Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 19:33
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Trzy medale Izy

Podziel się
Oceń

Na rozgrywanych w Puławach pływackich mistrzostwach Polski szesnastolatków startowali podopieczni Wojciecha Zawadzkiego - Izabella Kołodziejczyk i Jakub Komisaruk z UKS „Manta” Jelcz-Laskowice

25-metrowy basen w Puławach ma sześć torów, więc tylko taka grupa zawodników uczestniczyła w finałach. W eliminacjach na dystansie 50 m stylem dowolnym, rozegranych 29 stycznia, Izabella uzyskała czwarty czas. W finale prowadziła przez większą część dystansu, ale w końcówce popełniła błędy techniczne i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. - Iza mało startowała w tym sezonie, miała dużą przerwę w treningach - mówi prezes UKS Manta Waldemar Kowalczyk. - Wszystko za sprawą Polskiego Związku Pływackiego, który pomijał naszą zawodniczkę przy powoływaniu do reprezentacji. To przykre i niesprawiedliwe, bo Iza jest najlepszą w kraju pływaczką w swoim roczniku. W Puławach wystartowała „z biegu”, bez żadnego przygotowania…

W tym samy dniu i na takim samym dystansie rywalizował w Puławach Jakub Komisaruk.  Potem pływał na dystansie 200 m stylem dowolnym. Na obu dystansach spisał się bardzo słabo…
W drugim dniu zawodów, 30 stycznia, Iza startowała na dystansach 50 metrów stylem motylkowym oraz 50 grzbietowym. Pierwszy finał wygrała, zdobywając złoty medal, a w drugim zajęła czwarte miejsce. W ostatnim dniu, 31 stycznia, popłynęła na 100 metrów zmiennym i zdobyła brązowy medal, za trzecie miejsce.
Jakub Komisaruk startował na 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów dowolnym oraz 100 metrów zmiennym. W żadnym starcie nie zachwycił.
 
Piotr Walęciak
 
Fot.: archiwum UKS Manta J-L
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: TUBA ALERT!!!!1111 Treść komentarza: I tak nie zrozumiesz, a co do redakcji, to bardzo dobrze, że nie marnuje zasobów na podtrzymywanie twojego bezrozumnego hejtu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:53 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: * Treść komentarza: Postaram się powstrzymać od polemiki z tobą, wyjaśniam ci, że polemika to wymiana poglądów, bo sprowadzasz kogoś dyskutującego z tobą do swojego poziomu głupoty, i zwyciężasz doświadczeniem. A jeśli cokolwiek innego napiszę, to droga redakcja z racji tego, że nie jestem przedstawicielem tzw. Oławskiej opozycji, usunie mój komentarz. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:47 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: Archeolog Treść komentarza: Tylko , żeby za sto lat nie otwierali tej kapsuły czasu w tym samym składzie Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:42 Źródło komentarza: Agnieszka Szawan-Paras nowym dyrektorem CKZiU Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: Tak czerwona kartka dla całej trójki , bo inaczej tego meczu nie wygramy Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brawo dobry kierunek dla nowoczesnej szkoły technicznej z rusycystki na germanistkę Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:00 Źródło komentarza: Agnieszka Szawan-Paras nowym dyrektorem CKZiU Autor komentarza: TUBA ALERT!!!!1111 Treść komentarza: Powtarzasz się jak zdarta płyta, musisz poszerzyć swoje horyzonty i napisać coś nowego. Tak prawda często boli, można się przyzwyczaić lub wyciągnąć, niej jakieś wnioski. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama