Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 kwietnia 2026 16:10
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Krzyżacy nad stawem

Podziel się
Oceń

Wybitni wokaliści i aktorzy, rockowa muzyka na żywo, mroczna czarno-biała stylistyka, połączona z nowoczesną choreografią. To wszystko - razem z laserami, poduszkowcami, skuterami wodnymi i efektami pirotechnicznymi z tafli wody - zobaczą widzowie we wtorek 3 maja nad jelczańskim stawem

 

IMPREZA PRZEŁOŻONA NA 8 MAJA

Jelcz-Laskowice Niezwykłe widowisko

 O godzinie 21.00 na scenie nad stawem odbędzie się plenerowa premiera widowiska muzycznego "Krzyżacy". Pierwsza od lat polska rock-opera, oparta na motywach powieści Henryka Sienkiewicza. Wystawiona w naturalnej scenerii jelczańskiego stawu zapowiada niezapomniane efekty. Widzowie usłyszą dwie godziny mocnego rockowego grania, z największymi polskimi gwiazdami. Występy połączone będą z efektami wizualnymi. To widowisko, w którym duma łączy się z historią, pasją i miłością.

Na pomysł wystawienia "Krzyżaków" w Jelczu-Laskowicach wpadł Łukasz Dudkowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. - Zawsze byłem zafascynowany konwencją rock-opery, począwszy od "Jesus Christ Superstar" z Markiem Piekarczykiem, liderem grupy TSA, w  roli Jezusa.  Gdy tylko dowiedziałem się, że powstaje coś takiego, skontaktowałem się z reżyserem spektaklu i zaproponowałem wystawienie widowiska u nas. Udało się!

Premiera rock-opery odbyła się w grudniu 2010, w warszawskiej Sali Kongresowej. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Marcin Kołaczkowski, autorem muzyki jest Adrian Filip Tabęcki, a tekstów - Jacek Korczakowski. Na scenie umiejscowionej nad brzegiem jelczańskiego stawu pojawi się około 50 artystów. W rolach głównych zobaczymy dobrze znanych z polskiej sceny muzycznej. Pawła Kukiza, wokalistę zespołu "Piersi" - jako Konrada von Jungingena, Macieja Balcara  z "Dżemu" - w roli Juranda ze Spychowa, Piotra Cugowskiego - jako króla Władysława Jagiełłę. Maciej Silski, zwycięzca "Idola", wcieli się w rolę Zbyszka z Bogdańca, a wybrankę jego serca  Danuśkę - zagra Olga Szomańska, laureatka "Szansy na sukces", która współpracowała z Piotrem Rubikiem i śpiewała znany przebój "Niech mówią, że to nie jest miłość". Kwestie Jagienki ze Zgorzelic zaśpiewa  Joanna Dec - znana z programu "Śpiewaj i tańcz". Oprócz 13 wokalistów, na scenie zobaczymy grający na żywo rockowy zespół "Freedom", w którym występują muzycy znani ze współpracy m.in. z duetem Lipnicka i Porter, grupą Lady Pank i Natalią Kukulską. Na scenie pojawią się też tancerze z grupy "Art Color Ballet". - To będzie wielkie widowisko - zapewnia Łukasz Dudkowski.

Muzycy staną na wielkiej scenie, 12 metrów na 17. Widzowie będą mogli oglądać także akcję na dwóch telebimach. Wszystko utrzymane  w mrocznej, czarno-białej rockowej stylistyce. Aktorzy wystąpią we współczesnych kostiumach. Krzyżacy - w białych garniturach, Polacy i Litwini - w skórach glanach i jeansach. W roli narratora usłyszymy Krzysztofa Kolbergera. Twórcy rock-opery od razu pomyśleli o nim, jako o osobie, która może pięknie czytać prozę Sienkiewicza. To była ostatnia rola wielkiego aktora, przed śmiercią, po ciężkiej i długiej walce z chorobą nowotworową.

Bilety na rock-operę, które kosztują 50 zł, można kupić w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, pl. Partyzantów oraz za 60 zł w salonach "Empik" i na stronie internetowej www.e-bilet.pl.

 



 

Malwina Gadawa

[email protected]


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Gocha ze ZwierzyńcaTreść komentarza: Przydałaby się tam jakaś kamera i natychmiastowa reakcja służb. Straż Miejska mogłaby się tutaj wykazać. Szkoda tylko , że nie ma w tym temacie ,,woli politycznej". Obecnie panuje w Oławie totalny zlew na takie sytuacje. A tym czasem z drogi publicznej zrobił się plac manewrowy firmy Regis.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 15:52Źródło komentarza: Bezpieczna majówka na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontroleAutor komentarza: NataTreść komentarza: Można się poczuć jak na własnej działce...Data dodania komentarza: 30.04.2026, 15:40Źródło komentarza: 1 maja Kiermasz Wiosenny w DomaniowieAutor komentarza: OlawiakTreść komentarza: Jest dużo częstych promocji bliżej będzie niż do Janikowa czy Stanowic.Bardzo dobra lokalizacja.Kto kogo obdziera z godności gdzieś dzwonili tylko gdzie?Data dodania komentarza: 30.04.2026, 15:08Źródło komentarza: OŁAWA Tu budują kolejny market znanej sieciAutor komentarza: poważnyTreść komentarza: Kłamią zaśmiecając mózgi ludziom poidełkami, ławeczkami. Grunt, że u Fryszmana, Hreniaka, Brezdenia środki na koncie po wielu latach się zgadzają i podwyżki za ich cudowne osiągnięcia. Popatrzcie w okolicach jakie miasteczka mają od lat obwodnicę w jakich budują, nic nie znaczące bez przemysłu niczego a mają. Tylko i wyłącznie wina władz Oławy.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 14:48Źródło komentarza: Kiedy obwodnica Oławy?Autor komentarza: ManiekTreść komentarza: Super Zapraszam służby na Zwierzyniecką koło Ergisu. P.s. Parkują już jak chcą . Na przystanku autobusowym i 1m od pasów dla pieszych https://zapodaj.net/plik-fPLRmNwu1X https://zapodaj.net/plik-cqi9DhSlXKData dodania komentarza: 30.04.2026, 14:43Źródło komentarza: Bezpieczna majówka na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontroleAutor komentarza: mannTreść komentarza: Winni włodarze miasta Oławy. Burmistrz 12 lat rządzi i co ? Podwyżki sobie przyznaje i rozrzuca ciężkie pieniądze podatników na głupoty ... PrzykreData dodania komentarza: 30.04.2026, 14:28Źródło komentarza: Kiedy obwodnica Oławy?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama