Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 11:32
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Mistrzostwa na trudnym kanale

Podziel się
Oceń

Na kanale żeglownym Odry w Oławie, naprzeciw elewatorów rozegrano 26 września ósme mistrzostwa powiatu oławskiego w wędkarstwie spławikowym

O tytuły mistrzów rywalizowało 25 seniorów, trzech juniorów i kobieta. Reprezentowali koła PZW: nr 6 w Jelczu-Laskowicach, nr 16 w Oławie, nr 19 i nr 70 „Agropol” w Polwicy. Zabrakło wędkarzy z Bystrzycy, „Amura” i „Rzemieślnika” z Oławy.

Patronat honorowy nad imprezą objął starosta powiatu oławskiego Marek Szponar.
Imprezę otworzył przewodniczący komitetu organizacyjnego mistrzostw Andrzej Świętach. Zapoznał z regulaminem oraz przeprowadził losowanie sektorów i stanowisk. Zawodnicy udali się na wylosowane miejsca, tam przygotowywali sprzęt i łowiska. Kobieta i juniorzy rozpoczęli łowienie o godz. 9.00, a seniorzy o 10.00. Rywalizacja seniorów przebiegała w pięciu sektorach pięcioosobowych. Kanał okazał się wymagającym i skąpym łowiskiem. W ciągu trzech godzin złowiono łącznie 8.095 g ryb, średnio 279 g na zawodnika, co jest najgorszym wynikiem w historii ośmiu mistrzostw. W kategorii juniorów mistrzem powiatu został Dawid Kowalik z Koła PZW nr 6 w Jelczu-Laskowicach - złowił 875 g ryb. Pierwszym wicemistrzem powiatu jest Jacek Bar (J-L) - 410 g, a drugim wicemistrzem Piotr Kurzawiński (J-L) - 100 g.
W kategorii kobiet mistrzynią został jedyna startująca Krystyna Markowska z Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie, łowiąc pięciogramową ukleję.
W kategorii seniorów wygrał Lucjan Zieliński z Koła Miejskiego nr 16 w Oławie - złowił 1.290 g ryb. Pierwszym wicemistrzem jest Edward Bida (Koło nr 16) - 605 g, a drugim wicemistrzem Henryk Broda (Koło PZW nr 100 Amur z Polwicy) - 1.920 g. Zespołowo zwyciężyła druga drużyna Koła Miejskiego PZW nr16 w Oławie: Marcin Jurkiewicz, Stanisław Kądziołka, Tomasz Mołdawiak, Piotr Niewiadomski i Andrzej Świętach z sumą miejsc 10 i wagą 1.595 g. Pierwszym wicemistrzem powiatu jest pierwsza drużyna Koła Miejskiego w składzie: Edward Bida, Marek Marciniak, Zbigniew Piegza, Wiesław Siwko i Lucjan Zieliński - 11.5 pkt, 2.270 g. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Koło PZW nr 6 w Jelczu-Laskowicach, które reprezentowali: Krzysztof Bigda, Tomasz Partyka, Włodzimierz Krzemiński oraz Bogdan i Andrzej Wałkiewiczowie. Kolejne miejsca zajęły drużyny Koła PZW nr 110 Agropol w Polwicy -19 pkt, i Koła PZW nr 19 w Oławie - 21.5 pkt
Puchary, medale i nagrody wręczał Jerzy Kamiński z „GP-WO” oraz Andrzej Świętach
Sponsorzy imprezy: Starostwo Powiatowe w Oławie i redakcja „GP-WO”.
Organizatorzy dziękują sponsorom, sędziom technicznym i sektorowym, obsłudze zaplecza kulinarnego, zarządom kół i działaczom oraz wszystkim, dzięki którym mogły się odbyć te mistrzostwa.
 
Tekst i fot.:
(Graro)
 
 
 
 
 
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: TUBA ALERT!!!!1111 Treść komentarza: Gosia i tak wszyscy wiemy, że jak Frischmann narobi ci na stół to będziesz podziwiać kształt i konsystencje oraz zachwycać się nutą zapachową. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:49 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: Nata Treść komentarza: A co z relacjami z Kubanczykami?! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:46 Źródło komentarza: Oławska „Ósemka” ma nowe imię Autor komentarza: niezaskoczony Treść komentarza: Obietnice się spełniają.Nic już nie jest potrzebne i nie przeszkadza. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:34 Źródło komentarza: Leszczyńska: - Równie ważne są współpraca i dialog Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Niestety w Oławskim Starostwie nie da się zbudować mostów dla obecnego Starosty ,ten człowiek jest zadufany w swojej osobowości do tego stopnia , że jemu władza uderzyła do mózgu, że on czuje się panem i władcą na tym stanowisku jego EGO przerosło jego samego Jest to Starosta SAMOCHWAŁA , a poza nim w Starostwie nikt się nie LICZ !!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:00 Źródło komentarza: Leszczyńska: - Równie ważne są współpraca i dialog Autor komentarza: Uśmiechnięty Treść komentarza: Gdyby nie te opiekunki PRL / kulturalno oświatowe / to życie w LO byłoby nudne . Czekamy na następne " sukcesy opiekuńcze " i do prasy . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:47 Źródło komentarza: Sukces Julii Jaklewicz w ogólnopolskim konkursie historycznym Autor komentarza: TYLE Treść komentarza: Smutni nienażarci ludzie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:16 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama