A. Trybulski
Fot.: Malwina Gadawa
Reklama
Reklama
Reklama







Napisz komentarz
Komentarze