Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 11:05
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Czarne prognozy…

Podziel się
Oceń

W sobotę 27 marca piłkarze MKS SAC Oława zainaugurują wiosenny sezon trzecioligowy wyjazdowym pojedynkiem z Polonią/Spartą Świdnica. W ostatnim przedsezonowym sparingu przegrali u siebie z Czarnymi Jelcz-Laskowice 0:2…

Świdnicka drużyna jest jednym z głównych faworytów do drugoligowego awansu i wygrać z nią nie będzie łatwo. Bilans dotychczasowych spotkań obu zespołów - w trzeciej i w czwartej lidze - jest bardzo niekorzystny dla oławian. Dotyczy to zwłaszcza trzech ostatnich sezonów, w których nasza drużyna przegrała wszystkie mecze ze świdniczanami, w tym jeden aż 0:5. Z powodu perturbacji kadrowo-finansowych, jakie dotknęły nasz klub w przerwie zimowej, rokowania przed sobotnim meczem także nie są najlepsze. Piłkarze MKS nie zamierzają się łatwo poddawać i deklarują ambitną walkę na świdnickim stadionie przynajmniej o jeden remisowy punkt.

Z Czarnymi - w plecy…
 
20 marca MKS zagrał ostatni przedsezonowy sparing, z Czarnymi Jelcz-Laskowice, występującymi we wrocławskiej klasie okręgowej. Przez większą część meczu oławianie przeważali, ale mieli spore problemy ze sforsowaniem defensywy jelczan. Kierowali nią dobrze znani w Oławie Waldemar Żelasko i Tomasz Horwat - całkiem niedawno podstawowi obrońcy MKS i najlepsi gracze naszego klubu. W 4 minucie popisał się efektownym rajdem przez pół boiska Krzysztof Gancarczyk, ale nie zdołał minąć stopera Czarnych, który zabrał mu piłkę. W 12 minucie, po krótko rozegranym rzucie rożnym, znów pokazał się z dobrej strony Krzysztof Gancarczyk - dośrodkował do Krzysztofa Telatyńskiego, który jesienią grał w Czarnych, a teraz ma być wzmocnieniem MKS. Na razie ma jednak spore zaległości treningowe i chyba dlatego nie sięgnął wydawałoby się łatwej piłki…
W 26 minucie goście zdobyli gola po kontrze, w czym pomógł im Dawid Pożarycki, dość niefrasobliwie podając do strzegącego oławskiej bramki Jacka Sajaka. Futbolówkę przejął i po „objechaniu” bezradnego golkipera MKS skierował do pustej bramki Dawid Lipiński - kolejny były piłkarz MKS, od kilku miesięcy przebywający „na banicji” w Jelczu-Laskowicach. Dziesięć minut później kolejną szybką kontrę Czarnych zakończył celnym strzałem Mateusz Kasprzycki i goście prowadzili 2:0. Mimo wielu spięć pod jedną i drugą bramką, taki wynik utrzymał się do końca spotkania.
Po tej porażce jedynym pocieszeniem dla kibiców MKS może być to, że oławianie nie zagrali z Czarnymi w swoim najlepszym składzie - zabrakło m.in. kontuzjowanych Michała Sikorskiego i Dominika Wejerowskiego, a z przyczyn zawodowych nie mógł też wystąpić Łukasz Ochmański…
MKS SCA: Sajak (46 Florczyk) - Skorupa (65 Babij), Kalinowski, A.Gancarczyk, Pożarycki - Kozioł, W.Gancarczyk, Telatyński, K.Gancarczyk - Posyniak (25 Wiraszka), Łodyga.
Czarni: Nowicki (73 Gładoch) - Pisarski, Horwat, Żelasko (72 Domino), Kiełbasa - Piszczałka (70 Bury), Zakliński, Siwek, Kasprzycki - Lipiński (85 Sypień), Kotliński (83 Zając).
Wieści z MKS Oława
- Trwa walka z czasem, w celu pozyskania funduszy na pilną spłatę zaległości pięciu byłym piłkarzom i jednemu byłemu trenerowi naszego klubu - mówi prezes MKS Oława Witold Niemirowski
- Zgodnie z prawomocnym orzeczeniem Wydziału Dyscypliny DZPN, nasz klub musi spłacić te zobowiązania do pierwszego wiosennego meczu, czyli do soboty 27 marca - dodaje szef MKS. - Podobna sytuacja dotyczy zaległości płatniczych wobec ZUS-u i oławskiego Urzędu Skarbowego. Trwa liczenie zadłużenia wobec różnych osób i firm, które spowodował poprzedni zarząd klubu. 20 marca oszacowaliśmy je na około 216 tys. zł, z czego najwięcej, prawie 80 tys. zł, dotyczy należności na rzecz zawodników i trenerów obecnie grających lub pracujących w klubie. Próbujemy otworzyć nowy rachunek bankowy, bo tylko taką drogą możemy pozyskać pieniądze od sponsorów, które umożliwią spłatę wspomnianych zaległości oraz wypłatę bieżących stypendiów dla zawodników, a także normalną statutową działalność klubu. Pozyskanie tych środków finansowych sprawi, że nasi piłkarze będą mogli bez większych przeszkód przystąpić do wiosennych rozgrywek.
W minionym tygodniu nowy zarząd MKS spotkał się z Marcelem van den Hurkiem - dyrektorem oławskiej spółki SCA Hygiene Products, która od sierpnia ubiegłego roku sponsoruje nasz klub. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Oławy Franciszek Październik. - Szef SCA HP wyraził radość i zadowolenie ze zmian kadrowych i organizacyjnych, jakie dokonały się niedawno w MKS i zadeklarował chęć dalszej współpracy oraz sponsorowania naszego klubu - mówi Witold Niemirowski.
Zostań członkiem MKS Oława
Od 25 marca, w każdy wtorek i czwartek, od godziny 17.00 do 18.00, a także w dniu meczu trzecioligowego w Oławie, członkowie nowego zarządu MKS będą pełnić dyżury na stadionie przy ulicy Sportowej. W ich trakcie prowadzone będą zapisy członków zwykłych i wspierających stowarzyszenie MKS Oława. Po wypełnieniu karty członkowskiej i zadeklarowaniu odpowiedniej wpłaty, każdy zainteresowany otrzyma legitymację członka MKS Oława. Miesięczna składka członka zwykłego wynosi 20 zł, a wspierającego - 100 zł. Składki te będą przeznaczone na statutową działalność klubu.
- Członkowie wspierający otrzymają bezpłatne bilety na mecze trzecioligowego MKS, rozgrywane w naszym mieście - zapewnia prezes Niemirowski. - Będą też mogli korzystać z programu „Partnerstwo z MKS Oława”, za pośrednictwem specjalnej karty rabatowej na różne usługi lub zakupy w zakładach bądź sklepach współpracujących z naszym klubem.
Członkowie zwykli i wspierający będą także mogli czynnie uczestniczyć w pracach klubu, w podejmowaniu decyzji na walnych zebraniach stowarzyszenia. Otrzymywać będą również szczegółowe i bieżące informacje (finansowe i inne) z działalności stowarzyszenia MKS Oława.
Tekst i fot.:
Krzysztof A.Trybulski
 
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: oławiak Treść komentarza: Dokładnie , ze wszystkim się zgadzam a nawet jeszcze więcej . Najchętniej podziękować całej trójce na zdjęciu za współpracę i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 06:49 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo? Autor komentarza: oławiak Treść komentarza: Powiem tak! Ja bym tej całej trójce co na zdjęciu podziękował za współpracę , super znawcy , co znają się na wszystkim i na niczym . Obiecanki, obiecanki itd .Walka o stołki i chyba dozgonne przypisanie do nich! Czas na młodą nową krew Data dodania komentarza: 26.06.2026, 06:46 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo? Autor komentarza: Pytam Treść komentarza: Miś Kameleon dojny z Jelcza próbuje obalić starostę ? Dalej mu się marzy władza ale kto go jeszcze poważnie traktuje poza sobą ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 06:04 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo? Autor komentarza: Trener Treść komentarza: Starosta dostał już żółtą kartkę , to jakiej się spodziewał podobno jest po AWF , czy znajdzie się odważny sędzia , który go ściągnie z boiska. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:53 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo? Autor komentarza: * Treść komentarza: Żart? Widać przecież, że chodnik jest cały czas zrobiony i wykończony, więc jaka refleksja?? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:41 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: Mayhem Treść komentarza: To samo zrobili przed 20 laty ze szkołą nr 4.Komu przeszkadzała Maria Konopnicka? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Oławska „Ósemka” ma nowe imię
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama