Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 28 sierpnia 2026 04:28
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Wahadło z Oławy do Jelcza-Laskowic

Podziel się
Oceń

W poniedziałek 21 czerwca zakończyły się prace przy naprawie drogi wojewódzkiej 396, z Oławy do Janikowa. Od wtorkowego popołudnia mogą tamtędy jeździć bez utrudnień samochody osobowe i ciężarowe. W najbliższych dniach ma być dopuszczona do ruchu trasa z Oławy do Jelcza-Laskowic

Gminy Oława /Jelcz-Laskowice 

Popowodziowe drogi wojewódzkie 

Jeszcze nie wiadomo, kiedy można będzie jechać drogą wojewódzką 455.  Jak informuje starosta Marek Szponar, 21 czerwca pracownicy Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu uznali, że można tam dopuścić ruch wahadłowy samochodów do 3,5 tony. Formalności związane z organizacją takiego ruchu mogą potrwać dwa-trzy dni: - Droga może być przejezdna w środę 23 czerwca, najpóźniej we czwartek.   

Z informacji uzyskanych w DSDiK we Wrocławiu wynika, że ruchem na drodze z Oławy do Jelcza-Laskowic będą kierowały światła, a to wymaga projektu i realizalizacji związanych z tym formalności. Ponadto trzeba odpowiednio zabezpieczyć zerwaną krawędź ulicy. - Droga będzie dopuszczona do  ruchu niezwłocznie, ale na razie nie mogę powiedzieć kiedy - powiedziała 21 czerwca Julianna Dopierała z DSDiK. Tadeusz Sroka, kierownik służby utrzymania ruchu dodał, że  na odcinku około 100 metrów, po zerwaniu uszkodzonej nawierzchni, droga  musi być całkowicie odbudowana. - Nie można odbudować tylko zniszczonego fragmentu, bo w przyszłości powodowałoby to pęknięcia - wyjaśnił kierownik.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni ma być przeprowadzony i rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę remontu. Naprawa potrwa prawdopodobnie do końca wakacji.

(WK)
 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Przeczytaj jeszcze raz ale tym razem ze zrozumieniem Data dodania komentarza: 27.08.2026, 22:38 Źródło komentarza: Od środy ponownie skręcicie tu w prawo - do Jelcza-Laskowic Autor komentarza: Lolek Treść komentarza: Gadasz głupoty, ruch wahadłowy to była porażka i mamy nadzieję że to nie wróci juz . Stało się na tych pięciu światłach jak ch... na weselu. Zdecydowanie lepiej naokoło do Oławy przez Hannę w podobnym czasie. Za to z Oławy do Janikowa jedziesz spokojnie i już bez stania na tych samych pięciu światłach. Krótsza droga nie zawsze jest lepsza. Data dodania komentarza: 27.08.2026, 21:00 Źródło komentarza: Od środy ponownie skręcicie tu w prawo - do Jelcza-Laskowic Autor komentarza: zyz Treść komentarza: Czyli dwóch kas fiskalnych? Jest urząd i urząd, u nas jest inaczej :) Data dodania komentarza: 27.08.2026, 18:10 Źródło komentarza: Zuzia i Lili zapraszają na lemoniadę Autor komentarza: Miecio Treść komentarza: Przecie to nie legalne Data dodania komentarza: 27.08.2026, 17:48 Źródło komentarza: Zuzia i Lili zapraszają na lemoniadę Autor komentarza: Www Treść komentarza: Rodzice niech szykują sie na mandat z urzędu skarbowego bo te żmije nie odpuszcza braku kasy fiskalnej i nie zarejestrowanej działalności oraz braku kasy fiskalnej he he niby to śmieszne ale takie przypadki juz były w Polsce Data dodania komentarza: 27.08.2026, 16:46 Źródło komentarza: Zuzia i Lili zapraszają na lemoniadę Autor komentarza: emeryt Treść komentarza: jeszcze chwila, jeszcze wytrzymajcie, kiedyś burmistrz się zmieni, a wtedy.... nic się nie zmieni :D Data dodania komentarza: 27.08.2026, 15:25 Źródło komentarza: Chodzi tylko o parę drzew więcej...
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama