Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 27 sierpnia 2026 14:34
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Starosta kontra zima

Podziel się
Oceń

W związku z utrzymywaniem się trudnych warunków atmosferycznych spowodowanych obfitymi opadami śniegu oraz niekorzystnymi prognozami meteorologicznymi starosta Marek Szponar apeluje do kierowników służb, inspekcji, straży oraz administratorów, właścicieli i zarządców nieruchomości działających na terenie powiatu o


1.Prowadzenie stałego monitoringu przejezdności dróg w rejonach odpowiedzialności .
2.Dokonywanie bieżących analiz zagrożeń związanych z dużymi opadami śniegu i niskimi temperaturami oraz ich wpływu na bezpieczeństwo w przemieszczaniu się po drogach wojewódzkich, krajowych, powiatowych i gminnych.
3.Prowadzenie nadzoru nad budynkami wielopowierzchniowymi posiadającymi zadaszenie płaskie jak: centra handlowe, hale sportowe itp. - w zakresie obowiązku usuwania zalegającego na dachach śniegu i lodu.
4.Monitorowanie noclegowni oraz bezdomnych – w celu zapobiegania zamarznięciom.
5.Informowanie centrów zarządzania kryzysowego o utudnieniach na drogach, w tym braku przejezdności dróg, kolizji z udziałem więcej niż pięciu samochodów, bądź zdarzeniach o ofiarach śmiertelnych.

Informację proszę przekazywać do PCZK w Oławie pod numer 71 301 15 52 (po godzinie 15:30  na numery: 71 313 40 45, 71 313 40 44 ).

Fot. Agnieszka Herba


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Anna Treść komentarza: Olawski bike park. Niech młodzi mają co robic Data dodania komentarza: 27.08.2026, 14:12 Źródło komentarza: Budżet obywatelski w Oławie. Głosowanie już się rozpoczęło Autor komentarza: ciotka Treść komentarza: Szybciej bedzie jechać z Janikowa do Oławy przez Hanne i Stary Otok niż stać na tych kilku światlach . Jest dalej o kilka kilometrów ale szybciej Data dodania komentarza: 27.08.2026, 13:57 Źródło komentarza: Od środy ponownie skręcicie tu w prawo - do Jelcza-Laskowic Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Jak to nie ma betonozy , a jaki podkład jest pod kostka , a czym łaczone są kostki, nie piachem ,żiemia tylko czyms w rodzaju cementu. Data dodania komentarza: 27.08.2026, 13:17 Źródło komentarza: Chodzi tylko o parę drzew więcej... Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Ładna Wiola z Tomkiem i Marek to towarzystwo wzajemnej adoracji. Data dodania komentarza: 27.08.2026, 12:56 Źródło komentarza: Nie odwołali Zarządu Powiatu Autor komentarza: Filozof grecki Treść komentarza: Co z imprezami na płycie Rynku jak tak drzew nawtykamy, czy Pan redaktor o tym pomyślał. Jak zatańczyć poloneza? Jak z jarmarkami? Defilady wojskowe - gęsiego będą szli? Data dodania komentarza: 27.08.2026, 12:50 Źródło komentarza: Chodzi tylko o parę drzew więcej... Autor komentarza: Zbyszek Treść komentarza: Rynek to nie miejsce na trawę, wiele rozmaitych wydarzeń i uroczystości państwowych odbywa się w rynku a jeśli przed ratuszem zostanie nastawiana masa rozmaitości to już nie będzie ani defilad, ani występów ani festynów. Ewentualne dodatkowe kwietniki powinny być możliwe do przeniesienia aby zapewnić wystarczająco dużo placu. Data dodania komentarza: 27.08.2026, 12:49 Źródło komentarza: Chodzi tylko o parę drzew więcej...
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama