Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 20:27
Reklama BMM

Kadeci Młodzika w finale!

Podziel się
Oceń

Młodzi siatkarze bystrzyckiego klubu po dramatycznym boju wygrali turniej barażowy i awansowali do dolnośląskiego finału

Bystrzyczanie nie stracili seta w turnieju, ale zwycięstwa nie przyszły im łatwo. Najpierw podejmowali Dziekana Milicz. Gładko wygrali pierwszego seta 25:16. W drugim rywale przejęli inicjatywę i prowadzili 11:4, po silnych zagrywkach Piotra Łuczaka.

Bystrzyczanie odrobili kilka punktów po skutecznych atakach Krystiania Gniłki i Tomasza Czajki, ale miliczanie prowadzili w końcówce 23:20. Wtedy ambitnie miejscowi doprowadzili do wyrównania 24:24. Następnie gracz przyjezdnych otrzymał żółtą kartkę za dyskusję z sędzią i miliczanie stracili jeden punkt. Wykorzystał to Młodzik, który po udanej akcji wygrał 26:24.

W trzeciej odsłonie ponownie przeważał Dziekan, ale to miejscowi schodzili z boiska niepokonani. Gospodarze znowu mieli problemy w przyjęciu, ale grali koncertowo w ataku, gdzie brylowali Gniłka i Czajka. Dzięki temu wygrali seta 26:24 i cały mecz 3:0.

W drugim pojedynku podłamani miliczanie nie podjęli walki z Victorią Wałbrzych i przegrali 1:3.
Tylko zwycięzca turnieju zapewniał sobie awans do dalszych gier, więc decydował o tym mecz Młodzika i Victorii. Bystrzyczanie od początku uzyskali kilkupunktową przewagę i utrzymali do końca seta, wygrywając 25:19. W drugim miejscowi dzięki skutecznej zagrywce wygrali 25:13. Ostatni set był bardzo wyrównany. Wałbrzyszanie prowadzili przez większą część, ale końcówka należała do bystrzyczan, którzy zwyciężyli 25:23, a w meczu 3:0. Dzięki temu awansowali do finałów dolnośląskich i w pierwszym meczu fazy grupowej będą rywalizowali z Ikarem w Legnicy.
 
Młodzik: Marek Dolata, Dawid Morawski, Mikołaj Rogala, Tomasz Czajka, Krzysztof Pilawa, Krystian Gniłka i Mateusz Wróbel.
 
Tekst i fot.:
Piotr Zalewski
 
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama