Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 4 czerwca 2026 00:28
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Niewygodna uchwała i "nieuciążliwa fabryka"

Podziel się
Oceń

W 48. wydaniu "Gazety Powiatowej-Wiadomości Oławskie" przeczytałam informację o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Nowy Otok

Na sesji Rady Miejskiej 24 listopada 2011 podjęto uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania terenu przy ul. Szmaragdowej. Z niecierpliwością czekałam na ukazanie się tejże uchwały na stronach urzędowych. Moja cierpliwość została wystawiona na ciężką próbę, gdyż do 23 grudnia.2011 uchwały tej nigdzie nie opublikowano. Znalazłam natomiast uchwały o dostępie do informacji publicznej oraz zapis o zwiększeniu dostępu mieszkańców Oławy do informacji. W myśl tych przepisów udałam się osobiście do naszego urzędu. Niestety, urzędnicy nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, dlaczego uchwały nie upubliczniono. Mam wrażenie, że ta uchwała jest dla niektórych niewygodna i chce się ją ukryć. Nie mogłam nawet otrzymać jej odpisu, bez zgody samego pana burmistrza i wyjaśnienia, do czego jest mi to potrzebne. Pani z wydziału architektury wręczyła mi odpis dokumentu, po konsultacji z radcą prawnym.

I o co to całe zamieszanie? Uchwała Rady Miejskiej mówi o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ul. Szmaragdowej w Oławie o nazwie "mpzp Malachitowa". My, mieszkańcy Nowego Otoku, wiemy, gdzie leży ulica Malachitowa. To jest centrum zabudowy domków jednorodzinnych. W samym środku stanie "mała nieuciążliwa fabryka". Pytam się pana, panie burmistrzu, od kiedy fabryka z całą infrastrukturą jest nieuciążliwa? Jakich argumentów użył właściciel działki, aby przekonać pana do złamania danego nam słowa?  Kiedy kupowaliśmy działki pod zabudowę domów, pan obiecywał nam, że Nowy Otok będzie przeznaczony tylko pod zabudowę jednorodzinną, nie będzie to teren przemysłowy. My nie chcemy fabryki, bo zgoda dla jednych otwiera furtkę innym. Odpowiednim miejsce dla takiej działalności są tereny przemysłowe, których w okolicach Oławy nie brakuje. Dlaczego dobro jednego właściciela działki jest stawiane ponad dobro mieszkańców Nowego Otoku, pana wyborców?

 
Mieszkanka Nowego Otoku (dane do wiadomości redakcji)


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Mayhem Treść komentarza: Świetny artykuł. 👍 Data dodania komentarza: 3.06.2026, 20:41 Źródło komentarza: Dla nas zaczęło się od Maksa Autor komentarza: Pracownik szpitala Treść komentarza: Ty sam jesteś przenośnią.😁 Elokwencją , niestety mnie nie zaskoczysz Data dodania komentarza: 3.06.2026, 20:16 Źródło komentarza: Rada nadzorcza ZWiK. Odpowiedź starosty jest krótka Autor komentarza: Maria Treść komentarza: Józefie, co z tego, że masz rację, usłyszałeś krótkie sp….j od tego z dyplomem? MBA. Trzeba się było zastanowić przy wyborze. Nie wiedziałeś ? Data dodania komentarza: 3.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Rada nadzorcza ZWiK. Odpowiedź starosty jest krótka Autor komentarza: Sołtys Treść komentarza: 3 - go Maja skoszone , ale trawa zalega na jezdni tuż przy krawężniku. Nie wszędzie sprzątnęli. Jutro święto , więc na pewno nie sprzątną. Jakby łaskę robili , że robią to co robią. Większego dziadostwa dawno nie widziałem. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Kiedy skoszą trawy przy drogach? Mieszkańcy pomogą, jeżeli też będą pisać skargi Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Za Fryszmana to się cofamy lata świetlne do tyłu. Co on nie obiecywał od 12 lat rządzi i co ? Obwodnicy jak nie było tak niema, nieskuteczny burmistrz. Woli stawiać kible, oraz nie kosić trawy w ramach ekologi 😅 Data dodania komentarza: 3.06.2026, 19:46 Źródło komentarza: Nieco więcej o trasie rowerowej z Oławy do Jelcza-Laskowic Autor komentarza: Ja Treść komentarza: I co to polepszyło? Kilka instytucji zarządza na tym samym terenie. Mnożenie stanowisk dla swoich a odpowiedzialność rozmyta albo żadna. Żeby cokolwiek zrobić muszą konsultować i uzgadniać między sobą a to trwa i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 19:39 Źródło komentarza: OŁAWA Jeszcze 12 lat temu było tam boisko
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama