Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 19:32
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Rozbity Ren-But

Podziel się
Oceń

Po czterech wyjazdowych zwycięstwach siatkarze Młodzika wygrali w Jelczu-Laskowicach z Ren-Butem Złotoryja 3:1. Zawodnicy Michała Patykiewicza zaprezentowali się bardzo dobrze, a w ostatnim secie rozgromili rywali

Młodzik Bystrzyca - Ren-But Złotoryja 3:1

 
Ren-But wygrał w pierwszej rundzie w Złotoryi 3:2, mimo że Młodzik prowadził 2:0. Bystrzyczanie chcieli zrewanżować się za tę porażkę. Szybko uzyskali prowadzenie, odrzucając rywali od siatki. Po asie serwisowym Łukasza Krupy prowadzili 10:7, a po zagrywce Tomasza Reczucha 12:9. Skutecznie grał Krzysztof Prokopowicz, był nie do zatrzymania w ataku. Po kolejnym asie serwisowym Krupy było 19:15, a w końcówce rywale mieli problemy w przyjęciu i bystrzyczanie wygrali 25:19.
Druga partia miała podobny przebieg. Młodzik prezentował się bardzo dobrze w ataku i na zagrywce, a rywale byli bezradni. W połowie seta miejscowi uzyskali czteropunktowe prowadzenie 14:10, które systematycznie powiększali, wygrywając 25:17.
Na trzecią partię zawodnicy Patykiewicza wyszli zdekoncentrowani, co wykorzystali goście i prowadzili 5:1, ale miejscowi wyrównali. Podopieczni Zbigniewa Mularczyka znowu jednak odskoczyli, a po dwóch asach serwisowych Leszka Kwiecińskiego prowadzili 12:9. Wtedy Patykiewicz wziął czas i po przerwie sprytną kiwką popisał się Tomasz Reczuch, przerywając serię Kwiecińskiego. Trener Młodzika próbował zaskoczyć rywala, wprowadzając nowych graczy. Marcin Odorczyk wszedł na jedną akcję i zdobył punkt z zagrywki, a Marcina Poźniaka zmienił Krystian Bobko. Były gracz AZS Opole prezentował się dobrze w ataku, zdobył trzy punkty ze skrzydła, a dwa punkty wywalczył Patykiewicz po kombinacyjnych zagraniach i w końcówce był remis 20:20. Wtedy obydwie drużyny grały punkt za punkt, ale końcówka należała do złotoryjan. Przy stanie 23:23 zablokowali Bobkę, a w następnej akcji Ren-But zdobył decydujący punkt i goście wygrali 25:23.
W czwartym secie bystrzyczanie uzyskali prowadzenie 9:4, dobrze w ataku spisywali się Bobko i Prokopowicz. Rywale próbowali odrobić straty, ale gospodarze grali świetnie blokiem, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie ataku. Przy stanie 15:8 Młodzik, zdobywał osiem punktów z rzędu. Na zagrywce nie do zatrzymania był Michał Patykiewicz i pięciokrotnie rywale nie mogli przyjąć jego serwisów.
Złotoryjanie w końcówce kłócili się z sędziami. Za dyskusję ukarano Kwiecińskiego żółtą kartką. Młodzik skasował dodatkowy punkt i było już 23:8, a po chwili 25:10 i zwycięstwo w meczu 3:1.
- Zagraliśmy dużo lepiej niż tydzień temu z AKS Strzegom - mówi grający trener Młodzika Michał Patykiewicz. - Dobrze spisywaliśmy się na zagrywce, a w ataku kończyliśmy większość ataków. Jeśli wygramy zaległy mecz z ULKS Kudowa, to umocnimy się na trzecim miejscu.
 
Młodzik: Tomasz Reczuch, Łukasz Krupa, Dawid Mielczarek, Krzysztof Prokopowicz, Michał Patykiewicz, Marcin Poźniak, Grzegorz Kukla oraz Krystian Bobko i Marcin Odorczyk.
 
Tekst i fot.:
Piotr Zalewski
 
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: TUBA ALERT!!!!1111 Treść komentarza: I tak nie zrozumiesz, a co do redakcji, to bardzo dobrze, że nie marnuje zasobów na podtrzymywanie twojego bezrozumnego hejtu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:53 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: * Treść komentarza: Postaram się powstrzymać od polemiki z tobą, wyjaśniam ci, że polemika to wymiana poglądów, bo sprowadzasz kogoś dyskutującego z tobą do swojego poziomu głupoty, i zwyciężasz doświadczeniem. A jeśli cokolwiek innego napiszę, to droga redakcja z racji tego, że nie jestem przedstawicielem tzw. Oławskiej opozycji, usunie mój komentarz. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:47 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: Archeolog Treść komentarza: Tylko , żeby za sto lat nie otwierali tej kapsuły czasu w tym samym składzie Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:42 Źródło komentarza: Agnieszka Szawan-Paras nowym dyrektorem CKZiU Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: Tak czerwona kartka dla całej trójki , bo inaczej tego meczu nie wygramy Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brawo dobry kierunek dla nowoczesnej szkoły technicznej z rusycystki na germanistkę Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:00 Źródło komentarza: Agnieszka Szawan-Paras nowym dyrektorem CKZiU Autor komentarza: TUBA ALERT!!!!1111 Treść komentarza: Powtarzasz się jak zdarta płyta, musisz poszerzyć swoje horyzonty i napisać coś nowego. Tak prawda często boli, można się przyzwyczaić lub wyciągnąć, niej jakieś wnioski. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama