Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 kwietnia 2026 22:53
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Jechał po pijaku - nie będzie radnym

Podziel się
Oceń

To miała być szybka kariera, a wyszła jeszcze szybsza kompromitacja. Dwudziestoletni kandydat na radnego Jelcza-Laskowic, który miał zastąpić Kazimierza Putyrę, nie dołączy do grona radnych. Dwudziestolatka zatrzymano za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu

Jelcz-Laskowice
Świętowali zwycięstwo?

6 grudnia około godziny 6.30 policja otrzymała zgłoszenie o porzuconym na ulicy Gimnazjalnej samochodzie terenowym, którym ktoś uszkodził ogrodzenie posesji. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z 5 na 6 grudnia. - Samochód prowadził 20-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic - mówi Alicja Jędo, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oławie. - Podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu. Miał we krwi około promila alkoholu. Będzie sądzony za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym.
Tym 20-latkiem jest Mateusz L. - kandydat na radnego z listy Wspólnoty Samorządowej w okręgu nr 3. Jako następna osoba z największą liczba głosów na liście, miał przejąć mandat Kazimierza Putyry, którego wybrano na burmistrza Jelcza-Laskowic.
Przed feralnym zdarzeniem, Matusz L. wraz z grupą popierających Kazimierza Putyrę, w lokalu “Akwarium” świętował zwycięstwo burmistrza”. Szef sztabu wyborczego Tomasz Kołodziej potwierdza, że Mateusz L. bawił się z nimi. Co jednak było potem, nie wie. Mateusz L. twierdzi, że w “Akwarium” nie pił. Dopiero po tej imprezie pojechał gdzieś z kolegami, gdzie był alkohol.
Zgodnie z prawem, nie może być radnym osoba skazana. Mateusz może przyjąć mandat radnego, ale straci go po uprawomocnieniu się wyroku. W rozmowie z nami powiedział, że  nie przyjmie mandatu, który i tak miałby za chwilę stracić.
- Jest mi przykro, że dopuściłem do takiej sytuacji - mówi Mateusz L. - Chciałbym przeprosić wszystkich, zwłaszcza moich wyborców, którzy mi zaufali i oddali na mnie swój głos. To wszystko, co w tej sytuacji mogę zrobić. W szczególności przepraszam Kazimierza Putyrę, który dał mi szansę, a ja go zawiodłem. Rezygnuję z przyjęcia mandatu radnego.
Mateusz dobrowolnie poddał się karze. Prokurator zaproponował zatrzymanie prawa jazdy i 7 miesięcy robót publicznych. O ostatecznej karze zadecyduje sąd.
W tej sytuacji mandat radnej otrzyma Dorota Tabisz, trzecia na liście wyborczej z okręgu nr 3.

Tekst i fot.:
Wioletta Kamińska
[email protected]


 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama