Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 18:10
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Śrubują rekord

Podziel się
Oceń

Victoria Jelcz-Laskowice w dalszym ciągu jest na fali. Tym razem nie dała szans rywalom z wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego

AZS UE Wrocław - MLKS Victoria J-L 3:7

Po zwycięstwie w pierwszej rundzie jelczanie jechali do Wrocławia w roli faworytów. Pierwszy zacięty pojedynek stoczył Robert Derkowski z Patrykiem Bajorem. Zawodnik Victorii rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść dopiero w piątym secie. Następnie debiutująca w drugiej lidze Agnieszka Marchewska uległa Jakubowi Kupsikowi 0:3. Jelczanie odzyskali prowadzenie po zwycięstwie Krzysztofa Strzałkowskiego nad Piotrem Matuszewskim 3:1. Kolejny punkt dorzucił Bogusław Szandała, rozprawiając się z Przemysławem Kościelniakiem 3:0.
Gry deblowe zakończyły się połowicznym sukcesem Victorii. Najpierw Strzałkowski z Szandałą pokonali Bajora z Kupsikiem 3:0. Następnie Derkowski z Marchewską byli minimalnie słabsi od Matuszewskiego z Kościelniakiem, przegrywając 2:3.
Przed ostatnią serią jelczanie prowadzili dwoma punktami. Po gładkim zwycięstwie Strzałkowskiego nad Kościelniakiem 3:0, wiadomo było, że Victoria tego meczu nie przegra. Sukces zapewnił Szandała, ogrywając Matuszewskiego 3:1. Ostatni punkt dołożył Derkowski, pokonując Kupsika 3:0. Przegrany pojedynek Marchewskiej z Bajorem 0:3, już nie miał znaczenia dla losów meczu.
*
Powoli sezon ligowy dobiega końca. Victoria może zaliczyć go do udanych, choć pozostaje pewien niedosyt po rundzie jesiennej, kiedy jelczanie nie zdołali załapać się do pierwszej czwórki. Runda rewanżowa to już popis tej drużyny. Jeszcze jedno zwycięskie spotkanie i zaliczymy rundę bez porażki. Ostatni mecz rozegra Victoria w swojej hali z Głoską. Ten mecz odbędzie się 10 kwietnia. To będzie dobra okazja dla kibiców, aby podziękować zawodnikom za całoroczną rywalizację.
*
Pierwsza drużyna już nie toczy boju o awans, ale czwartoligowa rezerwa jest na najlepszej drodze do zwycięstwa w rozgrywkach. Tym razem młoda drużyna pokonała AZS PZW Jędrejko 10:4 i nadal jest bez porażki.
 
Tekst i fot.:
Przemysław Grocholski
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: Tak czerwona kartka dla całej trójki , bo inaczej tego meczu nie wygramy Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brawo dobry kierunek dla nowoczesnej szkoły technicznej z rusycystki na germanistkę Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:00 Źródło komentarza: Agnieszka Szawan-Paras nowym dyrektorem CKZiU Autor komentarza: Redaktor Treść komentarza: "Podczas ostatniej rozmowy z Mieszkańcami obiecałam, że nie odpuszczę tematu i zrobię wszystko co w mojej mocy,..." - poważnie? Wow. Super tyle, że jest pani przedstawicielem partii która współrządzi w powiecie. Z pani ugrupowania pochodzi Starosta. Jest pani wiceprzewodniczącą Rady Powiatu. Nawet jest pani przewodniczącą struktur powiatowych tej partii - i co, jaki to ma skutek? Współdecyduje przecież pani o budżecie powiatu.. i co... to gdzie w końcu jest ten chodnik?? "Gadamy i..." - i co dalej? Cos z tego wynika? Trudno w tym przypadku się nie zgodzić ze starostą - był uchwalany budżet, można było decydować na co mają być przeznaczone pieniądze. A teraz takie pytania? Nieźle. "..zrobię wszystko co w mojej mocy.." - szacunek, wobec tego i niech ta moc będzie z nami jak najdłużej. Może warto rzeczywiście zacząć rozmawiać, coś ustalać wspólnie, jakieś jednolite stanowisko, priorytety, plan działania - może na początek chociaż we własnej partii... Tak w ogóle - to cały czas nie rozumiem dlaczego miasto ma dokładać do inwestycji, które są zadaniem powiatu? Niech burmistrz najpierw zrobi wszystkie drogi które należą do miasta, a dopiero potem decyduje się na dotowanie i ratowanie innych instytucji. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:23 Źródło komentarza: Drugi chodnik w Nowym Górniku, czy pierwszy na Zwierzyńcu? Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: O, jak coś nie po myśli, pani komentującej, hejtującej i obrażająccej, to nawet teraz " gazetę" obraża. Pokazała klasę nie ma co!!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:53 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: pamiętliwy Treść komentarza: Ja na miejscu " posła '' byłbym ostrożny bo radna kiedyś pisała donosy za niego a teraz napisze donos na niego . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Drugi chodnik w Nowym Górniku, czy pierwszy na Zwierzyńcu? Autor komentarza: * Treść komentarza: Na przykładzie tego co się dzieje w Starostwie, dokładnie widać, jak przebiega "walka" między "starymi wyjadaczami" z KO-PO, a "młodymi wilkami" z KO-PO, którzy chcą władzy. Jak w soczewce to widać. Żadne "mydlenie oczu" o dobru ogólnym tego nie przysłoni Data dodania komentarza: 26.06.2026, 12:11 Źródło komentarza: Leszczyńska: - Równie ważne są współpraca i dialog
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama