W zawodach, w których uczestniczyło 23 młodych szachistów, w tym dwie dziewczynki, czternastolatek z Oławy wygrał sześć partii i jedną zremisował, zdobywając 6,5 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowano kolegę klubowego Bartosza - Mikołaja Rurę, który przegrał tylko jedną partię ze zwycięzcą zawodów oraz zanotował jeden remis, uzyskując łącznie 5,5 pkt. Na najniższym stopniu podium uplasował się lider klasyfikacji generalnej i zwycięzca dwóch poprzednich rund - Kacper Jóźków, który z siedmiu partii wygrał pięć i wywalczył tyle punktów. W klasyfikacji juniorów starszych pierwszy był Szyler, przed Jóźkowem i Michałem Królickim, który uzyskał 4 punkty. Rywalizację w grupie juniorów młodszych wygrał Mikołaj Rura, przed Bartoszem Kosińskim - 5 pkt, i Piotrem Moską - 4 pkt. W odrębnej klasyfikacji juniorów spoza Oławy najlepsi byli bracia Kowalowie. Kacper zdobył 3,5 pkt, a Kamil 3. Trzeci był Mateusz Koprowski, który uzyskał także 3 punkty. Najlepszą szachistką wśród dziewcząt była Magdalena Jurkowska z SKS Orlik Brzeg, która w siedmiu partiach uzyskała 3,5 pkt. Wyłoniono także najlepszego gracza w grupie dzieci do lat 8 - w tej klasyfikacji zwyciężył Michał Kopestyński, zdobywca trzech punktów.
W oławskim klubie spółdzielczym "Parnas" rozgrywano 4 lutego trzeci turniej z cyklu Grand Prix juniorów w sezonie 2011/12. Najlepszą formą tym razem wykazał się Bartosz Szyler
- Jestem zadowolony z frekwencji. Gościliśmy dziś liczną grupę zawodników z Brzegu, Jelcza-Laskowic, Wrocławia oraz Stanowic. Warto podkreślić bardzo dobrą postawę Bartosza Szylera, który z turnieju na turniej prezentuje coraz lepszą formę. To jedyny z naszego klubu finalista mistrzostw Polski w szachach klasycznych - skomentował sobotni turniej Maciej Wróbel, organizator i sędzia główny zawodów.
Krzysztof A. Trybulski
Fot.: archiwum MGLKS "Parnas" Oława
Reklama
Reklama
Reklama






Napisz komentarz
Komentarze