Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 18:13
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Po sezonie kolarskim

Podziel się
Oceń

W auli wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa, odbyła się 18 listopada Dolnośląska Gala Kolarska, podczas której podsumowano tegoroczny sezon oraz podziękowano zawodnikom, trenerom i działaczom. W gali także uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych miejscowości, w których funkcjonują kluby kolarskie, a także przedstawiciele firm sponsorujących kolarzy

- To był wyjątkowo pracowity sezon - stwierdził Bogdan Rzepka, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. - Galę zorganizowano, żeby kolarzom, trenerom i działaczom podziękować za włożoną pracę, a także, by wyróżnić najlepszych kolarzy. Kolejny raz spotkaliśmy się w Wałbrzychu, bo w tym mieście jest świetny klimat dla kolarstwa i są ludzie, którzy ten klimat tworzą.

- Doceniając osiągnięcia dolnośląskich kolarzy, Urząd Marszałkowski ufundował nagrody specjalne dla klubów kolarskich, rowery - zakomunikował Rafał Jurkowlaniec, marszałek województwa dolnośląskiego. Trzy rowery przekazano klubom z Jelcza-Laskowic. Dwa rowery otrzymał Uczniowski Klub Sportowy Adbud Moto Jelcz-Laskowice, a jeden - Uczniowski Klub Kolarski Jelcz-Laskowice.
 
Karłowicz odznaczony,
nagrodzony Rudyk
 
Zaczęto od wyróżnień trenerów i działaczy, którzy przyczyniają się do rozwoju kolarstwa. Złotą odznakę „Za Zasługi dla Kolarstwa Polskiego" otrzymał Mieczysław Karłowicz, trener najmłodszych kolarzy w UKS Adbud Moto Jelcz-Laskowice, wychowanek i zawodnik klubu Moto Jelcz-Oława.
Wśród nagrodzonych zawodników, którzy zdobyli złote medale na mistrzostwach Polski, był Mateusz Rudyk - trzykrotny mistrz Polski na torze w kategorii juniorów młodszych. Nagrodę otrzymał w doborowym towarzystwie, m.in. Mai Włoszczowskiej. Specjalną nagrodę wręczył Mateuszowi wręczył burmistrz J-L Kazimierz Putyra. - Moją ulubioną dyscypliną jest siatkówka, którą kiedyś uprawiałem - wyjawił burmistrz. - To nie znaczy, że nie lubię kolarstwa. Szczególnie utalentowanych sportowców trzeba wspomagać. Zastanowię się, jak pomóc Mateuszowi. Jest utalentowanym sportowcem, a talentów nie można marnować...
Mateusz jest uczniem I klasy Technikum Informatycznego, w jelczańskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Od 9 do 20 grudnia, wraz ze swoim trenerem Zygmuntem Walczakiem, będzie trenował w Cetniewie, na zgrupowaniu kadry makroregionalnej Dolnego Śląska.
 
Jelczanie w "Challengeu Dolnośląskim"
 
W tej części gali jelczanie byli widoczni. Nagrody dla najlepszych w "Challengu Dolnośląskim", w poszczególnych kategoriach wiekowych, wręczali: burmistrz Putyra, Mieczysław Karłowicz i Zdzisław Wrona - olimpijczyk i zawodnik MKS Moto Jelcz-Oława.
W klasyfikacji wyścigów szosowych Mateusz Rudyk zajął II miejsce. W challengu klubów, UKS Agbud Moto Jelcz-Laskowice wygrał rywalizację torową. Po podsumowaniu wyników z wyścigów górskich, na szosie i na torze, w kategorii juniorów młodszych jelczański klub zajął piąte miejsce w województwie dolnośląskim, a w tej kategorii wiekowej uplasował się na piątym miejscu w klubowych mistrzostwach Polski 2011.
Warto dodać, że w minionym sezonie w kolarstwie torowym, w kategorii juniorów młodszych, Mateusz zdecydowanie zwyciężył w ogólnopolskim challenge`u oraz zdobył puchar Polski. Nie może więc dziwić, że Mateusza uwzględniono na liście nominowanych w plebiscycie na najlepszego ucznia-sportowca, organizowanym przez "Słowo Polskie" i Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk".
Kolarstwa nie można byłoby uprawiać bez wsparcia finansowego. Oprócz Urzędu Miasta i Gminy J-L, głównym sponsorem klubu, w którym trenuje Mateusz, jest firma "Budownictwo Ogólne Agbud Agnieszka Piszczałka". Pani Agnieszka kontynuuje sponsoring jelczańskiego kolarstwa, zapoczątkowany w roku 1993 przez jej ojca - Władysława Piszczałkę, i zapewnia, że w przyszłym sezonie Agbud również będzie wspomagał jelczańskich kolarzy.
 
Podziękowania
 
Przedstawiciele samorządów, działacze i trenerzy podziękowali zawodnikom za ich ciężką pracę. Burmistrz Putyra, prezes UKS Agbud Moto Jelcz-Laskowice Bogumił Wosz oraz trener Zygmunt Walczak podziękowali zawodnikom oraz sponsorce Agnieszce Piszczałce. Burmistrz wręczył też upominki od jelczańskiego samorządu - m.in. prezesowi Rzepce i prezydentowi Wałbrzycha.
W imieniu zawodników, trenerów i działaczy, organizatorom gali podziękował Zygmunt Walczak, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego: - Zrobimy wszystko, by kolarze z Dolnego Śląska osiągali coraz lepsze wyniki. Dziękujemy za wsparcie i tworzenie klimatu przyjaznego dla kolarstwa. Dzisiejsza gala przekonuje, że można na to liczyć.
 
Poczęstunek
 
Po części oficjalnej, wszyscy spotkali się przy wspólnym stole. Posilając się, rozmawiano i wymieniano poglądy. Było widać, że tworzą jedną szanującą się rodzinę kolarską, mimo że na co dzień rywalizują w wyścigach górskich, na szosie i na torze.
 
Jerzy Smyk
 
Fot.: archiwum UKS „Moto-Agbud” J-L
  
  
  

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Umysł Treść komentarza: Gratulacje decyzji w taki upalny dzień Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:00 Źródło komentarza: Biskupice Fire Challenge 2026. Czwarta edycja już w sobotę Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Ona nigdy nie była wiarygodna a wizerunek i wiarygodność to trzeba najpierw mieć . Data dodania komentarza: 25.06.2026, 16:37 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: bater79 Treść komentarza: czyli(i to jest smutne) bo, to świadczy o tym czego uczy się dzisiaj w szkole i jakich mamy nauczycieli(nie wszystkich)wygrało bezosobowość,bezideowość czyli zwykła ściema euopejska... Zaznaczam ,że był wybór Korczak,Brzechwa... Data dodania komentarza: 25.06.2026, 15:35 Źródło komentarza: Oławska „Ósemka” ma nowe imię Autor komentarza: Gośka wysoka Treść komentarza: Dzięki radnej miasto ma możliwość na refleksje Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:12 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: olx Treść komentarza: ALE czy Banki nie Moga Wyslac ,,,,,,takie Pismo do,,,,,Swoich Klijentow ze Nigdy nie Dzwonia do Klijentow !!!!!!!! to by bylo chyba dobre Ostrzezenie ,,,,,,,,,,,nie wszyscy wiedza ze banki nie dzwonia !!!!!i Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:07 Źródło komentarza: Uwierzył i stracił 14 tys. zł! Autor komentarza: Ruch Gaśnicowy Treść komentarza: "Jednogłośnie za " "górką na sanki" no brawo wy słaba opozycjo. Pis/Po jedno zło. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Burmistrz Piotr Stajszczyk z absolutorium i wotum zaufania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama